DYSKOTEKA

20 lutego 2020 roku odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8.  Wszyscy, którzy przybyli, bawili się znakomicie już od pierwszej piosenki. Czas na tańce z pewnością został maksymalnie wykorzystany, bo uczniowie schodzili z parkietu podrygując jeszcze w rytm muzyki.

Dziękujemy serdecznie za świetną atmosferę i mamy nadzieję, że miło spędziliście ten czas.

 Samorząd Uczniowski

TŁUSTY CZWARTEK

To już jedna z naszych szkolnych tradycji-  w tłusty czwartek pączek dla każdego być musi!

Uczniów słodkimi przysmakami częstowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Z pewnością było przepysznie, bo pączki znikały w tempie ekspresowym.

Szkoda, że jest tylko taki jeden dzień w roku!

Świetlica na co dzień czyli podsumowanie I semestru
w świetlicy szkolnej w budynku B

„ Człowiek bez miłości jest zgubiony w świecie obcych i wrogów”

                        Lew Tołstoj

14 lutego, to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły licznie przybywali do biblioteki szkolnej, by wrzucić swoją walentynkę do skrzynki. Wiele kartek zostało samodzielnie wykonanych przez uczniów. ”Odkurzono” z półek książki o tematyce miłosnej (wiersze, życzenia).    Uczennice z klasy 8 e dostarczyły wszystkim adresatom walentynki ( kartki, upominki, słodycze). Oprócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i miłą zabawę.

 N-le bibliotekarze budynek B

             Małgorzata Mellem-Zwiewka, Alina Janowicz

{PPGALLEY}{/PPGALLERY}

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W BIAŁYCH BŁOTACH IMIENIA MARIANA REJEWSKIEGO

„Człowiek, który wniósł oryginalne idee do matematycznych metod kryptologii i wpłynął na przebieg II wojny światowej”

Nauką służył Ojczyźnie

W czwartek 13 lutego br. w Szkole Podstawowej w Białych Błotach świętowaliśmy nadanie imienia szkole i wręczenie sztandaru. Wydarzenie zbiegło się z 40. rocznicą śmierci  Patrona.

           Wśród licznie zgromadzonych w auli szkoły gości nie zabrakło Pani Janiny Sylwestrzak –

"POMÓŻMY DZIKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"
         W październiku ubiegłego roku rozpoczęliśmy w naszej świetlicy akcję pt. "Pomóżmy dzikom przetrwać zimę". Dzieci sukcesywnie przynosiły dla zwierzaków zarówno żołędzie, jak i kasztany, które wczoraj zostały dostarczone do Leśnictwa w Białych Błotach, a następnie do pasieki w pobliskich lasach.


Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym!
Izabela Gralewska

„Zimowisko 2020” dobiegło końca.

W dniach od 27 do 31 stycznia 2020 r. 12 grup dzieci spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez naszą szkołę. Pogoda nie była niestety, po raz kolejny zimowa, ale dzieciom przygotowaliśmy wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Starsi półkoloniści zwiedzili Młyn Wiedzy w Toruniu, młodsi uczestniczyli w warsztatach Fraktali. Dla wszystkich przygotowano w Multikinie seans filmowy „Doktor Dolittle”. Nie zabrakło również zabaw na basenie w Barcinie.  Uczestnicy zimowiska korzystali z atrakcji w Centrum Zabaw i Trampolin PARK17 oraz Kids Play w Bydgoszczy. Dzieci odwiedziły również Światową Wystawę Robotów. W szkole odbył się Mistrzowski Pokaz Trików Piłkarskich. A na koniec dnia na każdego uczestnika czekał smaczny obiad.

 

XI GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!”

18 stycznia 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek za sprawą ponad dwustu uczestników XI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pn. „Hej, kolęda, kolęda!”.

Patronat nad konkursem objął wójt gminy Białe Bota Pan Dariusz Fundator, który ufundował pięć statuetek dla zdobywców pierwszych miejsc. Jury obradowało w składzie:

Pani Dorota Górska

Pani Joanna Kanabaj – Nowak

Pani Aleksandra Pierzyńska.

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz.

Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.

Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Antoine de Saint Exupery

 PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, pedagodzy, a w szczególności uczniowie  składają serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i  wsparcie finansowe przy organizacji świątecznych paczek.

Dzięki Państwa pomocy i serdeczności obdarowaliśmy prezentami świątecznymi ponad 90 uczniów naszej szkoły