W dniach od 12 do 16 września 2018r., 32 uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie szkoleniowym EUROWEEK w Stroniu Śląskim. Byli to uczniowie klasy IV B, VA, VG oraz III B. Wszystkie zajęcia w których uczniowie brali udział były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów. Pochodzą oni  z Malezji, Hondurasu, Meksyku oraz  Hondurasu. Dla dzieci przygotowano moc  atrakcji. Były to zabawy integracyjne- oczywiście wszystkie prowadzone  były w języku angielskim.

Dzieci miały możliwość  nie tylko rozwinąć swoje umiejętności językowe, ale również poznania wielu zwyczajów oraz tradycji panujących w krajach zlokalizowanych na innych kontynentach niż Europa.  Uczestnicy obozu oprócz wielu zajęć edukacyjnych mieli również możliwość  zobaczenia lokalnych atrakcji turystycznych w Lądku Zdroju oraz w Kłodzku. W drodze powrotnej uczniowie wraz z ich opiekunami odwiedzili nieczynną kopalnię złota  w Złotym Stoku.

Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników, którzy już z niecierpliwością oczekują  następnego wyjazdu, który zaplanowano na przyszły rok.

Agnieszka Babiuk-Jabłońska

tn_IMG_3464.jpg tn_IMG_3531.JPG tn_IMG_3670.JPG