Informacje

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!

 Na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce PEDAGODZY, będą cyklicznie pojawiać się ćwiczenia dotyczące zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz o charakterze terapeutycznym. Kto czuje taką potrzebę,  ma ochotę, chciałby poćwiczyć lub skorzystać z propozycji zabaw, zachęcamy do przeglądania materiałów. Rodzice też znajdą tam dla siebie przydatne informacje.

Znalezione obrazy dla zapytania: BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Drodzy Rodzice!

                Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego biblioteka szkolna nie może służyć pomocą Państwu i Państwa dzieciom w taki sposób, jak to dotychczas czyniła. Pragnęlibyśmy jednak w jakiejś mierze wspomóc Państwa trud związany z nauką Waszych dzieci w domu. Wiemy, że zamknięcie bibliotek szkolnych i publicznych w znaczącym stopniu utrudnia dostęp do potrzebnych lektur i innych książek niezbędnych dla edukacji Waszych dzieci. Postaramy się zatem wskazać Państwu strony, na których można znaleźć e-booki i audiobooki oraz inne ciekawe informacje, z których będą mogły skorzystać Państwa dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania: dzieci

Drodzy rodzice i drogie dzieciaki. Jak wszyscy piszą i mówią to jest trudny czas a my musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Każdy z nas w miarę możliwości musi wykonywać swoją pracę, wychowawcy świetlicy szkolnej również. Dlatego w najbliższych dniach będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły nasze propozycje na aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego, oczywiście jeśli taki znajdziecie. W kolejnym tygodniu postaramy  połączyć się w Wami za pomocą portalu wsipnet. Wiemy, że na ten moment jest to dla Was nowe wyzwanie dlatego spokojnie zapoznajcie się z tą metodą a my później postaramy się dołączyć. Pamiętajcie to są tylko nasze propozycje i nie będziemy sprawdzać zadań. Jednak zachęcamy Was do pracy i zabawy z nami.

            Pozdrawiamy i zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami

Światowy Dzień Muffinki

Harmonogram dyżurów specjalistów szkolnych

Harmonogram dyżurów specjalistów szkolnych, którzy będą do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli każdego dnia. W trakcie trwania dyżurów będzie można zasięgnąć porady, uzyskać wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.

POMOC W NAUCE – wskazówki dla rodziców

         Pomoc rodziców powinna zasadniczo polegać na dopilnowaniu, aby dziecko uczyło się o ustalonej porze dnia oraz aby wiedziało, czego ma się uczyć. W przypadku młodszych lub mniej samodzielnych dzieci konieczne może być ściągnięcie materiałów ze strony szkoły. Jeśli jest to możliwe, dobrze jest wspólnie z dzieckiem ustalić plan wykonania zadań, a następnie kontrolować, czy dziecko ten plan realizuje, w tym czy pamięta o robieniu sobie przerw. 

Jak się uczyć w domu?- wskazówki dla uczniów

W związku zaistniałą sytuacją i przejściem  na nauczanie zdalne przygotowaliśmy kilka ważnych informacji dla rodziców oraz uczniów, dotyczących organizacji nauki na odległość, przy uwzględnieniu higieny pracy uczniów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci. 

Skrótowe informacje dotyczące motywacji do nauki oraz higieny pracy przy komputerze przygotowane są w formie graficznej. Można je wydrukować i powiesić w widocznym miejscu w domu.

Jak się uczyć w domu?- wskazówki dla uczniów

  • Wymyśl i zapisz  sobie plan dnia:
    • ustal godzinę o której wstajesz
    • zaznacz czas podczas którego zajmujesz się lekcjami 
    • oddziel czas, który przeznaczasz na rozrywkę (filmy, gry itd.)

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

         W zaistaniałej sytucji Internet jest bardzo potrzebnym narzędziem do nauki ale nie można zapominać, że nadal jest rówinież źródłem zagrożenia dla dzieci. Kilka poniższych wskazówek pomoże dzieciom zapewnić bezpieczeństwo w Sieci. Warto również skorzystać ze strony https://sieciaki.pl/

  1. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom
    Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu czy komórki powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu-gadu. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać.

INFORMACJA dot. obiadów

Bardzo proszę o uregulowanie płatności za marzec w pełnej kwocie 136,50zł.

Wszystkie nadpłaty zostaną rozliczone w następnym miesiącu.

Małgorzata Jurek

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem, na terenie całego kraju, stanu zagrożenia epidemicznego, w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz w trosce o zapewnienie ciągłości pracy jednostki, na podstawie § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 433) Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach wprowadza od dnia 16 marca 2020 roku ograniczenia dotyczące osobistych wizyt interesantów w placówce.

        W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość oraz informujemy, że: