Z życia szkoły

ŚPIEWAJĄCE ŻYCZENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GMINIE

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 2 grudnia 2019 roku Chór Chanson zaśpiewał krótki koncert dla zaprzyjaźnionych osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Dąb” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białych Błotach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu i Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach. Spotkanie odbyło się w  Auli Szkoły Podstawowej w Białych Błotach.

REGULAMIN XI GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

„HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!”

BIAŁE BŁOTA 2020 R.

  1. XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda, kolęda!” rozpocznie się w dniu 18 stycznia  2020 r. o godzinie 9.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego

w Białych Błotach.

  1. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Białe Błota – Pan Dariusz Fundator.
  2. Organizatorem konkursu jest – Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.
  3. Cele konkursu:

KLASA 7 B W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ IM. MARIANA REJEWSKIEGO W BYDGOSZCZY

          5 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki pedagogicznej. Choć dla większości z nas biblioteka kojarzy się tylko z książkami i ciszą, to my bawiliśmy się świetnie. Adrenalina i śmiech towarzyszyły nam przez wszystkie zajęcia.

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE A

 30 listopada w bibliotece A na każdego ucznia czekała szczęśliwa, andrzejkowa wróżba. Warunkiem wzięcia udziału w zabawie było wypożyczenie lub oddanie książki. Tego dnia odwiedziło nas wielu uczniów. Każdy był ciekaw tego, jaki czeka go los. Asystenci biblioteczni dzielnie pomagali przez cały dzień, za co im serdecznie dziękujemy!

KONSTRUKTOR F1

 29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu „Konstruktor F1”. W zawodach na najdłuższy przejazd pojazdu napędzanego balonem (powietrzem) brali udział uczniowie z klas IV – VIII. Uczniowie wykonywali pojazdy samodzielnie.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

PODEJMIJ CZYTELNICZE WYZWANIE!

Biblioteka A zaprasza uczniów klas 1-4 oraz 5-8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników"!

Uczniowie - Uczniom

koleżeńskie korepetycje

biblioteka szkolna budynek B


  
Z uwagi na zainteresowanie wznawiamy akcję organizowaną

przez nauczycieli bibliotekarzy

PLANETARIUM W TORUNIU

27 listopada 2019 roku klasy 6 g i 6 k wybrały się wraz z opiekunami do planetarium w Toruniu.

Nasze kroki skierowaliśmy najpierw do Bazy Mars i Sali Geodium. Są to interaktywne pomieszczenia, w których uczestnicy mogą dotknąć wszystkich eksponatów oraz wykonywać eksperymenty. Następnie udaliśmy się na seans pt. „Wirująca Ziemia”.

Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

QUIZ WIEDZY O POLSCE

23 listopada 2019 roku odbył się „Quiz wiedzy o Polsce” dla klas drugich. Celem było propagowanie postawy patriotyzmu wśród dzieci. Uczniowie zmagali się z różnymi konkurencjami dotyczącymi nie tylko wiedzy o naszej ojczyźnie, ale i umiejętności posługiwania się mapą oraz pracą w zespole. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

 

GANG SŁODZIAKÓW W BIBLIOTECE A

W bibliotece A pojawiły się "Słodziaki". Wzbudziły wiele radości, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów. Każdy może sobie przytulić ulubionego Słodziaka w trakcie czytania książeczek. Dodatkowo klasy 2b Pani Magdaleny Perlińskiej, 2e Pani Haliny Piotuch oraz 2h Pani Justyny Wardackiej z chęcią wzięły udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym. Każda z tych klas otrzymała swojego Słodziaka oraz książkę z przygodami Gangu Słodziaków, a uczniowie tych klas osobisty dzienniczek na naklejki, który motywuje do wyrobienia nawyku codziennego głośnego czytania. Na koniec klasy wspólnie przygotowały konkursowe drzewo z materiałów recyklingowych. Teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu i mocno trzymamy kciuki za wygraną!

