ŚPIEWAJĄCE ŻYCZENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GMINIE

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 2 grudnia 2019 roku Chór Chanson zaśpiewał krótki koncert dla zaprzyjaźnionych osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Dąb” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białych Błotach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu i Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach. Spotkanie odbyło się w  Auli Szkoły Podstawowej w Białych Błotach.

GANG SŁODZIAKÓW W BIBLIOTECE A

W bibliotece A pojawiły się "Słodziaki". Wzbudziły wiele radości, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów. Każdy może sobie przytulić ulubionego Słodziaka w trakcie czytania książeczek. Dodatkowo klasy 2b Pani Magdaleny Perlińskiej, 2e Pani Haliny Piotuch oraz 2h Pani Justyny Wardackiej z chęcią wzięły udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym. Każda z tych klas otrzymała swojego Słodziaka oraz książkę z przygodami Gangu Słodziaków, a uczniowie tych klas osobisty dzienniczek na naklejki, który motywuje do wyrobienia nawyku codziennego głośnego czytania. Na koniec klasy wspólnie przygotowały konkursowe drzewo z materiałów recyklingowych. Teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu i mocno trzymamy kciuki za wygraną!

ASYSTENCI BIBLIOTEKI A

W bibliotece A od początku października działa 54 asystentów. Możecie ich spotkać na każdej przerwie w bibliotece, gdzie z uśmiechem wypożyczają Wam samodzielnie książki i polecają, co warto przeczytać. Część z nich jest już bardzo doświadczona, ponieważ kolejny rok pomagają w bibliotece, a część dopiero się uczy. jednak wszyscy tak samo odpowiedzialnie podchodzą do swoich zadań.

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH W BIBLIOTECE A

Jak co roku, w październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka A zorganizowała konkurs "Jaka to książka?" Przez cały miesiąc, każdego dnia, uczniowie zgadywali tytuł popularnej książki, który ukryty był pod symbolami emotikonów. Z prawidłowych odpowiedzi codziennie był losowany i nagradzany zwycięzca. Konkurs wzbudził wiele radości i pozytywnych emocji! Codziennie około dwustu uczniów dosłownie szturmowało bibliotekę, podejmując kolejne wyzwanie, poszukując książek i próbując rozszyfrować zagadkę.

A oto laureaci konkursu:

Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”.

 8 listopada 2019 roku w naszej szkole w budynku C odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oddziały przedszkolne wraz z klasami pierwszymi śpiewały hymn, pieśni patriotyczne oraz odpowiadały na zagadki związane z historią naszego państwa.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń sportowej klasy 6k o profilu piłkarskim, Nikodem Cieślewicz, przebywa obecnie w Pruszkowie na zgrupowaniu Jesiennej Akademii Młodych Orłów 2019. Nikodem trenuje w grupie 40 najlepszych piłkarzy w Polsce wyselekcjonowanych przez trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej spośród zawodników rocznika 2007, który nie posiada jeszcze oficjalnej reprezentacji kraju.

            Nikodemowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz występów w przyszłości w dorosłej reprezentacji Polski.

LEKTUROWA KRYPTOGRA

 7 listopada 2019  roku uczniowie klasy 5h wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego „Lekturowej Kryptogrze” w Bibliotece Pedagogicznej w Bydgoszczy, zorganizowanej przez polonistkę Małgorzatę Piecuch i nauczyciela bibliotekarza Alinę Janowicz. Uczestnicy pod okiem przewodnika rozwiązywali zagadki dotyczące znajomości lektur z klasy 4. W ten sposób powtórzyli sobie i utrwalili treści książek. Współpracując ze sobą, odkryli główne hasło. Na zakończenie zajęć otrzymali dyplom.

Organizatorzy: Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz

BAJKOWY WIECZÓR W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

budynek B

 Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych po raz kolejny w bibliotece szkolnej w budynku B odbył się Bajkowy Wieczór dla uczniów klasy 4c. Aby zarazić pasją czytania, rozbudzić  ciekawość oraz rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów, nauczyciele bibliotekarze wraz z wychowawcą klasy 4c  zorganizowali  głośne czytanie fragmentów „Pinokia”  Carlo Collodiego. Wspólne czytanie lektury wywołało nie tylko uśmiech na twarzach młodych czytelników, ale uświadomiło wszystkim , iż z lekturą można spędzić fantastyczne chwile.

Bal Wszystkich Świętych

          26 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia było jak w niebie: dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych i aniołów. Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tylu świętych osób.          Dzieci przyszły przebrane za poznanych świętych, m. in. św. Józefa św. Marka Ewangelistę, św Piotra, św. Agnieszkę, św Różę  i wielu innych świętych oraz całe zastępy aniołów. Uczniowie klas 1 -3 zaprezentowali  swoim kolegom i koleżankom sylwetki swoich patronów. Na balu nie zabrakło dobrej zabawy i tańca. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały poznane piosenki.

„ZNICZ PAMIĘCI”

 28 października 2019 roku w ramach akcji edukacyjno -społecznej " Zapal znicz pamięci " klasa 8e upamiętniła ofiary zbrodni niemieckich z początku II wojny światowej. Uczniowie zapalili symboliczne znicze pamięci przy pomniku ofiar zbrodni niemieckiej w Białych Błotach. 

 

 Renata Suchorska