Z życia szkoły

Biblioteka szkolna

Nauczyciele bibliotekarze informują o pracy stacjonarnej.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej w budynku A w godzinach 8:00-14:00

oraz

 w budynku B w godzinach 9: 00 – 14:00.

W przypadku chęci  wypożyczenia lektur i innych książek poza wyżej wymienionymi godzinami pracy prosimy o kontakt telefoniczny  z nauczycielami bibliotekarzami

 pod nr tel.: 523814777 ( sekretariat budynek B).

W WYŻEJ WYMIENIONYM PRZYPADKU NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE POZOSTAWIAJĄ ZAMÓWIONĄ KSIĄŻKĘ W DYŻURCE W BUDYNKU B.

 Podczas wymiany lektur bardzo prosimy o zwrot przeczytanych książek

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Informacja dla uczestników XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów startujących  w zawodach II stopnia w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

Konkurs odbędzie się w sobotę 23 stycznia 2021r. w auli – budynek B od strony ul. Czystej. Rejestracja uczestników od godz. 10.15 – do 10.40.  Do budynku, w którym mają się odbyć zawody wpuszczamy wyłącznie uczestników. Konieczne jest okazanie ważnej  legitymacji szkolnej i oddanie oświadczenia o stanie zdrowia. Rozpoczęcie zawodów o godz. 11.

„Zimowisko 2021” dobiegło końca.

W dniach od 4 do 15 stycznia 2021 r. podczas 2 turnusów ponad 100 dzieci z klas 1-4, spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez naszą Szkołę. To były wyjątkowe półkolonie! Ale reżim sanitarny nie przeszkodził nam w dobrej zabawie!

Pogoda wreszcie była zimowa i wielką frajdą były zabawy na śniegu. Ale dla dzieci przygotowaliśmy wiele innych atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, taneczne, sportowe i wiele innych. Odwiedziły nas cudne alpaki Klejnocik i Eskuzo. Dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki w Escape room o tematyce westernowej i badawczej. Dzieci brały udział w warsztatach ceramicznych wykonując prezenty dla najbliższych oraz warsztatach kulinarnych.

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice!

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowano wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas. Aby sprostać wymaganiom, zostanie częściowo zmodyfikowany plan zajęć edukacyjnych oraz harmonogram dowożenia. Najważniejsze informacje otrzymacie Państwo od wychowawców. Prosimy o zapoznanie się z organizacją pracy szkoły od 18.01.2021. oraz zmianami dowożenia uczniów do szkoły.

Z wyrazami szacunku

Danuta Ferenstain

 

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA JEJ FUNKCJONOWANIA W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM COVID – 2021

 

 1. Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły obowiązuje stosowanie się do rygorów sanitarnych i wytycznych GIS, MEiN i MZ.
 2. Zobowiązuje się wszystkich rodziców do odpowiedzialnego przysyłania do szkoły dzieci zdrowych (bez objawów infekcji).
 3. Zobowiązuje się rodziców do odbierania telefonów ze szkoły lub niezwłocznego oddzwaniania.
 4. Zobowiązuje się rodziców do bieżącego uaktualniania danych kontaktowych.

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH OBOWIĄZUJĄCY OD 18.01.2021R.

  GODZINY NA PRZYSTANKACH

OBIADY

KLASY I-III

Płatność za obiady za styczeń 2021 r. wynosi:

10 dni x 7 zł = 70.00 zł

 UWAGA RODZICE:

Istnieje możliwość zakupu obiadu dla dzieci na wynos (odbiór w szkole)

 po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym.

Koszt obiadu: 7,00 zł + 1,00 zł (opakowanie) = 8,00 zł

nr tel. do składania zamówień:

608-103-088

 Płatności należy dokonać do 22.01.2021 r. na nr konta

23 1940 1076 3150 2043 0000 0000

 Jednocześnie prosimy rodziców o uregulowanie wszystkich zaległych należności za obiady, nadpłaty natomiast będą rozliczane indywidualnie.

