Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

GNIEW ZDOBYTY!!!

12-13 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Gniewu. To była niezwykła podróż w czasie. Gospodarze zamku zadbali o to, abyśmy na każdym kroku mogli dotknąć historii. Przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Ledwie zdążyliśmy zwiedzić zamek, a już pochłonęły nas szarże husarii, gonitwy z kopią do pierścienia, atak szablą i pałaszem.

Mikołaj udowodnił, że jest silny i udźwignął kopię, Maciej celnie strzelał z muszkietu, a Wojtek okazał się specjalistą od rycerskiego uzbrojenia. Jednak największe emocje budziło wieczorne przedstawienie „ Wakacje z duchami”.

Do mrocznej komnaty, w której odbywał się ten niezwykły multimedialny pokaz, niektórzy kroczyli śmiało, a inni z duszą na ramieniu. W całkowitej ciemności, otoczeni hałasem, dymem, błyskami wystrzałów, łuną rozniecanego ognia poznaliśmy historię zamku, a przede wszystkim ludzi, którzy byli z tym miejscem związani. Było naprawdę przerażająco, gdy na środek komnaty upadła właśnie odrąbana przez gniewskiego kata głowa jakiegoś nieszczęśnika, ale i romantycznie, kiedy Tomasz Kot i Danuta Stenka czytali listy Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Musimy przy okazji wspomnieć o przewodniku, który z taką fantazją, swadą i aktorskim talentem opowiadał te historie, że na długo pozostaną nam w pamięci. Zadanie to nie było łatwe, ponieważ co chwilę przeszkadzał mu psotny i złośliwy duch. Byliśmy już nieźle wystraszeni, a czekało nas jeszcze nocne zwiedzanie zamku z pochodniami. Na szczęście nie spotkaliśmy żadnego ducha i spokojnie wróciliśmy do swoich pokoi, które swym wystrojem nawiązywały do ascetycznego wyglądu cel zakonników. Nazajutrz zwiedziliśmy Gniew, spacerowaliśmy uroczymi, sennymi uliczkami, co krok napotykając niezwykłe miejsca, rzeźby, konstrukcje, ciekawostki. To była ciekawa i emocjonująca wycieczka. Wszystkim polecamy wizytę na zamku w Gniewie.

Uczniowie klas VIc, VId z wychowawcami

{ppgallery}{/ppgallery}