DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     W tym roku uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie uroczystą akademią, na którą przybyli zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Białe Błota, radni gminy, sołtys Białych Błot, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły. Po bardzo emocjonujących przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna. Rozśmieszyło nas przedstawienie „Pani na opak”, a chwilę refleksji i wzruszenia zapewniły piosenki chóru Chanson oraz występ Natalii Grela. „Sto lat” zagrane przez chłopców z zespołu Alokada pięknie wpisało się w jubileusz, który obchodziła pani dyrektor – 40 lat pracy.

W przygotowanie uroczystości zaangażowały się panie: M. Puciata, M. Opalińska – oprawa muzyczna,  M. Grewling – scenografia, D. Lipińska, M. Sobolewska, K. Bagnerowska – przedstawienie, pan B. Pawłowski – prowadzenie akademii.

              

W czwartek 10.10.2019 r. W Naszej szkole gościliśmy delegację z Ukrainy, której przewodniczył dr doc. Aleksander Skali  Dyrektor Instytutu Sportu i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wieloletni partner wspólnych przedsięwzięć  z zakresu wychowania fizycznego z Naszą szkołą. Delegacja wykładowców uczelni wyższych Ukrainy przyjechała do Bydgoszczy na staż naukowo-dydaktyczny zorganizowany przez Instytut Sportu i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki. Celem stażu jest zapoznanie się z najlepszymi Polskimi i Europejskimi praktykami, wzorcami i nowymi trendami w procesie edukacji szkolnej i uniwersyteckiej z zakresu Kultury Fizycznej i Sportu. 22 osobowa delegacja składała się z profesorów, doktorów z sportowych uczelni Lwowa, Żytomierza, Kremenczuga,Najliczniejszą grupą była16 osobowa reprezentująca Akademie Sportu i Kultury Fizycznej w Charkowie  jedną  z najpotężniejszych  liderów sportowej nauki Ukrainy. Ciekawostką jest to iż w składzie delegacji jest kilku uczestników Igrzysk Olimpijskich!

 PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

 

5 października 182 pierwszaków weszło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Pierwszoklasiści zaprosili na tę uroczystość swoich najbliższych, przedstawicieli Gminy Białe Błota oraz innych znamienitych gości, którzy towarzyszyli im w podróży do złożenia ślubowania.

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

             Przedszkolaki z oddziałów zerowych uczestniczyły w dniu dzisiejszym w profilaktycznym spotkaniu z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Nasi najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz zdobyli umiejętność bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zajęcia były zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza pozostanie na długie lata.

Serdecznie dziękujemy  sierż. szt. Agnieszce Bubień oraz  asp. Remigiuszowi Rakowskiemu.

I BIEG CHARYTATYWNY „MUNDUROWI I CYWILE RAZEM DLA MAĆKA I ANTKA”

            W minioną sobotę 28 września 2019 roku w Murowańcu odbył się I Bieg Charytatywny „Mundurowi i cywile razem dla Maćka i Antka”. Uczestnicy biegu rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Celem wydarzenia była pomoc dwóm chłopcom: 13 - letniemu Maćkowi   uczniowi 7 klasy naszej szkoły, choremu na złośliwy, nieoperacyjny nowotwór pnia mózgu oraz 6 - letniemu Antkowi, który zmaga się z ostrą białaczką szpikową.

 

NIEZWYKŁY WIECZÓR W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

budynek B

W piątkowy wieczór tj. 27 września 2019 roku z okazji Dnia Chłopaka oraz zbliżającego się Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 4a wzięli udział  w Niezwykłym Wieczorze w Bibliotece Szkolnej w budynku B. Aby zarazić pasją czytania, rozbudzić  ciekawość oraz rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów nauczyciel bibliotekarz- Alina Janowicz wraz z wychowawcą klasy 4a -  Adrianną Dublańską zorganizowały  głośne czytanie fragmentów „Dynastii Miziołków” Joanny Olech. Wspólne czytanie lektury wywołało nie tylko uśmiech na twarzach młodych czytelników, ale uświadomiło wszystkim , iż z lekturą można spędzić fantastyczne chwile. Oprócz uczniów gościliśmy także dwie babcie, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

"STWORZENI ABY POMAGAĆ"

             We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w  dniu 27.09.2019 r. W naszej szkole odbyła się uroczystość "Stworzeni aby pomagać". Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Białe Błota, Komendant Komisariatu Policji w Białych Błotach a także Kierownik Centrum Obsługi Edukacji i Spotu, jej bohaterami natomiast byli uczniowie, którzy swoją postawą i odwagą uratowali życie koledze. Jednym z punktów spotkania  był pokaz udzielenia pierwszej pomocy przez wykwalifikowanego ratownika medycznego. W trakcie uroczystości Wójt Gminy Białe Błota p. Dariusz Fundator wręczył statuetki wraz z podziękowaniami dla pięciu bohaterów: Patrycji Nowak, Tatiany Nowak, Nicoli Gacka, Moniki Klonowskiej oraz Dawida Dziekańskiego.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki
– święto kreatywności, odwagi i zabawy w świetlicach naszej szkoły

LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO- INACZEJ

 11 września 2019 roku uczniowie klasy 5 B mieli zaszczyt  gościć na swojej lekcji języka angielskiego dwóch wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jeden z nich pochodzi z Nowego Yorku, natomiast drugi ze stanu Alabama. Wolontariusze przybliżyli historię oraz geografię swojego kraju za pomocą przygotowanej prezentacji. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz opowiedzenia o swoich zainteresowaniach. Lekcja była bardzo ciekawa z perspektywy uczniów, gdyż wolontariusze nie znają języka polskiego, dlatego dzieci musiały nie lada się nagimnastykować aby móc porozumieć się z nimi tylko w języku angielskim.

Agnieszka Babiuk-Jabłońska