Z życia szkoły

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!

 Na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce PEDAGODZY, będą cyklicznie pojawiać się ćwiczenia dotyczące zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz o charakterze terapeutycznym. Kto czuje taką potrzebę,  ma ochotę, chciałby poćwiczyć lub skorzystać z propozycji zabaw, zachęcamy do przeglądania materiałów. Rodzice też znajdą tam dla siebie przydatne informacje.

Znalezione obrazy dla zapytania: BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Drodzy Rodzice!

                Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego biblioteka szkolna nie może służyć pomocą Państwu i Państwa dzieciom w taki sposób, jak to dotychczas czyniła. Pragnęlibyśmy jednak w jakiejś mierze wspomóc Państwa trud związany z nauką Waszych dzieci w domu. Wiemy, że zamknięcie bibliotek szkolnych i publicznych w znaczącym stopniu utrudnia dostęp do potrzebnych lektur i innych książek niezbędnych dla edukacji Waszych dzieci. Postaramy się zatem wskazać Państwu strony, na których można znaleźć e-booki i audiobooki oraz inne ciekawe informacje, z których będą mogły skorzystać Państwa dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania: dzieci

Drodzy rodzice i drogie dzieciaki. Jak wszyscy piszą i mówią to jest trudny czas a my musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Każdy z nas w miarę możliwości musi wykonywać swoją pracę, wychowawcy świetlicy szkolnej również. Dlatego w najbliższych dniach będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły nasze propozycje na aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego, oczywiście jeśli taki znajdziecie. W kolejnym tygodniu postaramy  połączyć się w Wami za pomocą portalu wsipnet. Wiemy, że na ten moment jest to dla Was nowe wyzwanie dlatego spokojnie zapoznajcie się z tą metodą a my później postaramy się dołączyć. Pamiętajcie to są tylko nasze propozycje i nie będziemy sprawdzać zadań. Jednak zachęcamy Was do pracy i zabawy z nami.

            Pozdrawiamy i zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami

Światowy Dzień Muffinki

Harmonogram dyżurów specjalistów szkolnych

Harmonogram dyżurów specjalistów szkolnych, którzy będą do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli każdego dnia. W trakcie trwania dyżurów będzie można zasięgnąć porady, uzyskać wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.

POMOC W NAUCE – wskazówki dla rodziców

         Pomoc rodziców powinna zasadniczo polegać na dopilnowaniu, aby dziecko uczyło się o ustalonej porze dnia oraz aby wiedziało, czego ma się uczyć. W przypadku młodszych lub mniej samodzielnych dzieci konieczne może być ściągnięcie materiałów ze strony szkoły. Jeśli jest to możliwe, dobrze jest wspólnie z dzieckiem ustalić plan wykonania zadań, a następnie kontrolować, czy dziecko ten plan realizuje, w tym czy pamięta o robieniu sobie przerw. 

Jak się uczyć w domu?- wskazówki dla uczniów

W związku zaistniałą sytuacją i przejściem  na nauczanie zdalne przygotowaliśmy kilka ważnych informacji dla rodziców oraz uczniów, dotyczących organizacji nauki na odległość, przy uwzględnieniu higieny pracy uczniów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci. 

Skrótowe informacje dotyczące motywacji do nauki oraz higieny pracy przy komputerze przygotowane są w formie graficznej. Można je wydrukować i powiesić w widocznym miejscu w domu.

Jak się uczyć w domu?- wskazówki dla uczniów

 • Wymyśl i zapisz  sobie plan dnia:
  • ustal godzinę o której wstajesz
  • zaznacz czas podczas którego zajmujesz się lekcjami 
  • oddziel czas, który przeznaczasz na rozrywkę (filmy, gry itd.)

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

         W zaistaniałej sytucji Internet jest bardzo potrzebnym narzędziem do nauki ale nie można zapominać, że nadal jest rówinież źródłem zagrożenia dla dzieci. Kilka poniższych wskazówek pomoże dzieciom zapewnić bezpieczeństwo w Sieci. Warto również skorzystać ze strony https://sieciaki.pl/

 1. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom
  Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu czy komórki powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu-gadu. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać.

INFORMACJA dot. obiadów

Bardzo proszę o uregulowanie płatności za marzec w pełnej kwocie 136,50zł.

Wszystkie nadpłaty zostaną rozliczone w następnym miesiącu.

Małgorzata Jurek

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem, na terenie całego kraju, stanu zagrożenia epidemicznego, w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz w trosce o zapewnienie ciągłości pracy jednostki, na podstawie § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 433) Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach wprowadza od dnia 16 marca 2020 roku ograniczenia dotyczące osobistych wizyt interesantów w placówce.

