Z życia szkoły

„FERIE SPORTOWE  2020”

 SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ BUDYNEK A CZYNNA BĘDZIE   W  NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH: 

I tydzień  Poniedziałek- Piątek   10:00 –14:00 
II   tydzień Poniedziałek-Piątek          11:00-15:00 

OBOWIĄZUJE OBUWIE SPORTOWE !!!   WEJŚCIE „ NIEBIESKIE DRZWI

                                                                                                                                                                                                                       Dyżur sprawują:
J. Gralik  I tydzień

  1.                           Pawłowski   II tydzień

PLAN ZAJĘĆ ORAZ ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

„Zimowisko 2020”

W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku rozpoczynamy zimowisko zorganizowane przez naszą szkołę. Dla 160 dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Będzie wyjazd do Parku Zabaw w Bydgoszczy, na basen w Barcinie oraz seanse filmowe w Multikinie. Młodsze dzieci odwiedzą Kids Play, starsze Młyn Wiedzy w Toruniu oraz Światową Wystawę Robotów. Dzieci zobaczą mistrzowski pokaz trików piłkarskich. Codziennie na zakończenie dnia polecamy smaczny obiad. Mam nadzieję, że te 5 dni, spędzone w szkole będą przyjemne i miłe. I bezpieczne.

Do poniedziałku. Danuta Ferenstain

 

TURNIEJ KARCIANY W „OLAFA”

W naszej świetlicy w budynku A trwają zapisy na popularną wśród dzieci grę karcianą – w „Olafa”. Zapowiadają się ogromne emocje:)

Startujemy po feriach. 

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału!

                                                                                     Izabela Gralewska

„MISTRZ SKAKANKI”

Wszystkim dzieciom, które uczestniczą w szkolnym konkursie na „Mistrza skakanki” przypominam, że nasze zmagania będą miały miejsce do najbliższego piątku- do 24.01.2020 roku.

Gorąco zachęcam, by osoby, które nie „wyskakały” swoich wszystkich szans, przyszły do świetlicy i dokończyły uczestnictwo w zawodach.

Życzę wszystkim powodzenia!!!

Izabela Gralewska

Znalezione obrazy dla zapytania mlegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

 

XI GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!”

18 stycznia 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek za sprawą ponad dwustu uczestników XI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pn. „Hej, kolęda, kolęda!”.

Patronat nad konkursem objął wójt gminy Białe Bota Pan Dariusz Fundator, który ufundował pięć statuetek dla zdobywców pierwszych miejsc. Jury obradowało w składzie:

Pani Dorota Górska

Pani Joanna Kanabaj – Nowak

Pani Aleksandra Pierzyńska.

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz.

Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.

Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Antoine de Saint Exupery

 PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, pedagodzy, a w szczególności uczniowie  składają serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i  wsparcie finansowe przy organizacji świątecznych paczek.

Dzięki Państwa pomocy i serdeczności obdarowaliśmy prezentami świątecznymi ponad 90 uczniów naszej szkoły

 WIATR DMUCHAŁ NAM W ŻAGLE!

 Loteria fantowa na rzecz WOŚP przerosła nasze oczekiwania ! Zebrałyśmy dużo pieniędzy , które w tym roku są przeznaczone na sprzęt diagnostyczny i sprzęt niezbędny w medycynie zabiegowej dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym rodzicom i fantastycznym nauczycielom, którzy doskonale wiedzą, jak ważne jest aby nasze dzieci były wrażliwe. Dziękujemy również samym dzieciom, które z  wielkim entuzjazmem wzięły udział w loterii.

Musimy  też wspomnieć, że nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem, od rana do wieczora ciężko pracowali , produkując ceramiczne serca, które zostały sprzedane 12 stycznia na Starym  Rynku w Bydgoszczy z myślą o wyżej wspomnianym szczytnym celu.

                                                                                                                  CHAPEAUE BAS

  POZDROWIENIA Z FILIPIN

Wielką niespodziankę i radość sprawiły nam kartki, które otrzymaliśmy od dzieci z Filipin. Takie pozdrowienia były podziękowaniem za wysłaną przez naszą szkołę paczkę z 20 kilogramami książek w języku angielskim do remontowanej w ich szkole biblioteki. Kartki wykonane przez dzieci z Filipin można zobaczyć na holu na parterze w budynku A.

