Mimo trudnego czasu bez spotkań w szkole, uczniowie rozwijają swoje zainteresowania. Ulka Nowacka z klasy IIf namalowała "Majową łąkę". Powstała piękna, wymagająca cierpliwości, plastyczna kompozycja. Polecam do obejrzenia filmik nagrany przez mamę Uli, przedstawiający młodą malarkę przy pracy.

 

Wychowawczyni IIf Aleksandra Michalak

Wojskowa lekcja muzyki

Szkoła Podstawowa Białe Błota oraz Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz zorganizowały muzyczne lekcje online dla uczniów klasy 5e.

W czasie pierwszy dwóch zajęć uczniowie dowiedzieli się  jakie są zadania orkiestry wojskowej i kto może w niej służyć. Żołnierze-muzycy zaprezentowali narzędzia jakimi posługuje się kapelmistrz oraz pokazali część instrumentów na których grają. Uczniowie dowiedzieli się co to jest batuta i do czego służy buława, usłyszeli też jak brzmią instrumenty dęte blaszane i drewniane. Muzycy opowiadali o historii swoich instrumentów oraz objaśnili różnicę między ustnikiem a stroikiem. 

"Pierwsza część fotorelacji z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu". 

Tak wielu chętnych włączyło się w akcję, że jesteśmy w trakcie opracowywania kolejnych części! Jesteście wspaniali! Niebiescy razem!

Szkolni specjaliści.

DYSKOTEKA

20 lutego 2020 roku odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8.  Wszyscy, którzy przybyli, bawili się znakomicie już od pierwszej piosenki. Czas na tańce z pewnością został maksymalnie wykorzystany, bo uczniowie schodzili z parkietu podrygując jeszcze w rytm muzyki.

Dziękujemy serdecznie za świetną atmosferę i mamy nadzieję, że miło spędziliście ten czas.

 Samorząd Uczniowski

TŁUSTY CZWARTEK

To już jedna z naszych szkolnych tradycji-  w tłusty czwartek pączek dla każdego być musi!

Uczniów słodkimi przysmakami częstowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Z pewnością było przepysznie, bo pączki znikały w tempie ekspresowym.

Szkoda, że jest tylko taki jeden dzień w roku!

Świetlica na co dzień czyli podsumowanie I semestru
w świetlicy szkolnej w budynku B

„ Człowiek bez miłości jest zgubiony w świecie obcych i wrogów”

                        Lew Tołstoj

14 lutego, to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły licznie przybywali do biblioteki szkolnej, by wrzucić swoją walentynkę do skrzynki. Wiele kartek zostało samodzielnie wykonanych przez uczniów. ”Odkurzono” z półek książki o tematyce miłosnej (wiersze, życzenia).    Uczennice z klasy 8 e dostarczyły wszystkim adresatom walentynki ( kartki, upominki, słodycze). Oprócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i miłą zabawę.

 N-le bibliotekarze budynek B

             Małgorzata Mellem-Zwiewka, Alina Janowicz

{PPGALLEY}{/PPGALLERY}

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W BIAŁYCH BŁOTACH IMIENIA MARIANA REJEWSKIEGO

„Człowiek, który wniósł oryginalne idee do matematycznych metod kryptologii i wpłynął na przebieg II wojny światowej”

Nauką służył Ojczyźnie

W czwartek 13 lutego br. w Szkole Podstawowej w Białych Błotach świętowaliśmy nadanie imienia szkole i wręczenie sztandaru. Wydarzenie zbiegło się z 40. rocznicą śmierci  Patrona.

           Wśród licznie zgromadzonych w auli szkoły gości nie zabrakło Pani Janiny Sylwestrzak –

"POMÓŻMY DZIKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"
         W październiku ubiegłego roku rozpoczęliśmy w naszej świetlicy akcję pt. "Pomóżmy dzikom przetrwać zimę". Dzieci sukcesywnie przynosiły dla zwierzaków zarówno żołędzie, jak i kasztany, które wczoraj zostały dostarczone do Leśnictwa w Białych Błotach, a następnie do pasieki w pobliskich lasach.


Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym!
Izabela Gralewska