WYCIECZKA DO WARSZAWY- STOLICY POLSKI

          4 października 2019 roku 44 uczniów klasy V b, V e oraz część uczniów klasy V a wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Mimo bardzo wczesnej pory  zbiórki, która zaplanowana została na godzinę 5.30 , wszystkim uczestnikom dopisywał humor.  Celem wycieczki było poznanie miasta, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od Starego Miasta, gdzie dzieci zobaczyły Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Barbakan , Katedrę Św. Jana, Pałac Prezydencki, Warszawską Syrenkę oraz Pomnik Młodego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego . Uczniowie mile spędzili czas w największym w Polsce Centrum Nauki Kopernik.

WYCIECZKA  DO MUZEUM OŚWIATY

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa 6j wraz z wychowawcą Justyną Makowiecką i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania szkoły swoich dziadków i pradziadków.

Uczestnicy, dzięki atmosferze stworzonej przez prowadzącą zajęcia, mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów oraz elementarze i podręczniki, z których kiedyś ich rówieśnicy korzystali. Od rylca do wiecznego pióra, to historia pisma i materiałów piśmienniczych, z którą również się zaznajomili. Mieli też niepowtarzalną okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii.

KOŁA NAUKOWE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM. M. REJEWSKIEGO NA WYCIECZCE

3 października 2019 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia – Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wszystkich interaktywnych wystaw. Następnie udaliśmy się do laboratorium biologicznego na zajęcia pt. „Walka o przetrwanie”. Mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty roślin pod lupami i mikroskopami. Samodzielnie wykonaliśmy kilka preparatów roślinnych. Oglądaliśmy mięsożerną florę m.in. dzbaneczniki i rosiczki. Zajęcia zrobiły na nas duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to niezwykłe miejsce.

ZADBAJ O SIEBIE – JEDZ ZDROWO

8 października 2019 roku nasze szkolne koła naukowe uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. „ Zadbaj o siebie – jedz zdrowo” w ramach V Festiwalu Zdrowego Stylu Życia. Zajęcia te odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bydgoszczy.

Podczas zajęć nasi uczniowie mieli możliwość gotowania, przy asyście uczniów z gastronomika, smacznych i przede wszystkim zdrowych dań. Na stołach królowały warzywa, owoce oraz mąka orkiszowa wraz z chudym mięsem.

Menu prezentowało się następująco:

  EUROCAMP 2019

 W dniach od 16 do 18 września 2019 roku  41 uczniów naszej szkoły  uczestniczyło w obozie językowym Englishcamp  w Wiktorowie.  Poznawali kulturę świata dzięki nauczycielom z różnych kręgów kulturowych: Kolumbii, Madagaskaru oraz Szkocji. Chętnie uczestniczyli we wszystkich formach aktywności. Brali udział w rozgrywkach grupowych, sprawdzili swoje umiejętności w talent show oraz doskonalili  porozumiewanie się w języku angielskim w mowie i piśmie.  Ponad to uczestnicy obozu mieli możliwość prowadzenia prezentacji i autoprezentacji w języku angielskim, kształcili swoje kompetencje społeczne i obywatelskie oraz postawy proekologiczne.

W dniach 17 – 18 maja 2019 roku członkowie szkolnego Chóru Chanson wspólnie bawili się, uczestniczyli w warsztatach wokalnych i biwakowali w naszej szkole. Dla tak zróżnicowanej grupy uczniów klas IV - VII to doskonałe rozwiązanie na zacieśnianie więzi między nimi, tak ważnej we wspólnym działaniu, jakim jest  śpiew w chórze.

Celem biwaku było między innymi przygotowanie zespołu do zbliżającego się konkursu chóralnego w Bydgoszczy.

Gorące podziękowania należą się opiekunce – pani Ani Lesińskiej .

 

10 czerwca 2019 roku klasy II b i II c wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem wycieczki było poznanie miasta  z przewodnikiem, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Uczniowie zwiedzili Wyspę Młyńską zwaną potocznie Wenecją Bydgoską, Stary Rynek wraz z Ratuszem i Mistrzem Twardowskim, Spichrze nad Brdą. Uczniowie mile spędzili czas w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wzięli udział w warsztatach mydlanych, każdy mógł własnoręcznie wykonać pachnące, pamiątkowe mydełko, które na koniec wycieczki zabrał do domu. Przewodnik w muzeum oprowadził wszystkich po wystawie i opowiedział historię mydła i brudu od czasów starożytnych do PRL-U.

MECZ MISTRZOSTW ŚWIATA U-20

FRANCJA 2:3 USA

 Dnia 04/06/2019r (wtorek) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbył się kolejny mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn do lat 20. W 1/8 po zaciętym meczu i pięknym widowisku lepsi od francuzów okazali się zawodnicy USA. Korzystając z okazji nabycia biletów na ten mecz, zdecydowaliśmy się wyjechać z młodszymi adeptami futbolu z klas: 5k oraz 4g Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. Wycieczka odbyła się komunikacją miejską co pozwoliło naszym uczniom poznać tajniki jazdy autobusami miejskimi. W wycieczce udział wzięli:

KOŁA NAUKOWE NA LEŚNEJ ŚCIEŻCE DYDAKTYCZNEJ W BIAŁYCH BŁOTACH

3 czerwca 2019 roku zjednoczone koła naukowe udały się na wycieczkę do naszej leśniczówki w Białych Błotach. Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat zwierząt, roślin grzybów znajdujących się w naszej okolicy. Powtórzyliśmy sobie wiedzę dotyczącą zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy sprzęt wykorzystywany przez leśników oraz dowiedzieliśmy się jak działa szkółka leśna. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski, które własnoręcznie piekliśmy na przygotowanym przez Pana leśniczego ognisku.

 

WYCIECZKA KLASY 5F

W czwartek 23 maja uczniowie klasy 5f uczestniczyli w wyprawie do Bydgoszczy. Najpierw udali się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, gdzie pod okiem przewodnika poznawali sylwetkę wybitnego malarza i grafika Leona Wyczółkowskiego, który przekazał muzeum bydgoskiemu wiele swoich cennych prac. Uczniowie odwiedzili także pracownię artysty. Kolejne zajęcia w muzeum to warsztaty grafiki, gdzie każdy miał okazję  wykonać własne dzieło pod okiem bydgoskiego artysty Jerzego Gordona.