Z życia szkoły

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy rodziców, których dzieci 1 września 2020 r. rozpoczną edukację w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, na zebranie informacyjne. W spotkaniu wezmą udział wychowawcy oraz szkolni specjaliści.

Termin: 24 sierpnia 2020 roku, godzina 17.00 w auli  budynku B przy ul. Czystej 1a.

Ze względów epidemicznych prosimy, aby 1 dziecko reprezentował 1 rodzic.

Prosimy o zastosowanie środka ochronnego – osłony na usta  i nos.  

Z poważaniem

Danuta Ferenstain

dyrektor szkoły

 ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy rodziców, których dzieci 1 września 2020 r. rozpoczną naukę w klasie I w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, na zebranie informacyjne. W spotkaniu wezmą udział wychowawcy oraz szkolni specjaliści.

Termin: 25 sierpnia 2020 roku, godzina 17.00 w auli  budynku B przy ul. Czystej 1a.

Ze względów epidemicznych prosimy, aby 1 dziecko reprezentował 1 rodzic.

Prosimy o zastosowanie środka ochronnego – osłony na usta  i nos.  

Z poważaniem

Danuta Ferenstain

dyrektor szkoły

Gminne Półkolonie „Z profilaktyką na TY” dobiegły końca.

W dniach od 20 do 31 lipca 2020r., w naszej szkole zorganizowano 2 turnusy dla 6 grup dzieci, które mogły spędzać wolny czas na gminnych półkoloniach. Zgodnie z wytycznymi GIS wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia zmniejszające ryzyko zakażenia COVID-19. Mimo to, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Wszystkie grupy były na wycieczce w Myślęcinku, gdzie brały udział w warsztatach pszczelarskich oraz na Ranczu nad Notecią „Amadeusz”. Tam, jedną z atrakcji było Mini-Zoo.

NIEZBĘDNIK UCZNIA KLASY PIERWSZEJ – rok szkolny 2020/2021

 

INFORMACJA

 

Wyniki egzaminu ósmoklasiści będą mogli sprawdzić na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku w piątek, 31 lipca.

Zaświadczenia o wynikach oraz ich kserokopie będą do odbioru

  • w piątek 31 lipca od godziny 12:00
  • w poniedziałek 3 sierpnia od godz. 8:00 do 15:00

w budynku B naszej szkoły.

        W dniach 25.05.- 05.06.2020r odbył się - w systemie zdalnym - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Kangur”. Przeprowadzany był w sześciu kategoriach:

Żaczek— klasy 2, Maluch— klasy 3 i 4 , Beniamin— klasy 5 i 6, Kadet— klasy 7 i 8. 

Z naszej szkoły z kangurowymi zadaniami zmagało się  180 uczniów. 

Na największe uznanie zasłużyli (w następujących kategoriach wiekowych) :     

          „Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość”

                         Bruno Ferrero

     27 czerwca grupa uczniów naszej szkoły z klasy 7a - Iga Jakóbowka, Matylda Maciejewska, Artur Krawiec, Hubert Nowicki, Bartłomiej Tokarski wykazali się ogromną wrażliwością i dojrzałością, kiedy bez wahania udzielili pomocy koledze z klasy, który uległ wypadkowi na rowerze podczas wspólnej zabawy.

Ułożyli chłopca w pozycji bezpiecznej, zdjęli połamany kask, który utrudniał mu oddychanie, wezwali pogotowie ratunkowe i policję oraz mamę poszkodowanego kolegi.

   Postawa naszych uczniów jest dowodem na to, że wśród młodych ludzi nie brakuje takich, którzy nie tylko potrafią, ale i chcą pomagać w sytuacjach zagrożenia życia drugiego człowieka.    

Ich wspaniałe zachowanie niewątpliwie zasługuje na pochwałę.

Ogromne podziękowania dla Igi, Matyldy, Artura, Bartka i Huberta.

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie

 

KOMUNIKAT

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców uprzejmie informujemy,

że Wójt Gminy Białe Błota w porozumieniu z dyrektorami placówek oświatowych podjął decyzję o zorganizowaniu opieki przedszkolnej w okresie wakacyjnym:

 - od 1 do 31 lipca 2020 roku – w Szkole Podstawowej Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

 - od 1 do 31 sierpnia 2020 roku – w Gminnym Przedszkolu „Wróżka” w Białych Błotach.

Dzieci uczęszczające do placówek samorządowych mogą w tym okresie skorzystać z opieki przedszkolnej na podstawie deklaracji Rodzica dostarczonej do placówki, w której będzie organizowana  opieka nad dziećmi w poszczególnych miesiącach.

Deklaracje chętnych rodziców dzieci z placówek gminy Białe Błota  na lipiec należy złożyć w terminie

od 24.06 do 30.06. do godz. 15.00.

na adres mailowy sekretariat@spbb.pl podpisane  jako skan lub dostarczyć osobiście do Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, sekretariat, budynek w godz. od 8.00 do 15.00. 

