Z życia szkoły

Dnia 19 października klasa1d była na wycieczce w lesie. Obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie jesienią. Las jeszcze jest w większości w zielonej szacie, ale zaczynają się przebarwiać klony i dęby. Przekwitły wrzosy, rosną grzyby. W lesie jest zacisznie. Widzieliśmy sójkę. Piękna była nasza słoneczna, jesienna wycieczka. Iwona Kościelska z 1d.

Żyjmy zdrowo, jedzmy kolorowo!!!

Tak brzmiało nasze hasło przewodnie dnia. Nauczyliśmy się, które produkty mają najwięcej witamin i których powinno być jak najwięcej w naszej diecie, abyśmy byli zdrowi. Wykonaliśmy plakaty ze zdrową i niezdrową żywnością. Ze smutkiem stwierdziliśmy, że słodycze i chipsy nie są dla nas zdrowe. Pierwszy raz pracowaliśmy w grupach i było to bardzo ciekawe doświadczenie. 

Grupa 0c z wychowawcą 

Przewozy uczniów autobusem szkolnym poza swoje miejsce zamieszkania zostają zawieszone do odwołania!

Grupa przedszkolna 0c wybrała się do lasu w poszukiwaniu Jesieni. Zebrała piękne dary i kolorowe liście, które później w sali oglądali dokładnie pod lupą. Ciekawe doświadczenie dla dzieci i dużo radości.

Monika Bordon 

Małgorzata Pytlak

 

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

                                 Dnia 9 października na terenach leśnych Białych Błot odbyły się Igrzyska Dzieci
i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatu Bydgoszcz oraz Klub Uczniowski „Czapla” Białe Błota. W zawodach na szczeblu powiatowym wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Łochowa, Niemcza, Żołędowa, Solca Kujawskiego i Białych Błot. Reprezentacja każdy szkoły składała się z 6 zawodników/zawodniczek , gdzie każdy miał do pokonania dystans 800m. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego zajęła  następujące miejsca:

 

Uczniowie klasy 1c stworzyli oryginalne i wyjątkowe obrazy z liści, które dzień wcześniej sami zbierali podczas spaceru. Grupy wykazały się dużą pomysłowością. Każdy obraz był inny i jedyny w swoim rodzaju. Efekty do obejrzenia w galerii.

 Natalia Połowinczak

 

Grupa 0c wykonała Jesienne stworki z darów jesieni, które zbierała podczas spacerów. Dzieci mają bogatą wyobraźnię i wiele pomysłów, dlatego powstałe prace są bardzo kreatywne, co widać na zdjęciach.

Monika Bordon 

Małgorzata Pytlak

KOMUNIKAT

Zgodnie z rekomendacją  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy od dnia 08.10. do dnia 12.10.2020r. jeden oddział naszej szkoły przechodzi na nauczanie zdalne.

Pozostałe 63 oddziały pracują bez zmian, czyli stacjonarnie.

Danuta Ferenstain

5 października 2020 roku  w miejscowości Białe Błota odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych  Biegach Przełajowych na etapie powiatowym.  Pogoda dopisała naszym sportowcom witając wszystkich słońcem i idealną temperaturą powietrza. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół z powiatu bydgoskiego .

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego odniosła sukcesy zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnie.

Nadeszła jesień, w związku z tym klasa 1g wykonała na zajęciach plastyczno-technicznych "Ziemniaczane Stworki". Dzieci wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem, dzięki czemu powstały kolorowe figurki, które wywołały pozytywne emocje u wszystkich w klasie.

 

Dagmara Cupryniak, Mariola Kmieć

"Wodny świat" Mai

Maja Kapturska, uczennica klasy III F została laureatką w konkursie fotograficznym "Wodny świat" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Nagrodę i dyplom za uzyskanie III miejsca Maja otrzymała z rąk Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa pana Mariusza Stężewskiego. Ogromnie cieszymy się z sukcesu uczennicy naszej szkoły i serdecznie jej gratulujemy

wych. Aleksandra Michalak

OBIADY

Płatność za obiady za miesiąc październik 2020 r. wynosi:

21 dni x 7 zł = 147.00 zł

 14.10.2020 r. – ze względu na dzień wolny od zajęć lekcyjnych

 obiadu nie będzie

 

Płatności należy dokonać do 05.10.2020 r. na nr konta

23 1940 1076 3150 2043 0000 0000

30 września 2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Komisja wyborcza skrupulatnie przeliczyła oddane głosy.  Frekwencja wyniosła 83%.

Informujemy, że  wygrał Michał Zdunek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

 

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

          Dnia 21.09.2020r. na stadionie lekkoatletycznym w Białych Błotach, UKS CZAPLA po raz kolejny zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły dzieci z kilku gmin: Żołędowo, Osielsko, Łochowo Białe Błota. Rywalizacja przebiegała w konkurencjach indywidualnych i zakończyła się sztafetą 4x 100 m wśród dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Dziękujemy klubowi “Czapla” za wspaniałą organizację i przygotowanie pięknych medali, a uczestnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dzieci z grupy 0B  21 września obchodziły Dzień Przedszkolaka. Atrakcji i dobrej zabawy nie brakowało. Były gry , zabawy i warsztaty eksperymentalne, a w nich: samorosnący  balon, tańczące rodzynki, uciekający pieprz i lampa lawa. Na zakończenie każdy Przedszkolak otrzymał medal i dyplom.  Dzień zakończył się bardzo słodko ;) To był udany dzień!

wych. Kinga Czarniak -Leśniarek

W piątek 25.09.2020 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy odbyły się obchody Dnia Mariana Rejewskiego upamiętniając 115 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczył poczet sztandarowy  szkoły oraz Pani Dyrektor Danuta Ferenstain.  Na pamiątkę rocznicy zasadzono Dąb Pamięci. Zaproszeni goście uroczystości wysłuchali wykładu Pana płk Jerzego Lelewica.


foto. Bogusław Pawłowski

Grupa 0c świetnie się bawiła malując farbami w nietypowy sposób Metodą Malowania 10cioma palcami. Wrażenia niezapomniane, a radość dzieci najważniejsza.

 Monika Bordon 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

 

PRZEDSTAWIAMY KANDYDATÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

HUBERT BIAŁKOWSKI

MICHAŁ ZDUNEK

Zajęcia logopedyczne czytelnia szkolna budynek B

 

Zajęcia logopedyczne rozpoczynają się w tym tygodniu w następujących dniach i godzinach:

  • środa 14:45- uczniowie z klas 5c, 6c
  • czwartek 8:00 – uczniowie z klas 5a, 5b, 6e, 8b, 6h, 6j
  • piątek 8:00 – uczniowie z klas 6d, 7c, 6i

Podkategorie