GALERIA PRAC UCZNIÓW KLASY II G

Uczniowie klasy IIg w ramach realizacji zadań z projektu "Z Kulturą mi do twarzy" poznali dzieła wybitnych malarzy. Drugoklasiści podjęli wyzwanie stworzenia obrazów swojego autorstwa na podstawie oryginałów. Niektórzy do realizacji zadania wykorzystali farby lub kredki, a część stworzyła żywy obraz z sobą w roli głównej. Podczas omawiania efektów pracy moich uczniów, dowiedziałam się, że zadanie sprawiło im wiele radości. Dzieci musiały zwrócić uwagę na każdy szczegół obrazu i wykorzystać swoje zasoby materialne i wyobraźnię, aby stworzyć obraz najbliższy ideałowi. Niektórzy doskonale się bawili podczas tego zadania, włączając w nie innych członków rodziny. Efekty są zaskakujące. Sami zobaczcie!

 Uczniowie klasy II g z wychowawcą

OBIADY

Płatność za obiady za styczeń 2021 r. wynosi:

19 dni x 7.00 zł = 133.00 zł

Dotyczy wyłącznie klas 0

 UWAGA RODZICE:

Istnieje możliwość zakupu obiadu dla dzieci na wynos (odbiór w szkole)

 po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym.

Koszt obiadu: 7.00 zł + 1.00 zł (opakowanie) = 8.00 zł

nr tel. do składania zamówień: 608-103-088

Płatności należy dokonać do 10.01.2021 r. na nr konta

23 1940 1076 3150 2043 0000 0000

Ten rok nie był okresem uroczystości, imprez czy spotkań, ale 23 grudnia 2020 roku Wójt Gminy Pan Dariusz Fundator postanowił wręczyć kilkunastu uczniom z naszych szkół stypendia za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie nauki czy sportu.

W naszej szkole byli to: Amelia Ciecierska, Zofia Owedyk, Iga Tomaszczyk, Tymon Gotowicz i Antoni Czapkowski. Przekazanie stypendiów stało się także okazją do złożenia świątecznych życzeń dla rodziców i nauczycieli.  Za względu na panująca sytuację nie wszyscy uczniowie mogli odebrać granty za dokonania naukowe.

 

To będą inne Święta Bożego Narodzenia.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom szkoły, życzymy by były mimo wszystko piękne, spokojne, radosne i przede wszystkim zdrowe.

My mamy tylko jedno życzenie do Świętego Mikołaja – żeby już nie było pandemii!!!

Życzymy lepszego Nowego Roku 2021 i szybkiego powrotu do normalności.

Czy po feriach zimowych wrócimy do szkoły? Co przyniosą kolejne tygodnie i czy będą dalsze zmiany – zobaczymy, bo sytuacja zmienia się z dnia na dzień.

 Wierzymy, że najlepsze chwile są jeszcze przed nami.

 

Danuta Ferenstain,

Bernadetta Drzewiecka, Renata Karwowska, Joanna Załęgowska

 

EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW

  Przepiękne podusie wykonane własnoręcznie w świetlicy szkolnej przez klasę Va i chętnych uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu eTwinning - "Emotkowe Pożeracze Smutków".

Wszystkie zostaną przekazane Onko-Mikołajom dla dzieciaków z oddziału hematologii Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, by rozjaśniły troszkę szpitalne smuteczki i wywołały uśmiech na twarzyczkach chorych dzieci.

Ogromne serducha włożone w pracę wrócą dobrem!

Akcją sprawnie zawiadują panie: Joanna Wysocka oraz Monika Czarnecka

Barbórka

 4 grudnia obchodziliśmy Dzień Górnika. Dzieci wykonały samodzielnie świąteczne nakrycie głowy górnika, czyli czako. Wysłuchaliśmy orkiestry górniczej, poznaliśmy narzędzia górnicze, stroje i wszystko co jest związane z ciężką i niebezpieczną pracą górnika. Wykonaliśmy pracę plastyczną, malując węglem. Na koniec obejrzeliśmy bajkę o Bolku i Lolku, którzy uczestniczyli w Barbórce. 

 

Grupa Oc z wychowawcą Moniką Bordon

Andrzejki w grupie 0c

30 listopada zorganizowaliśmy Andrzejki klasowe. Był to całkiem niezwykły dzień, wróżyliśmy sobie nawzajem i rozmawialiśmy o swoich marzeniach. Niektóre z nich spełniały się od razu, jak np. to o śniegu, który akurat tego dnia padał. Były tańce i lanie wosku. Bawiliśmy się fantastycznie. 

