Półkolonie „LATO 2019” dobiegło końca.

W dniach od 1 do 12 lipca 2019r., 11 grup dzieci spędzało wolny czas na półkoloniach zorganizowanym przez naszą szkołę. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Wszystkie grupy były na wycieczce w Toruniu, gdzie głównym punktem programu było Muzeum Czekolady. Nie zabrakło zabaw na basenie w Solcu Kujawskim, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy oraz w Myślęcinku. Dla uczestników półkolonii przygotowano w Multikinie seans filmowy „Sekretne życie zwierząt”. Odwiedziliśmy też wspaniałe lawendowe pola w „Lovendzie Kujawskiej”, Ranczo nad Notecią „Amadeusz oraz szkołę przetrwania w Łącku.

„Tydzień z Dashem i Dotem”

5 czerwca, w środę, gościliśmy w naszej szkole p. Krzysztofa Jaworskiego ze Stowarzyszenia „Mistrzowie Kodowania” i firmy WONDER, który wraz z Niebieskimi Stworkami – robotami DASH i DOT włączył się bezpośrednio w pracę w ramach projektu „Tydzień z Dashem i Dotem”, który trwał w dniach 03-07.06.2019 r.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WANDĄ SZYMANOWSKĄ

30 maja gościliśmy w szkole Panią Wandę Szymanowską- pisarkę, której książki cieszą się dużym powodzeniem i skierowane są zarówno do dorosłego czytelnika jak i do dzieci  . W spotkaniu, w którym uczestniczyły klasy czwarte, zaprezentowana została książka "Zaina"  a dla najmłodszych na spotkaniu w klasie pierwszej „Tomcio Telefoncio”.

KLASY PIERWSZE ZOSTAŁY PASOWANE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

23 maja odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Wszystkie pierwszaki zostały zaproszone na baśniowe przedstawienie o smutnej Księżniczce, dla której całe królestwo szukało lekarstwa na wieczny smutek. Na ratunek wyruszyło w świat trzech Podróżników, którzy odwiedzając odległe, nieznane krainy, szukało dla niej ratunku.

FESTIWAL NAUKI 2019

 

            W dniach 22-23.05.2019 koła naukowe działające w naszej szkole udały się na Bydgoski Festiwal Nauki. Dni te były pełne wrażeń.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Collegium Medicum UMK na zajęciach „ Smartfony – postęp cywilizacji, czy klątwa XXI wieku? Po wykładzie na którym dowiedzieliśmy się, że stara zasada mniej we wszystkim umiar jest najlepszym rozwiązaniem na używanie elektroniki udaliśmy się na badania wzroku. Pani doktor zbadała nasze oczy i wydała nam indywidualne zalecenia, jak o nie dbać.

WARSZTATY PLASTYCZNE

 15 maja 2019 roku odbyły się "Warsztaty Plastyczne". Uczniowie klas II b i II c poznali malowanie techniką kropek. Nakładali różnokolorowymi farbami kropki na przygotowane wcześniej pomalowane na ciemny kolor drewniane podkładki. Wykonali zakładki do książek i  był to miły upominek z okazji zbliżającego się "Dnia Mamy". Zajęcia te pozwoliły rozwijać wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.                                                                                                                                          

   Maria Łukiewska, Iwona Kościelska    

WYSTAWA "POCZYTAJ MI, MAMO"

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy poświęconej kultowej serii „Poczytaj mi, mamo” oraz wystawy „Książka mojego dzieciństwa…”. Obie można zobaczyć w naszej szkole, na parterze budynku A (obok stołówki) do 15 maja.

8 maja 2019 roku uczniowie klas VII i VIII mieli okazje spotkać się z Panem  Sławomirem Matczakiem-publicystą, aktorem, pedagogiem i dziennikarzem, który bardzo obrazowo bazując na faktach i danych statystycznych opisał niebezpieczne zjawisko hejtu. Wykład był wzbogacony wiedzą prawniczą zaprezentowaną przez zaproszonego drugiego gościa Pana Jakuba Kościerzyńskiego – sędziego III Wydziału Karnego przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i pełni skupienia słuchali ważnych informacji związanych z problematyką hejtu, rozpowszechnianiem mowy nienawiści, a także poznali metody walki z tym zjawiskiem oraz przepisy prawa używane w walce o naruszanie dóbr osobistych czy w obliczu gróźb karanych.