Z życia szkoły

Znalezione obrazy dla zapytania ksiązka

Podręczniki do nauki religii

wydawnictwo Św. Wojciech

 autorzy: ks. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Szkoła Podstawowa w Białych Błotach - 2 września 2019 r.

 Budynek C – ul. Czerska 10

Oddziały przedszkolne – godzina 8:00

 Rodzice wraz z dziećmi przyjeżdżają we własnym zakresie

 

Budynek B – ul. Czysta (plac przed szkołą)

 8:30 – klasy - IV – V - VI - VII - VIII

11:30 – klasy - I – II – III

 

Półkolonie „LATO 2019” dobiegło końca.

W dniach od 1 do 12 lipca 2019r., 11 grup dzieci spędzało wolny czas na półkoloniach zorganizowanym przez naszą szkołę. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Wszystkie grupy były na wycieczce w Toruniu, gdzie głównym punktem programu było Muzeum Czekolady. Nie zabrakło zabaw na basenie w Solcu Kujawskim, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy oraz w Myślęcinku. Dla uczestników półkolonii przygotowano w Multikinie seans filmowy „Sekretne życie zwierząt”. Odwiedziliśmy też wspaniałe lawendowe pola w „Lovendzie Kujawskiej”, Ranczo nad Notecią „Amadeusz oraz szkołę przetrwania w Łącku.

W dniach 17 – 18 maja 2019 roku członkowie szkolnego Chóru Chanson wspólnie bawili się, uczestniczyli w warsztatach wokalnych i biwakowali w naszej szkole. Dla tak zróżnicowanej grupy uczniów klas IV - VII to doskonałe rozwiązanie na zacieśnianie więzi między nimi, tak ważnej we wspólnym działaniu, jakim jest  śpiew w chórze.

Celem biwaku było między innymi przygotowanie zespołu do zbliżającego się konkursu chóralnego w Bydgoszczy.

Gorące podziękowania należą się opiekunce – pani Ani Lesińskiej .

Tytuły Szkolnego Konstruktora Instrumentów Muzycznych w tegorocznym szkolnym konkursie muzycznym dla klas IV - VI otrzymali:

 I miejsce

Adam Wiśniewski kl. 4i za ksylofon, bębenek, marakas i trójkąt

Zdobyciem najwyższego tytułu – Złotego Pasma w Konkursie Chórów Regionu Kujawsko-Pomorskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019 zakończył się dla naszego muzycznego zespołu ten rok szkolny.

7 czerwca 2019 roku w Kościele Ewangelickim przy Placu Zbawiciela w Bydgoszczy odbyły się przesłuchania konkursowe siedemnastu chórów z naszego województwa, których prezentacje oceniane były za:

By uczcić 200. rocznicę urodzin wielkiego polskiego kompozytora XIX wieku, „ojca polskiej opery” – Stanisława Moniuszki, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zorganizowała Wojewódzki Konkurs wiedzy o kompozytorze doby romantyzmu.

Konkurs przebiegał w trzech etapach:
– realizacja testu teoretycznego w szkołach – przeprowadzonego przez nauczyciela, na podstawie przygotowanego przez Organizatora materiału,
– realizacja testu słuchowego – przeprowadzonego przez nauczyciela, na podstawie utworów wskazanych przez Organizatora,
– finał konkursu (teoretyczny i słuchowy) dla zwycięzców etapów szkolnych w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej.

 

10 czerwca 2019 roku klasy II b i II c wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem wycieczki było poznanie miasta  z przewodnikiem, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Uczniowie zwiedzili Wyspę Młyńską zwaną potocznie Wenecją Bydgoską, Stary Rynek wraz z Ratuszem i Mistrzem Twardowskim, Spichrze nad Brdą. Uczniowie mile spędzili czas w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wzięli udział w warsztatach mydlanych, każdy mógł własnoręcznie wykonać pachnące, pamiątkowe mydełko, które na koniec wycieczki zabrał do domu. Przewodnik w muzeum oprowadził wszystkich po wystawie i opowiedział historię mydła i brudu od czasów starożytnych do PRL-U.