ASYSTENCI BIBLIOTEKI A

W bibliotece A od początku października działa 54 asystentów. Możecie ich spotkać na każdej przerwie w bibliotece, gdzie z uśmiechem wypożyczają Wam samodzielnie książki i polecają, co warto przeczytać. Część z nich jest już bardzo doświadczona, ponieważ kolejny rok pomagają w bibliotece, a część dopiero się uczy. jednak wszyscy tak samo odpowiedzialnie podchodzą do swoich zadań.

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH W BIBLIOTECE A

Jak co roku, w październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka A zorganizowała konkurs "Jaka to książka?" Przez cały miesiąc, każdego dnia, uczniowie zgadywali tytuł popularnej książki, który ukryty był pod symbolami emotikonów. Z prawidłowych odpowiedzi codziennie był losowany i nagradzany zwycięzca. Konkurs wzbudził wiele radości i pozytywnych emocji! Codziennie około dwustu uczniów dosłownie szturmowało bibliotekę, podejmując kolejne wyzwanie, poszukując książek i próbując rozszyfrować zagadkę.

A oto laureaci konkursu:

                 UWAGA !!!

DOTYCZY  ZMIANY GODZIN ODJAZDU AUTOBUSU  SZKOLNEGO W PIĄTEK NA GODZ.  8.55. DO SZKOŁY. AUTOBUS BĘDZIE ODJEŻDŻAŁ  10 MINUT WCZEŚNIEJ Z NASTĘPUJĄCYCH PRZYSTANKÓW:

8.09-MUROWANIEC 1

8.11-KRUSZYN ŁĄKOWA

8.12-KRUSZYN SŁONECZNA

8.13-KRUSZYN BIAŁOBŁOCKA

8.15- KRUSZYN KONAROWA

8.22-KRUSZYN FIGURA 2

8.26-KRUSZYN SZUMIĄCA

8.28-KRUSZYN FIGURA

8.30-KRUSZYN DELIKATESY

 

ZMIANA  OBOWIĄZUJE OD 06.12.2019.

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj

Po raz kolejny w grudniu pragniemy zorganizować dla uczniów naszej szkoły spotkanie choinkowe. Są to uczniowie z rodzin potrzebujących wsparcia. Nasza szkoła jest dużą placówką, do której uczęszcza 1380 uczniów, dlatego chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne aż dla 130 najbardziej potrzebujących dzieci dla których może to być jedyny prezent świąteczny. Mamy nadzieję, że pomogą nam Państwo w organizacji świąt dla naszych podopiecznych.

Akcję można wspierać finansowo, wpłacając datki na konto Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, za które pedagodzy kupią niezbędne upominki do paczek.

Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”.

 8 listopada 2019 roku w naszej szkole w budynku C odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oddziały przedszkolne wraz z klasami pierwszymi śpiewały hymn, pieśni patriotyczne oraz odpowiadały na zagadki związane z historią naszego państwa.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Konkurs z języka angielskiego dla klas 1-3

Z okazji zbliżających się świąt, zapraszamy najmłodszych do udziału w konkursach z języka angielskiego:

  1. Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim (skierowany do pierwszoklasistów). Prace oddajemy nauczycielom języka angielskiego w budynku C.
  2. Konkurs na kalendarz adwentowy w języku angielskim (skierowany do uczniów klas 2-3). Prace oddajemy nauczycielom języka angielskiego w budynku A.

Oceniane będą pomysłowość, estetyka pracy, samodzielność wykonania, umieszczenie życzeń (konkurs na kartkę), świątecznych zwrotów i/lub słówek (konkurs na kartkę i kalendarz).

Termin składania prac: 11.12. 2019 r.

Prace zostaną umieszczone na wystawach w budynku A i C.

Nauczyciele języka angielskiego (Your favourite teachers)

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń sportowej klasy 6k o profilu piłkarskim, Nikodem Cieślewicz, przebywa obecnie w Pruszkowie na zgrupowaniu Jesiennej Akademii Młodych Orłów 2019. Nikodem trenuje w grupie 40 najlepszych piłkarzy w Polsce wyselekcjonowanych przez trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej spośród zawodników rocznika 2007, który nie posiada jeszcze oficjalnej reprezentacji kraju.

            Nikodemowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz występów w przyszłości w dorosłej reprezentacji Polski.