Dnia 19 października klasa1d była na wycieczce w lesie. Obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie jesienią. Las jeszcze jest w większości w zielonej szacie, ale zaczynają się przebarwiać klony i dęby. Przekwitły wrzosy, rosną grzyby. W lesie jest zacisznie. Widzieliśmy sójkę. Piękna była nasza słoneczna, jesienna wycieczka. Iwona Kościelska z 1d.

Żyjmy zdrowo, jedzmy kolorowo!!!

Tak brzmiało nasze hasło przewodnie dnia. Nauczyliśmy się, które produkty mają najwięcej witamin i których powinno być jak najwięcej w naszej diecie, abyśmy byli zdrowi. Wykonaliśmy plakaty ze zdrową i niezdrową żywnością. Ze smutkiem stwierdziliśmy, że słodycze i chipsy nie są dla nas zdrowe. Pierwszy raz pracowaliśmy w grupach i było to bardzo ciekawe doświadczenie. 

Grupa 0c z wychowawcą 

Grupa przedszkolna 0c wybrała się do lasu w poszukiwaniu Jesieni. Zebrała piękne dary i kolorowe liście, które później w sali oglądali dokładnie pod lupą. Ciekawe doświadczenie dla dzieci i dużo radości.

Monika Bordon 

Małgorzata Pytlak

 

Uczniowie klasy 1c stworzyli oryginalne i wyjątkowe obrazy z liści, które dzień wcześniej sami zbierali podczas spaceru. Grupy wykazały się dużą pomysłowością. Każdy obraz był inny i jedyny w swoim rodzaju. Efekty do obejrzenia w galerii.

 Natalia Połowinczak

 

Grupa 0c wykonała Jesienne stworki z darów jesieni, które zbierała podczas spacerów. Dzieci mają bogatą wyobraźnię i wiele pomysłów, dlatego powstałe prace są bardzo kreatywne, co widać na zdjęciach.

Monika Bordon 

Małgorzata Pytlak

Nadeszła jesień, w związku z tym klasa 1g wykonała na zajęciach plastyczno-technicznych "Ziemniaczane Stworki". Dzieci wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem, dzięki czemu powstały kolorowe figurki, które wywołały pozytywne emocje u wszystkich w klasie.

 

Dagmara Cupryniak, Mariola Kmieć

Dzieci z grupy 0B  21 września obchodziły Dzień Przedszkolaka. Atrakcji i dobrej zabawy nie brakowało. Były gry , zabawy i warsztaty eksperymentalne, a w nich: samorosnący  balon, tańczące rodzynki, uciekający pieprz i lampa lawa. Na zakończenie każdy Przedszkolak otrzymał medal i dyplom.  Dzień zakończył się bardzo słodko ;) To był udany dzień!

wych. Kinga Czarniak -Leśniarek

W piątek 25.09.2020 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy odbyły się obchody Dnia Mariana Rejewskiego upamiętniając 115 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczył poczet sztandarowy  szkoły oraz Pani Dyrektor Danuta Ferenstain.  Na pamiątkę rocznicy zasadzono Dąb Pamięci. Zaproszeni goście uroczystości wysłuchali wykładu Pana płk Jerzego Lelewica.


foto. Bogusław Pawłowski

Grupa 0c świetnie się bawiła malując farbami w nietypowy sposób Metodą Malowania 10cioma palcami. Wrażenia niezapomniane, a radość dzieci najważniejsza.

 Monika Bordon 

PO PROSTU JESTEM I KROPKA.

 W świetlicy w bud. A oraz w grupie przedszkolnej 5 - latków, obchodziliśmy KREATYWNIE I AKTYWNIE DZIEŃ KROPKI.

Nasze dzieci  zostały zachęcone, aby 15 września przyszły w ubraniu w kroki. Tego dnia uczniowie zaznaczali swoją obecność, malując kropki na plakacie. „Obowiązkowo” oglądaliśmy film „The Dot”. Zainspirowani historią Vashti, stworzyliśmy portret dziewczynki oraz „ożywialiśmy” pokolorowane kropki w aplikacji Quiver.