        W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość oraz informujemy, że:

Szanowni Państwo,

 przekazuję Państwu linki do komunikatów Wojewody Kujawsko-Pomorskiego  w sprawie sytuacji epidemiologicznej na terenie Polski:

 https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/zamykamy-granice-przed-koronawirusem  

 https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/ograniczenia-dzialalnosci-gastronomicznej-rozrywkowej-oraz-funkcjonowania-galerii-handlowych

 

 oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie załatwiania spraw w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz nauczania zdalnego:

W ZWIĄZKU Z ZAWIESZENIEM ZAJĘĆ W SZKOLE KOMITET
ORGANIZACYJNY KONKURSU

KANGUR MATEMATYCZNY

PODJĄŁ DECYZJĘ O PRZENIESIENIU KONKURSU NA DZIEŃ
16 KWIETNIA 2020 ROKU

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo!

Zwieszenie zajęć w szkołach to jedno z działań zapobiegawczych i profilaktycznych. Dzięki takim działaniom ograniczymy w Polsce duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, żebyśmy mogli działać zapobiegawczo. Minister Zdrowia zaleca pozostanie uczniów w domach.  Ograniczcie Państwo aktywność uczniów poza domem do niezbędnego minimum. Ograniczmy również kontakty z osobami starszymi, gdyż to one, najciężej przechodzą zakażenie koronawirusem.

Drogi Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki, to nie są ferie;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje.
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice !

Od jutra  12 marca zostają zawieszone w szkołach i przedszkolach zajęcia w całym kraju.

W czwartek i piątek 12 i 13 marca w szkoła zapewnia  zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom. Świetlice w budynkach A, B,C czynne od 6.30 do 17.00. Dowożenie uczniów korzystających z opieki świetlicowej 12 i 13 marca odbywać się będą zgodnie z rozkładem jazdy.

Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca szkoła jest zamknięta, dotyczy to także oddziałów przedszkolnych.

Z wyrazami szacunku

Danuta Ferenstain

 

 

Szanowni Rodzice!

W związku z tym, że zanotowano kolejne przypadki zachorowań na koronowirusa w Polsce, informuję, że planowane na ten tydzień, 11-12-13 marca, rekolekcje zostały odwołane. Zajęcia edukacyjne odbywać się będą zgodnie z planem.

W związku z zagrożeniem odwołuję również wszystkie dodatkowe wyjazdy uczniów na wycieczki, do kina, teatru, na basen, na trampoliny. Dotyczy to również zajęć, które odbywają się w soboty.

Danuta Ferenstain

UWAGA!!!

 ZE WZGLĘDU NA ZBYT MAŁĄ ILOŚĆ DZIECI NA KURSIE (4 OSOBY)

Z DNIEM 10.03.2020 R. ZOSTAJE  ZAWIESZONY WTORKOWY KURS  AUTOBUSU SZKOLNEGO O GODZ. 12.50 DO KRUSZYNA KRAJEŃSKIEGO ORAZ CIELA (PRZYLESIE, CIELE 1, ŁOWISKO, OSIEDLE).

DZIECI, KTÓRE KOŃCZĄ LEKCJE O GODZ. 12.30. WE WTOREK POJADĄ KOLEJNYM KURSEM O GODZ. 13.50, OCZEKUJĄC NA AUTOBUS W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA ORAZ WRĘCZENIA SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARIANA REJEWSKIEGO W BIAŁYCH BŁOTACH.

Kamera: Monika Rzońca i Maria Cabaj

Montaż: Monika Rzońca

Białe Błota, 13 lutego 2020 r.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dQKHmqIjcg8&feature=youtu.be

 

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w mini koszykówce chłopców w Łochowie zakończone sukcesem. Nasi chłopcy pod okiem trenera Rafała Kensika zajęli I miejsce wygrywając wszystkie mecze w turnieju. Wygrana 4 meczy z rzędu daje awans do 1/4 województwa Kujawsko – Pomorskiego. Kolejne mecze odbędą się w Toruniu! Gratulujemy!

REGULAMIN XVI SZKOLNEGO KONKURS TAŃCA

TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE”, Białe Błota, 28 marca 2020 r.

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE

 

WYNIKI  POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „READING BUILDS KNOWLEDGE”

 26.02.2020 r. w siedzibie Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy odbył się drugi etap zespołowego konkursu czytelniczego . Organizatorem konkursu byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej, którzy  razem z Nauczycielami bibliotekarzami zorganizowali ten konkurs. Nadrzędnym celem konkursu było upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych. Naszą Szkołę reprezentowały dwa zespoły składające się z czterech uczniów z poziomu klas 5-6 oraz czterech uczniów z klas 7-8, którzy pomyślnie zakwalifikowali się do drugiego etapu , uzyskując najwyższą liczbę punktów.

Podkategorie