XI GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!”

18 stycznia 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek za sprawą ponad dwustu uczestników XI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pn. „Hej, kolęda, kolęda!”.

Patronat nad konkursem objął wójt gminy Białe Bota Pan Dariusz Fundator, który ufundował pięć statuetek dla zdobywców pierwszych miejsc. Jury obradowało w składzie:

Pani Dorota Górska

Pani Joanna Kanabaj – Nowak

Pani Aleksandra Pierzyńska.

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz.

Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.

Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Antoine de Saint Exupery

 PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, pedagodzy, a w szczególności uczniowie  składają serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i  wsparcie finansowe przy organizacji świątecznych paczek.

Dzięki Państwa pomocy i serdeczności obdarowaliśmy prezentami świątecznymi ponad 90 uczniów naszej szkoły

 WIATR DMUCHAŁ NAM W ŻAGLE!

 Loteria fantowa na rzecz WOŚP przerosła nasze oczekiwania ! Zebrałyśmy dużo pieniędzy , które w tym roku są przeznaczone na sprzęt diagnostyczny i sprzęt niezbędny w medycynie zabiegowej dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym rodzicom i fantastycznym nauczycielom, którzy doskonale wiedzą, jak ważne jest aby nasze dzieci były wrażliwe. Dziękujemy również samym dzieciom, które z  wielkim entuzjazmem wzięły udział w loterii.

Musimy  też wspomnieć, że nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem, od rana do wieczora ciężko pracowali , produkując ceramiczne serca, które zostały sprzedane 12 stycznia na Starym  Rynku w Bydgoszczy z myślą o wyżej wspomnianym szczytnym celu.

                                                                                                                  CHAPEAUE BAS

  POZDROWIENIA Z FILIPIN

Wielką niespodziankę i radość sprawiły nam kartki, które otrzymaliśmy od dzieci z Filipin. Takie pozdrowienia były podziękowaniem za wysłaną przez naszą szkołę paczkę z 20 kilogramami książek w języku angielskim do remontowanej w ich szkole biblioteki. Kartki wykonane przez dzieci z Filipin można zobaczyć na holu na parterze w budynku A.

Monika Rzońca

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM DLA KLAS IV

Tradycyjnie, jak co roku, zaprosiliśmy do naszej szkoły leśnika, aby opowiedział uczniom klas IV o swojej pracy w lesie.

W tym roku odwiedził nas ponownie pan mgr inż. Jarosław Chłąd. Tym razem opowiadał nam o tym, jak my powinniśmy zachowywać się w lesie, jak korzystać z jego dobrodziejstw i nie niszczyć przyrody oraz nie zagrażać dzikim zwierzętom.

Rozmawialiśmy również o tym, jakim zagrożeniem dla mieszkańców lasu są śmieci i pożary. Dowiedzieliśmy się, jak korzystać z elektronicznych map lasu, aby się nie zgubić i co zrobić, jeśli niestety do tego dojdzie.

Było bardzo sympatycznie. Już czekamy na spotkanie w przyszłym roku …

NOWOCZESNA EDUKACJA

Gmina Białe Błota jest beneficjentem projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt nosi tytuł „Wsparcie szkół w nowoczesną edukację”, wartość projektu wynosi 613974,94 zł, tym dofinansowanie ze środków EFS 552577,44 zł.

Koordynatorem gminnym projektu jest wicedyrektor naszej szkoły p. Renata Karwowska. Podmiotami realizującymi projekt są: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Czas realizacji od 2 listopada 2018 roku do 30 października 2020 roku.

Świąteczne rytmy”

 Najmłodsze dzieci z naszej szkoły w radosnych, tanecznych rytmach wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu z tanecznego show!!!

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Świetlicowe dance show prowadzili: Karolina Siadak, Magda Tulibacka, Rafał Kubacki

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za współpracę przy naszym tanecznym występie.

https://drive.google.com/file/d/1HAXsDaWUa_84vrK_4i6bzb7IZ5JCLraj/view?usp=drivesdk

Mikołajkowy Turniej Gier Planszowych sponsorowany przez PZU już za nami. Było fantastycznie.

Do naszej szkoły przybyło dużo osób- całe rodziny, przyjaciele, rodzeństwa.

Przyjechali także zaproszeni goście z placówki opiekuńczej z Trzemiętowa.

 

 

SUKCES W FINALE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O WYBRANYCH KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 W ubiegły czwartek 5 grudnia. w gościnnych progach Urzędu Miasta Bydgoszczy, w Sali Sesyjnej spotkali się finaliści Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych odbywającego się pod honorowym patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julita Kurz (7c) oraz Oliwia Szczodrowska (8a).
W konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 70, a podczas końcowych zmagań przedstawiała swoje prezentacje finałowa 11 . Oliwia Szczodrowska zajęła 2 miejsce. Ogromne gratulacje dla obu naszych finalistek.

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE A

 6 grudnia, w bibliotece szkolnej A czekała na uczniów niespodzianka. Każdy, kto tego dnia wypożyczył książkę, otrzymywał słodki drobiazg. Chętnych przez cały dzień nie brakowało :) Prawie 100 książek trafiło w ręce małych czytelników. Asystenci biblioteczni, jak zwykle dzielnie pomagali za co im bardzo dziękujemy!