Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

FINAŁ X EDYCJI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAJMŁODSZYCH

15 maja 2018 roku roku dwoje uczniów z klasy 3 B wzięło udział w trzecim i zarazem już ostatnim etapie konkursu międzyszkolnego z języka angielskiego dla klas III szkół podstawowych. Konkurs ten został zorganizowany przez nauczycieli  Szkoły Podstawowej numer 13 w Bydgoszczy. W konkursie brały udział dzieci z bydgoskich  szkół oraz sąsiadujących z Bydgoszczą gmin.

Mamy zaszczyt Państwu ogłosić, że Kornelia Kalka przeszła pomyślnie wszystkie trzy etapy i zajęła I miejsce, natomiast Tymoteusz Czapkowski zajął II miejsce spośród 40  uczniów, którzy brali w nim udział.

Uczniowie musieli opisać obrazki i fotografie w języku angielskim w taki sposób, aby druga osoba z pary odgadła, o którym obrazku opowiada przeciwnik. Druga konkurencja polegała na udzielaniu odpowiedzi na zadawane przez komisję pytania . Pytania dotyczyły ulubionych zajęć, przedmiotów szkolnych oraz czynności wykonywanych w czasie wolnym. Mimo dużej rywalizacji wśród uczniów biorących udział w konkursie, nasi uczniowie sprostali stawianym im wymaganiom i wypadli wspaniale.

Gratulujemy odniesionego sukcesu, a pozostałe dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej XI edycji konkursu już za rok.

 

 

Nauczyciel języka angielskiego

 

Agnieszka Babiuk-Jabłońska

{ppgallery}{/ppgallery}