GALERIA PRAC UCZNIÓW KLASY II G

Uczniowie klasy IIg w ramach realizacji zadań z projektu "Z Kulturą mi do twarzy" poznali dzieła wybitnych malarzy. Drugoklasiści podjęli wyzwanie stworzenia obrazów swojego autorstwa na podstawie oryginałów. Niektórzy do realizacji zadania wykorzystali farby lub kredki, a część stworzyła żywy obraz z sobą w roli głównej. Podczas omawiania efektów pracy moich uczniów, dowiedziałam się, że zadanie sprawiło im wiele radości. Dzieci musiały zwrócić uwagę na każdy szczegół obrazu i wykorzystać swoje zasoby materialne i wyobraźnię, aby stworzyć obraz najbliższy ideałowi. Niektórzy doskonale się bawili podczas tego zadania, włączając w nie innych członków rodziny. Efekty są zaskakujące. Sami zobaczcie!

 Uczniowie klasy II g z wychowawcą

„Zimowisko 2021” dobiegło końca.

W dniach od 4 do 15 stycznia 2021 r. podczas 2 turnusów ponad 100 dzieci z klas 1-4, spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez naszą Szkołę. To były wyjątkowe półkolonie! Ale reżim sanitarny nie przeszkodził nam w dobrej zabawie!

Pogoda wreszcie była zimowa i wielką frajdą były zabawy na śniegu. Ale dla dzieci przygotowaliśmy wiele innych atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, taneczne, sportowe i wiele innych. Odwiedziły nas cudne alpaki Klejnocik i Eskuzo. Dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki w Escape room o tematyce westernowej i badawczej. Dzieci brały udział w warsztatach ceramicznych wykonując prezenty dla najbliższych oraz warsztatach kulinarnych.

Ten rok nie był okresem uroczystości, imprez czy spotkań, ale 23 grudnia 2020 roku Wójt Gminy Pan Dariusz Fundator postanowił wręczyć kilkunastu uczniom z naszych szkół stypendia za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie nauki czy sportu.

W naszej szkole byli to: Amelia Ciecierska, Zofia Owedyk, Iga Tomaszczyk, Tymon Gotowicz i Antoni Czapkowski. Przekazanie stypendiów stało się także okazją do złożenia świątecznych życzeń dla rodziców i nauczycieli.  Za względu na panująca sytuację nie wszyscy uczniowie mogli odebrać granty za dokonania naukowe.

EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW

  Przepiękne podusie wykonane własnoręcznie w świetlicy szkolnej przez klasę Va i chętnych uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu eTwinning - "Emotkowe Pożeracze Smutków".

Wszystkie zostaną przekazane Onko-Mikołajom dla dzieciaków z oddziału hematologii Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, by rozjaśniły troszkę szpitalne smuteczki i wywołały uśmiech na twarzyczkach chorych dzieci.

Ogromne serducha włożone w pracę wrócą dobrem!

Akcją sprawnie zawiadują panie: Joanna Wysocka oraz Monika Czarnecka

Barbórka

 4 grudnia obchodziliśmy Dzień Górnika. Dzieci wykonały samodzielnie świąteczne nakrycie głowy górnika, czyli czako. Wysłuchaliśmy orkiestry górniczej, poznaliśmy narzędzia górnicze, stroje i wszystko co jest związane z ciężką i niebezpieczną pracą górnika. Wykonaliśmy pracę plastyczną, malując węglem. Na koniec obejrzeliśmy bajkę o Bolku i Lolku, którzy uczestniczyli w Barbórce. 

 

Grupa Oc z wychowawcą Moniką Bordon

Andrzejki w grupie 0c

30 listopada zorganizowaliśmy Andrzejki klasowe. Był to całkiem niezwykły dzień, wróżyliśmy sobie nawzajem i rozmawialiśmy o swoich marzeniach. Niektóre z nich spełniały się od razu, jak np. to o śniegu, który akurat tego dnia padał. Były tańce i lanie wosku. Bawiliśmy się fantastycznie. 

 

Wychowawca

Monika Bordon

 „SERCE MACIEJA”

Pamięci Macieja Wydrzyńskiego

4 listopada minęła pierwsza rocznica śmierci naszego ucznia Macieja Wydrzyńskiego.

Dzięki Rodzicom Macieja, Pani Justynie i Piotrowi Wydrzyńskim oraz Fundacji AntyRak, w sobotę 12 grudnia, przed szkołą stanęło serce na nakrętki. Tabliczka na sercu informuje, kto jest Patronem tej akcji. Dziękujemy, że możemy wspomóc Fundację na pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację podopiecznych.

Zbierane w ostatnich miesiącach nakrętki jako pierwsze wrzuciły uczennice klasy 8 a Iga Jakóbowska i Iga Jatczak oraz tata Macieja Pan Piotr i Panie dyrektor Danuta Ferenstain i Joanna Załęgowska.

Dziękujemy Pani Prezes Fundacji Magdalenie Tauer-Horabik i Panu Wiceprezesowi Tomaszowi Horabikowi oraz Pani Joannie Hames-Teske koordynatorce projektów Fundacji AntyRak z Murowańca.

Konkurs plastyczny „kartka bożonarodzeniowa”

W grudniu odbył się  świąteczny konkurs plastyczny , w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Spośród wielu ciekawych prac zostały wyłonione trzy miejsca i wyróżnienia.

1 miejsce Filip Kropiński kl.2h

2. Igor Lewicki kl. 2f

3. Maja Sadkowska kl.2h

WYRÓŻNIENIA dla uczniów

 Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. Ponad tysiąc uczniów z naszego województwa otrzyma stypendia w ramach dwóch marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza” i „Humaniści na start”.

Prymus Kujaw i Pomorza

To już piąta edycja programu.  

W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy. 

Wśród nich są nasi uczniowie:

  • Amelia Ciecierska 8 c
  • Monika Czerniejewska 8 c
  • Tymon Gotowicz 7 g
  • Stanisław Kuśmierek 7 g
  • Zofia Owedyk 8 c
  • Paulina Pudlich 7 b
  • Iga Tomaszczyk 8 c

Nauczyciele bibliotekarze serdecznie dziękują 

nauczycielom oraz uczniom za włączenie się 7 grudnia do mikołajkowej zabawy i założenie czerwonego elementu stroju lub jakiejś rzeczy kojarzącej się z Mikołajem. Mamy nadzieję, że ten miły akcent mikołajkowy przybliży nam nadchodzący świąteczny klimat.

 

Zachęcaliśmy Was również drodzy uczniowie do wykonania

mikołajkowych laurek. 

Z przyjemnością prezentujemy nadesłane przez Was prace i życzenia.