Deklaracja znajduje się poniżej

Deklaracja

 

 

PODRĘCZNIKI DO RELIGII 2020/2021

SUKCES TYMONA GOTOWICZA

Uczeń klasy 6g, Tymon Gotowicz, został Laureatem XXX Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Tymon napisał opowiadanie pt. „Fascynujące regaty”. Podzielił się w nim swoją przygodą związaną z żeglarstwem, które jest jego pasją od kilku lat. Jury doceniło pracę Tymona i umieściło go w gronie ośmiu laureatów konkursu w kategorii klas 4-6, natomiast jego praca opublikowana  została w książce pokonkursowej zatytułowanej „Gramy o przyszłość”. Tymon otrzymał także dyplom oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!!! Niech to zwycięstwo będzie dowodem na to, że można połączyć miłość do sportu z zamiłowaniem do literatury.

 Dorota Lipińska

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko - Planeta:

 Bardzo dobry wynik uzyskali:

 - Julita Kurz

- Wiktoria Ślefarska

- Weronika Żmuda - Trzebiatowska

 

„PRYMUS POMORZA I KUJAW”

 Pośród uczniów naszej Szkoły są stypendyści projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

Projekt ten jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Stypendystami projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” na rok szkolny 2019/2020 zostali:

 Monika Czerniejewska – 7 c

 Szymon Przybyliński – 8 a

 Iga Tomaszczyk – 7 c

 Zuzanna Załęgowska – 8 d

 Serdecznie gratulujemy!

MISTRZOSTWA WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW 

Wielka Liga Czytelników dobiegła końca.  W największych zawodach czytelniczych w Polsce już po raz drugi wzięła udział nasza szkoła i po raz drugi zdobyliśmy tytuł MISTRZA POWIATU oraz I i II Wicemistrza.

 Klasy 5-8

 Nina Patalas - MISTRZ POWIATU

Witold Grabowski - I Wicemistrz Powiatu

 Klasy 1-4

 Mikołaj Kudła - I Wicemistrz Powiatu

 Dominika Winter - II Wicemistrz Powiatu

 Kornelia Ciecierska - II Wicemistrz Powiatu

  Wielkie GRATLACJE dla uczniów! 

Koordynator szkolny - Monika Rzońca

 

 

Uwaga!

Wydłużamy godziny zwrotu książek we wtorek 23 czerwca - będzie je można oddać w bibliotece budynku B do godz. 16.30.

KOMUNIKAT

Minister Edukacji Narodowej zapowiedział, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., zostaje przedłużona do 26 czerwca.

 

Kochani Uczniowie!!!

1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA - zwykle były festyny, zabawy, wyjazdy na wycieczkę, wyjścia na lody, do kina. W czasie pandemii większość z tych atrakcji jest niedostępna lub ograniczona. Z tego powodu tegoroczny Dzień Dziecka będzie zupełnie inny!

Chcielibyśmy, aby dzieci tego dnia były wyjątkowo szczęśliwe, dlatego nauczyciele na pewno „odpuszczą” Wam typowo szkolne obowiązki!

Obiecuję, że jak wrócicie do szkoły i będzie to możliwe, przygotujemy Wam Wyjątkowe Święto!

Wszystkim dzieciom z okazji ich Święta dużo ZDROWIA, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju swoich pasji i talentów oraz dużo uśmiechu i pięknego, beztroskiego dzieciństwa.

W imieniu wszystkich dorosłych - Danuta Ferenstain

Wojewódzki Urząd Marszałkowski w związku z 100 rocznicą Urodzin Jana Pawła II ogłosił konkurs Mój przyjaciel Jan Paweł II. Nasze uczennice Julia Tomaszewska z kl 5e i Karolina Tomaszewska z 7f wraz z rodzicami stworzyli piosenkę dla Jana Pawła II. Autorami tekstu są p. Emilia Tomaszewska - mama i Karolina Tomaszewska kl.7f, nagranie i montaż p. Rafał Tomaszewski - tata. Wykonanie Julia Tomaszewska kl 5e i Karolina Tomaszewska kl 7f. Podkład muzyczny został przerobiony przez JacobStudio w Bydgoszczy. 

https://www.youtube.com/watch?v=EK_fs5vhOaA  

 

 W ramach akcji profilaktycznej Po Dzwonku przygotowaliśmy dla was kilka propozycji związanych z DNIEM BEZ PAPIEROSA. 

 Oprócz zajęć profilaktycznych w wybranych klasach, plakatów i "Quizu wiedzy", zapraszamy także do udziału w konkursie plastycznym

dla klas 1-4 "Portret osoby niepalącej"

dla  klas 5 -8 "Portret osoby palącej"

Technika, format dowolny.

Możliwość stopniowego uruchamiania szkół wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Nasza szkoła otrzymała już od firmy Polfa Tarchomin S.A. automatyczny dyspenser czyli profesjonalną stację dezynfekującą oraz płyny do dezynfekcji.

Urządzenie to, będzie służyło naszej szkole, również po okresie pandemii, kiedy wreszcie wrócimy do szkoły!

Podkategorie