Podobny obraz

 

 

 

W związku z odejściem ostatniego rocznika klas gimnazjalnych w naszej szkole nastąpią zmiany organizacyjne. Niektóre oddziały z budynku A będą się uczyć w budynku B, co wiąże się również ze zmianą niektórych nauczycieli.

Znalezione obrazy dla zapytania serce grafika

W dniu dzisiejszym na konto Fundacji Antyrak, której podopiecznym jest Maciej Wydrzyński wpłacona została kwota 19 814,25 zł.

95 % tej kwoty to zbiórka funduszy w dniu zakończenia roku szkolnego. Wasze otwarte serca  w zbiórce "Datek za kwiatek" to piękne  podsumowanie roku szkolnego. 

W imieniu Macieja dziękujemy. 

 

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019

oddziałów 0

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019

uczniów klas VI - VII

„Tydzień z Dashem i Dotem”

5 czerwca, w środę, gościliśmy w naszej szkole p. Krzysztofa Jaworskiego ze Stowarzyszenia „Mistrzowie Kodowania” i firmy WONDER, który wraz z Niebieskimi Stworkami – robotami DASH i DOT włączył się bezpośrednio w pracę w ramach projektu „Tydzień z Dashem i Dotem”, który trwał w dniach 03-07.06.2019 r.

„BRITISH DAYS”

 Dni Brytyjskie to już w naszej szkole tradycja. Tym razem zaproponowaliśmy następujące atrakcje:

3 czerwca odbył się konkurs Literowania "BEST AT SPELLING" dla klas 4.

5 MIEJSCE W POLSCE W KAT. MŁODZICZEK U-13 DLA TĘCZY BYDGOSZCZ!!

Emilia Sobierajska i trenerka Karolina Bietracka w dniach 2-5.06.2019r., razem ze swoją drużyną Tęcza Bydgoszcz, mieli możliwość rozegrania finału Mistrzostw Polski Młodziczek u-13 w Koninie. Rywale byli bardzo silni i musieliśmy uznać ich wyższość. Niestety dwie porażki i remis w grupie dał nam tylko możliwość grania o miejsca 5-8.

MECZ MISTRZOSTW ŚWIATA U-20

FRANCJA 2:3 USA

 Dnia 04/06/2019r (wtorek) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbył się kolejny mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn do lat 20. W 1/8 po zaciętym meczu i pięknym widowisku lepsi od francuzów okazali się zawodnicy USA. Korzystając z okazji nabycia biletów na ten mecz, zdecydowaliśmy się wyjechać z młodszymi adeptami futbolu z klas: 5k oraz 4g Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. Wycieczka odbyła się komunikacją miejską co pozwoliło naszym uczniom poznać tajniki jazdy autobusami miejskimi. W wycieczce udział wzięli:

KOŁA NAUKOWE NA LEŚNEJ ŚCIEŻCE DYDAKTYCZNEJ W BIAŁYCH BŁOTACH

3 czerwca 2019 roku zjednoczone koła naukowe udały się na wycieczkę do naszej leśniczówki w Białych Błotach. Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat zwierząt, roślin grzybów znajdujących się w naszej okolicy. Powtórzyliśmy sobie wiedzę dotyczącą zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy sprzęt wykorzystywany przez leśników oraz dowiedzieliśmy się jak działa szkółka leśna. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski, które własnoręcznie piekliśmy na przygotowanym przez Pana leśniczego ognisku.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WANDĄ SZYMANOWSKĄ

30 maja gościliśmy w szkole Panią Wandę Szymanowską- pisarkę, której książki cieszą się dużym powodzeniem i skierowane są zarówno do dorosłego czytelnika jak i do dzieci  . W spotkaniu, w którym uczestniczyły klasy czwarte, zaprezentowana została książka "Zaina"  a dla najmłodszych na spotkaniu w klasie pierwszej „Tomcio Telefoncio”.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

W LEKKOATLETYCE

W piątek 24 maja 2019 roku na pięknym Stadionie Miejskim w Tucholi odbyła się Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Reprezentanci naszej szkoły odnieśli wielki sukces, zdobywając w kategorii chłopców złoty medal i mistrzostwo województwa. Równie piękny sukces odniosły nasze dziewczęta stając na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami.

Podkategorie