Z życia szkoły

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     W tym roku uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie uroczystą akademią, na którą przybyli zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Białe Błota, radni gminy, sołtys Białych Błot, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły. Po bardzo emocjonujących przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna. Rozśmieszyło nas przedstawienie „Pani na opak”, a chwilę refleksji i wzruszenia zapewniły piosenki chóru Chanson oraz występ Natalii Grela. „Sto lat” zagrane przez chłopców z zespołu Alokada pięknie wpisało się w jubileusz, który obchodziła pani dyrektor – 40 lat pracy.

W przygotowanie uroczystości zaangażowały się panie: M. Puciata, M. Opalińska – oprawa muzyczna,  M. Grewling – scenografia, D. Lipińska, M. Sobolewska, K. Bagnerowska – przedstawienie, pan B. Pawłowski – prowadzenie akademii.

WYCIECZKA DO WARSZAWY- STOLICY POLSKI

          4 października 2019 roku 44 uczniów klasy V b, V e oraz część uczniów klasy V a wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Mimo bardzo wczesnej pory  zbiórki, która zaplanowana została na godzinę 5.30 , wszystkim uczestnikom dopisywał humor.  Celem wycieczki było poznanie miasta, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od Starego Miasta, gdzie dzieci zobaczyły Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Barbakan , Katedrę Św. Jana, Pałac Prezydencki, Warszawską Syrenkę oraz Pomnik Młodego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego . Uczniowie mile spędzili czas w największym w Polsce Centrum Nauki Kopernik.

              

W czwartek 10.10.2019 r. W Naszej szkole gościliśmy delegację z Ukrainy, której przewodniczył dr doc. Aleksander Skali  Dyrektor Instytutu Sportu i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wieloletni partner wspólnych przedsięwzięć  z zakresu wychowania fizycznego z Naszą szkołą. Delegacja wykładowców uczelni wyższych Ukrainy przyjechała do Bydgoszczy na staż naukowo-dydaktyczny zorganizowany przez Instytut Sportu i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki. Celem stażu jest zapoznanie się z najlepszymi Polskimi i Europejskimi praktykami, wzorcami i nowymi trendami w procesie edukacji szkolnej i uniwersyteckiej z zakresu Kultury Fizycznej i Sportu. 22 osobowa delegacja składała się z profesorów, doktorów z sportowych uczelni Lwowa, Żytomierza, Kremenczuga,Najliczniejszą grupą była16 osobowa reprezentująca Akademie Sportu i Kultury Fizycznej w Charkowie  jedną  z najpotężniejszych  liderów sportowej nauki Ukrainy. Ciekawostką jest to iż w składzie delegacji jest kilku uczestników Igrzysk Olimpijskich!

WYCIECZKA  DO MUZEUM OŚWIATY

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa 6j wraz z wychowawcą Justyną Makowiecką i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania szkoły swoich dziadków i pradziadków.

Uczestnicy, dzięki atmosferze stworzonej przez prowadzącą zajęcia, mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów oraz elementarze i podręczniki, z których kiedyś ich rówieśnicy korzystali. Od rylca do wiecznego pióra, to historia pisma i materiałów piśmienniczych, z którą również się zaznajomili. Mieli też niepowtarzalną okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii.

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

           Dnia 7.10.2019 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły, rocznik 2007 i młodsi zostali Mistrzami Powiatu bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Również chłopcy z rocznika 2005 zajęli I miejsce i dziewczynki, rocznik 2005 zostały Mistrzyniami Powiatu bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody zostały rozegrane na trasach leśnych w Białych Błotach. Wystartowało kilka reprezentacji ze szkół: Dąbrowa Chełmińska, Nowa Wieś Wielka, Brzoza, Solec Kujawski, Łochowo, Żołędowo i gospodarze Białe Błota. Nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i wygrały z dużą przewagą, dzięki czemu wywalczyły awans na Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 16 października w bydgoskim Myślęcinku. Gratulujemy!!!

 PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

 

5 października 182 pierwszaków weszło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Pierwszoklasiści zaprosili na tę uroczystość swoich najbliższych, przedstawicieli Gminy Białe Błota oraz innych znamienitych gości, którzy towarzyszyli im w podróży do złożenia ślubowania.

KOŁA NAUKOWE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM. M. REJEWSKIEGO NA WYCIECZCE

3 października 2019 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia – Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wszystkich interaktywnych wystaw. Następnie udaliśmy się do laboratorium biologicznego na zajęcia pt. „Walka o przetrwanie”. Mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty roślin pod lupami i mikroskopami. Samodzielnie wykonaliśmy kilka preparatów roślinnych. Oglądaliśmy mięsożerną florę m.in. dzbaneczniki i rosiczki. Zajęcia zrobiły na nas duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to niezwykłe miejsce.

ZADBAJ O SIEBIE – JEDZ ZDROWO

8 października 2019 roku nasze szkolne koła naukowe uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. „ Zadbaj o siebie – jedz zdrowo” w ramach V Festiwalu Zdrowego Stylu Życia. Zajęcia te odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bydgoszczy.

Podczas zajęć nasi uczniowie mieli możliwość gotowania, przy asyście uczniów z gastronomika, smacznych i przede wszystkim zdrowych dań. Na stołach królowały warzywa, owoce oraz mąka orkiszowa wraz z chudym mięsem.

Menu prezentowało się następująco:

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

             Przedszkolaki z oddziałów zerowych uczestniczyły w dniu dzisiejszym w profilaktycznym spotkaniu z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Nasi najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz zdobyli umiejętność bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zajęcia były zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza pozostanie na długie lata.

Serdecznie dziękujemy  sierż. szt. Agnieszce Bubień oraz  asp. Remigiuszowi Rakowskiemu.

