Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Garść powodów, dla których warto czytać.

domyślna zaślepka

Garść powodów, dla których warto czytać.

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do przygody z książką 🙂

Biblioteka szkolna w budynku B

czynna jest codziennie w godzinach 9:00- 14:00

 możecie również  zadzwonić i umówić się po odbiór książki 52 381-47-77

(sekretariat budynku B)

Francuski pisarz Daniel Pennac, w jednej ze swoich książek, trafił chyba w samo sedno problemu, który od pokoleń trawi wielu nastolatków, zmagających się z kanonem lektur szkolnych:

Czasownik “czytać” nie znosi trybu rozkazującego. Niechęć tę dzieli z kilkoma innymi: czasownikiem “kochać”, z czasownikiem “marzyć”. Rzecz jasna, zawsze można spróbować. Proszę bardzo: “Kochaj mnie!”, “Marz!”, “Czytaj!”, “Czytaj! No czytajże, na litość boską, rozkazuję ci czytać!”

Musicie jednak pamiętać, i tutaj wkracza kolejna złota myśl, że “punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Jeśli zatem przemodelujecie swój pogląd na czytanie i zaczniecie je postrzegać, jako coś rozwijającego, co może przynieść Wam realne korzyści w przyszłości, nie tylko łaskawszym okiem spojrzycie na szkolne lektury, ale także odnajdziecie wiele wspaniałych książek, których dobre rady i mądrości będą Wam towarzyszyć przez wiele lat. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, powstałą dzięki materiałom udostępnionym przez portal “Biblioteka w szkole”:

https://view.genial.ly/5eb407ec2d993f0d2458c96b/presentation-dlaczego-warto-czytac