Z życia szkoły

HARMONOGRAM ZWROTU KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2019/2020,

poniżej znajduje się harmonogram zwrotu podręczników i innych książek do

biblioteki szkolnej.

 

 

KOMUNIKAT

Minister Edukacji Narodowej zapowiedział, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., zostaje przedłużona do 26 czerwca.

 

Kochani Uczniowie!!!

1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA - zwykle były festyny, zabawy, wyjazdy na wycieczkę, wyjścia na lody, do kina. W czasie pandemii większość z tych atrakcji jest niedostępna lub ograniczona. Z tego powodu tegoroczny Dzień Dziecka będzie zupełnie inny!

Chcielibyśmy, aby dzieci tego dnia były wyjątkowo szczęśliwe, dlatego nauczyciele na pewno „odpuszczą” Wam typowo szkolne obowiązki!

Obiecuję, że jak wrócicie do szkoły i będzie to możliwe, przygotujemy Wam Wyjątkowe Święto!

Wszystkim dzieciom z okazji ich Święta dużo ZDROWIA, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju swoich pasji i talentów oraz dużo uśmiechu i pięknego, beztroskiego dzieciństwa.

W imieniu wszystkich dorosłych - Danuta Ferenstain

Wojewódzki Urząd Marszałkowski w związku z 100 rocznicą Urodzin Jana Pawła II ogłosił konkurs Mój przyjaciel Jan Paweł II. Nasze uczennice Julia Tomaszewska z kl 5e i Karolina Tomaszewska z 7f wraz z rodzicami stworzyli piosenkę dla Jana Pawła II. Autorami tekstu są p. Emilia Tomaszewska - mama i Karolina Tomaszewska kl.7f, nagranie i montaż p. Rafał Tomaszewski - tata. Wykonanie Julia Tomaszewska kl 5e i Karolina Tomaszewska kl 7f. Podkład muzyczny został przerobiony przez JacobStudio w Bydgoszczy. 

https://www.youtube.com/watch?v=EK_fs5vhOaA  

 

 W ramach akcji profilaktycznej Po Dzwonku przygotowaliśmy dla was kilka propozycji związanych z DNIEM BEZ PAPIEROSA. 

 Oprócz zajęć profilaktycznych w wybranych klasach, plakatów i "Quizu wiedzy", zapraszamy także do udziału w konkursie plastycznym

dla klas 1-4 "Portret osoby niepalącej"

dla  klas 5 -8 "Portret osoby palącej"

Technika, format dowolny.

Możliwość stopniowego uruchamiania szkół wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Nasza szkoła otrzymała już od firmy Polfa Tarchomin S.A. automatyczny dyspenser czyli profesjonalną stację dezynfekującą oraz płyny do dezynfekcji.

Urządzenie to, będzie służyło naszej szkole, również po okresie pandemii, kiedy wreszcie wrócimy do szkoły!

Mimo trudnego czasu bez spotkań w szkole, uczniowie rozwijają swoje zainteresowania. Ulka Nowacka z klasy IIf namalowała "Majową łąkę". Powstała piękna, wymagająca cierpliwości, plastyczna kompozycja. Polecam do obejrzenia filmik nagrany przez mamę Uli, przedstawiający młodą malarkę przy pracy.

 

Wychowawczyni IIf Aleksandra Michalak

Wojskowa lekcja muzyki

Szkoła Podstawowa Białe Błota oraz Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz zorganizowały muzyczne lekcje online dla uczniów klasy 5e.

W czasie pierwszy dwóch zajęć uczniowie dowiedzieli się  jakie są zadania orkiestry wojskowej i kto może w niej służyć. Żołnierze-muzycy zaprezentowali narzędzia jakimi posługuje się kapelmistrz oraz pokazali część instrumentów na których grają. Uczniowie dowiedzieli się co to jest batuta i do czego służy buława, usłyszeli też jak brzmią instrumenty dęte blaszane i drewniane. Muzycy opowiadali o historii swoich instrumentów oraz objaśnili różnicę między ustnikiem a stroikiem. 

 Zasady konsultacji w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego

w Białych Błotach

25.05.2020 – klasy 8

01.06.2020 – pozostałe klasy

KOMUNIKAT

Zgodnie  z decyzją  MEN o uruchomieniu placówek oświatowych informujemy, iż od dnia 25 maja 2020 roku otwieramy Szkołę Podstawową im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Dla dzieci zostanie uruchomiony budynek C przy ul. Czerskiej 10.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich informujemy, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego zostały opracowane w naszej szkole Procedury zapewnienia bezpieczeństwa wprowadzone w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVI-19.  

 

OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wspaniałą nagrodę!

To Mobilna Pracownia Komputerowa, którą otrzymaliśmy za udział w konkursie „#OSEWYZWANIE-OSERegio”, realizowanym przez Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB. 

 

 

https://poczta.wp.pl/api/v1/imgconv/c4b8d195758a0983b00d4bbf/1.2/XxY/

Quiz!!!

Czy znasz symbole narodowe?

 

http://bydgoszcz.kp.zhp.pl/szkola/

 

 

 

 

 

 

 

 AKCJA PO DZWONKU

 

  NIE BIJ MNIE, KOCHAJ MNIE

30.04 Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

Przemówmy wspólnym  głosem, powiedzmy głośno „STOP PRZEMOCY!"

 

Informacja

Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły w związku z zagrożeniem COVID-19 zostało wydłużone do dnia 24 maja 2020 r. (rozporządzenie MEN z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020 r. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Zarządzenie  nr 21 /2019/2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. M. Rejewskiego

w Białych Błotach

z dnia 20 kwietnia 2020 r.

 

w sprawie:  zawieszenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 657)

zarządza się, co następuje

 

Kochani uczniowie zapraszamy do obejrzenia filmu, który stworzyli nauczyciele klas 0-3. Pozdrawiamy

https://drive.google.com/file/d/1UR1L-99y1RoqDaGQvgXs4ak9s5PdkfvY/view?usp=sharing 

 

 

 Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ!!

 

TY WPŁACISZ-MY UGOTUJEMY I DOWIEZIEMY OBIAD DLA PERSONELU MEDYCZNEGO.

OFERUJEMY OBIADY DWUDANIOWE DLA PERSONELU MEDYCZNEGO

CENA OBIADU: 17 ZŁ

DZIAŁAMY  NA TERENIE BYDGOSZCZY

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!

NUMER KONTA: 45102014620000740201100585

PHU M&A COOK MAŁGORZATA JUREK

Z DOPISKIEM #obiadlamedyka

(wystawimay faktury lub paragony fiskalne)

Podkategorie