 

Wychowawca

Monika Bordon

Konkurs plastyczny „kartka bożonarodzeniowa”

W grudniu odbył się  świąteczny konkurs plastyczny , w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Spośród wielu ciekawych prac zostały wyłonione trzy miejsca i wyróżnienia.

1 miejsce Filip Kropiński kl.2h

2. Igor Lewicki kl. 2f

3. Maja Sadkowska kl.2h

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

Wisława Szymborska

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 12 grudnia 2020 roku odeszła od nas była dyrektor naszej szkoły –

 Pani  Halina Wyzujak

W codziennym biegu, zajęci różnymi sprawami, mamy ciągle nadzieję, że jest jeszcze dużo czasu. Śmierć bywa niekiedy szybsza od naszych planów. Pozostajemy wtedy ze smutkiem, żalem, niewypowiedzianymi słowami, ale z ogromną wdzięcznością i pamięcią.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Błotach

 „SERCE MACIEJA”

Pamięci Macieja Wydrzyńskiego

4 listopada minęła pierwsza rocznica śmierci naszego ucznia Macieja Wydrzyńskiego.

Dzięki Rodzicom Macieja, Pani Justynie i Piotrowi Wydrzyńskim oraz Fundacji AntyRak, w sobotę 12 grudnia, przed szkołą stanęło serce na nakrętki. Tabliczka na sercu informuje, kto jest Patronem tej akcji. Dziękujemy, że możemy wspomóc Fundację na pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację podopiecznych.

Zbierane w ostatnich miesiącach nakrętki jako pierwsze wrzuciły uczennice klasy 8 a Iga Jakóbowska i Iga Jatczak oraz tata Macieja Pan Piotr i Panie dyrektor Danuta Ferenstain i Joanna Załęgowska.

Dziękujemy Pani Prezes Fundacji Magdalenie Tauer-Horabik i Panu Wiceprezesowi Tomaszowi Horabikowi oraz Pani Joannie Hames-Teske koordynatorce projektów Fundacji AntyRak z Murowańca.

WYRÓŻNIENIA dla uczniów

 Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. Ponad tysiąc uczniów z naszego województwa otrzyma stypendia w ramach dwóch marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza” i „Humaniści na start”.

Prymus Kujaw i Pomorza

To już piąta edycja programu.  

W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy. 

Wśród nich są nasi uczniowie:

 • Amelia Ciecierska 8 c
 • Monika Czerniejewska 8 c
 • Tymon Gotowicz 7 g
 • Stanisław Kuśmierek 7 g
 • Zofia Owedyk 8 c
 • Paulina Pudlich 7 b
 • Iga Tomaszczyk 8 c

Nauczyciele bibliotekarze serdecznie dziękują 

nauczycielom oraz uczniom za włączenie się 7 grudnia do mikołajkowej zabawy i założenie czerwonego elementu stroju lub jakiejś rzeczy kojarzącej się z Mikołajem. Mamy nadzieję, że ten miły akcent mikołajkowy przybliży nam nadchodzący świąteczny klimat.

 

Zachęcaliśmy Was również drodzy uczniowie do wykonania

mikołajkowych laurek. 

Z przyjemnością prezentujemy nadesłane przez Was prace i życzenia.

FERIE ZIMOWE 2021

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS I-IV DO UDZIAŁU W PÓŁKOLONIACH ZIMOWYCH

(W REŻIMIE SANITARNYM) ORGANIZOWANYM NA TERENIE SZKOŁY

 TERMIN: 04 – 08 stycznia 2021 r.

                 11 – 15 stycznia 2021 r.

 CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: od godz. 9.oo do 14.oo

W PROGRAMIE:

GRY I ZABAWY SPRAWNOŚCIOWE, ZABAWY SPORTOWE, GRY ŚWIETLICOWE, INTEGRACYJNE, ZAJĘCIA PLASTYCZNE, GRY I ZABAWY NA ŚNIEGU, KULIG?, OBIAD,

CENA: 100,00 (za 1 tydzień)

ZGŁOSZENIA: do 14 grudnia 2020 r. – sekretariat A i B

Podkategorie