Monika Rzońca

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM DLA KLAS IV

Tradycyjnie, jak co roku, zaprosiliśmy do naszej szkoły leśnika, aby opowiedział uczniom klas IV o swojej pracy w lesie.

W tym roku odwiedził nas ponownie pan mgr inż. Jarosław Chłąd. Tym razem opowiadał nam o tym, jak my powinniśmy zachowywać się w lesie, jak korzystać z jego dobrodziejstw i nie niszczyć przyrody oraz nie zagrażać dzikim zwierzętom.

Rozmawialiśmy również o tym, jakim zagrożeniem dla mieszkańców lasu są śmieci i pożary. Dowiedzieliśmy się, jak korzystać z elektronicznych map lasu, aby się nie zgubić i co zrobić, jeśli niestety do tego dojdzie.

Było bardzo sympatycznie. Już czekamy na spotkanie w przyszłym roku …

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W UNIHOKEJU

           11 stycznia 2020 roku odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w unihokeju chłopców. W zawodach uczestniczyło 10 klas:

klasa V e, V h, V i, VI i, VI k, VII a,VII c, VII e, VIII a, VIII c. Rywalizacja była zacięta i zawodnicy walczyli systemem “każdy z każdym”. Wyniki w klasach VII i VIII były następujące:

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ I  KALENDARZ ADWENTOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM.

 

Dziękujemy za udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną (skierowany do uczniów klasy pierwszej)  i kalendarz adwentowy (dla klas 2-3). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były ciekawe – te najpiękniejsze zostały wyróżnione.

Oto wyniki:

Zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę na Stary Rynek, na godzinę 11:00, o której to zaczynamy kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji charytatywnej dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały prace z ceramiki, które będziemy sprzedawać wspomagając w ten sposób WOŚP.


Nauczyciele świetlicy.

NOWOCZESNA EDUKACJA

Gmina Białe Błota jest beneficjentem projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt nosi tytuł „Wsparcie szkół w nowoczesną edukację”, wartość projektu wynosi 613974,94 zł, tym dofinansowanie ze środków EFS 552577,44 zł.

Koordynatorem gminnym projektu jest wicedyrektor naszej szkoły p. Renata Karwowska. Podmiotami realizującymi projekt są: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Czas realizacji od 2 listopada 2018 roku do 30 października 2020 roku.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD, 18 - 19.12.2019

Laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd, którzy będą reprezentować szkołę w XI Gminnym Konkursie Kolęd 18 stycznia 2020:

Szkoła Podstawowa w Białych Błotach informuje, że w dniach: 23, 27, 30, 31 grudnia 2019r oraz 2 i 3 stycznia 2020r zapewnia uczniom opiekę w świetlicy szkolnej.   

Zajęcia opiekuńcze będą zorganizowane w godzinach 6.30 do 17.00, a 31 grudnia br. w godzinach od godziny 7.00 do 12.00.

 

 

ZABIERZ KSIĄŻKĘ DO DOMU NA ŚWIĘTA!

 Zachęcamy wszystkich aby wstąpić do biblioteki szkolnej i wybrać dla siebie książkę. Mamy sporo nowości dla najmłodszych a zbliża się najlepszy czas na wspólne rodzinne czytanie z dziećmi.

 Serdecznie zapraszamy!

Z WIZYTĄ W TEATRZE

 6 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 5 f i 5 h  wraz z opiekunami odwiedzili Teatr Polski w Bydgoszczy. Uczestnicy obejrzeli przedstawienie pod tytułem ”Sprzedawcy bajek”. Dzieci dowiedziały się, czym kończy się kłamstwo. Przekonały się, że aby być szczęśliwym, nie trzeba wyjść za księcia i zamieszkać w zamku. Po  spektaklu w doskonałych humorach  wróciliśmy do szkoły.

 Organizatorzy:

Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz, Jarosław Malicki

Świąteczne rytmy”

 Najmłodsze dzieci z naszej szkoły w radosnych, tanecznych rytmach wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu z tanecznego show!!!

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Świetlicowe dance show prowadzili: Karolina Siadak, Magda Tulibacka, Rafał Kubacki

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za współpracę przy naszym tanecznym występie.

https://drive.google.com/file/d/1HAXsDaWUa_84vrK_4i6bzb7IZ5JCLraj/view?usp=drivesdk

Podkategorie