14 listopada w świetlicy odbyły się warsztaty origami. Podczas pierwszego spotkania ze sztuką składnia papieru zaproponowaliśmy dzieciom  technikę origami płaskiego z koła. Technika ta polega na składaniu papierowych kół w różnych formatach i komponowaniu na płaszczyźnie obrazka z dowolnej liczby pozaginanych kół.


 

Origami z koła jest jednocześnie zabawą i nauką kompozycji, wyczucia proporcji i przestrzeni na płaszczyźnie. Origami rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności twórcze. Wzbogaca wrażliwość na otaczający świat i wzbudza chęć poznania przyrody oraz otaczającego świata. Uczy też samodzielnej pracy, dokładności,  estetyki i dyscypliny. Dzieci, które pracowały z magicznymi kółkami na zajęciach, ogromnie zaangażowały się w komponowanie i poradziły sobie ze wszystkimi wzorami znakomicie. Powstały obrazki jesiennych drzew, parasoli i grzybków, a także zimowy krajobraz oraz portret świątecznego anioła.

Warsztaty z pewnością zaliczamy do udanych i zapraszamy na kolejne spotkanie.

tn_1.JPG tn_10.JPG tn_11.JPG tn_12.JPG tn_13.JPG tn_14.JPG tn_15.JPG tn_2.JPG tn_3.JPG tn_4.JPG tn_5.JPG tn_9.JPG tn_8.JPG