NIEZWYKŁY WIECZÓR W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

budynek B

W piątkowy wieczór tj. 27 września 2019 roku z okazji Dnia Chłopaka oraz zbliżającego się Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 4a wzięli udział  w Niezwykłym Wieczorze w Bibliotece Szkolnej w budynku B. Aby zarazić pasją czytania, rozbudzić  ciekawość oraz rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów nauczyciel bibliotekarz- Alina Janowicz wraz z wychowawcą klasy 4a -  Adrianną Dublańską zorganizowały  głośne czytanie fragmentów „Dynastii Miziołków” Joanny Olech. Wspólne czytanie lektury wywołało nie tylko uśmiech na twarzach młodych czytelników, ale uświadomiło wszystkim , iż z lekturą można spędzić fantastyczne chwile. Oprócz uczniów gościliśmy także dwie babcie, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

I BIEG CHARYTATYWNY „MUNDUROWI I CYWILE RAZEM DLA MAĆKA I ANTKA”

            W minioną sobotę 28 września 2019 roku w Murowańcu odbył się I Bieg Charytatywny „Mundurowi i cywile razem dla Maćka i Antka”. Uczestnicy biegu rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Celem wydarzenia była pomoc dwóm chłopcom: 13 - letniemu Maćkowi   uczniowi 7 klasy naszej szkoły, choremu na złośliwy, nieoperacyjny nowotwór pnia mózgu oraz 6 - letniemu Antkowi, który zmaga się z ostrą białaczką szpikową.

 

"STWORZENI ABY POMAGAĆ"

             We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w  dniu 27.09.2019 r. W naszej szkole odbyła się uroczystość "Stworzeni aby pomagać". Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Białe Błota, Komendant Komisariatu Policji w Białych Błotach a także Kierownik Centrum Obsługi Edukacji i Spotu, jej bohaterami natomiast byli uczniowie, którzy swoją postawą i odwagą uratowali życie koledze. Jednym z punktów spotkania  był pokaz udzielenia pierwszej pomocy przez wykwalifikowanego ratownika medycznego. W trakcie uroczystości Wójt Gminy Białe Błota p. Dariusz Fundator wręczył statuetki wraz z podziękowaniami dla pięciu bohaterów: Patrycji Nowak, Tatiany Nowak, Nicoli Gacka, Moniki Klonowskiej oraz Dawida Dziekańskiego.

„LOGO SZKOŁY”

Konkurs szkolny  dla uczniów klas 6-8 i rodziców.

W związku z powołaniem w naszej szkole nowego patrona zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest wykonanie projektu znaku graficznego promującego szkołę w Białych Błotach.

Do kogo adresowany jest konkurs?

- Uczniowie i ich rodzice;

- Uczniowie pracujący w zespołach  2-osobowych;

- Uczniowie wykonujący pracę indywidualnie

Zadanie:

Zaprojektuj logo naszej szkoły.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki
– święto kreatywności, odwagi i zabawy w świetlicach naszej szkoły

UWAGA !!!

 DOTYCZY  PRZYSTANKU SZKOLNEGO:

MUROWANIEC  1

 ZMIANA   GODZINY  ODJAZDU AUTOBUSU

W  ŚRODĘ  NA  GODZ. 8.00  DO  SZKOŁY.

AUTOBUS  BĘDZIE ODJEŻDŻAŁ O GODZ. 7:26

 ZMIANA  OBOWIĄZUJE OD 02.10.2019.

ŁOWCY TALENTÓW

24 września odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas IV - "ŁOWCY TALENTÓW". Zadaniem uczniów było rozwiązanie 10 zadań w których należało wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i sprytem.  W konkursie wzięło udział 24 uczestników. Oto wyniki:

  EUROCAMP 2019

 W dniach od 16 do 18 września 2019 roku  41 uczniów naszej szkoły  uczestniczyło w obozie językowym Englishcamp  w Wiktorowie.  Poznawali kulturę świata dzięki nauczycielom z różnych kręgów kulturowych: Kolumbii, Madagaskaru oraz Szkocji. Chętnie uczestniczyli we wszystkich formach aktywności. Brali udział w rozgrywkach grupowych, sprawdzili swoje umiejętności w talent show oraz doskonalili  porozumiewanie się w języku angielskim w mowie i piśmie.  Ponad to uczestnicy obozu mieli możliwość prowadzenia prezentacji i autoprezentacji w języku angielskim, kształcili swoje kompetencje społeczne i obywatelskie oraz postawy proekologiczne.

LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO- INACZEJ

 11 września 2019 roku uczniowie klasy 5 B mieli zaszczyt  gościć na swojej lekcji języka angielskiego dwóch wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jeden z nich pochodzi z Nowego Yorku, natomiast drugi ze stanu Alabama. Wolontariusze przybliżyli historię oraz geografię swojego kraju za pomocą przygotowanej prezentacji. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz opowiedzenia o swoich zainteresowaniach. Lekcja była bardzo ciekawa z perspektywy uczniów, gdyż wolontariusze nie znają języka polskiego, dlatego dzieci musiały nie lada się nagimnastykować aby móc porozumieć się z nimi tylko w języku angielskim.

Agnieszka Babiuk-Jabłońska

Znalezione obrazy dla zapytania szachy

Zapraszam na zajęcia nauki/doskonalenia gry w szachy. Zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Lekcje prowadzone będę przez Mistrza Krajowego Karola Jarocha.

Zajęcia będą odbywały się w szkołach, przy:
- ul. Centralnej
- ul. Czerskiej

Termin rozpoczęcia zajęć: PAŹDZIERNIK        

Koszt zajęć: 60zł/miesiąc

Więcej informacji pod numerem telefonu: 502-525-530

Podkategorie