SPBB - logo

SPBB - szkoła

Szkoła naszych dziadków i pradziadków 

Szkoła naszych dziadków i pradziadków

 4 listopada klasa 5f wraz z wychowawcą Małgorzatą Piecuch i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz uczestniczyła w nietypowej lekcji sprzed lat w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.

Uczestnicy mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów w tamtych czasach ,a także  elementarze, z których kiedyś korzystali ich rówieśnicy. Mieli okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii.

4f w kinie

W dniu 25.10.2021 r. klasa 4 f wraz z wychowawcą i Panią Izabelą Forgiel udała się na wycieczkę do kina. 

Przed wyjazdem powtórzyliśmy zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ była to nasza pierwsza wspólna wycieczka. Film pt. "Ron usterka" zaskoczył wartką akcją i mnóstwem śmiesznych scen. Utwierdził nas w przekonaniu, że świat wirtualny nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. 

 

 

WYCIECZKA JANIA GÓRA- WIOSKA CHLEBOWA KLASY II B i  II D

4 października 2021 r. klasy II b i II d wybrały się na wycieczkę do Wioski Chlebowej w Janiej Górze. Celem wycieczki było poznanie procesu wyrabiania chleba, począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrabiania ciasta. Dzieci samodzielnie dekorowały chlebki nasionami, które zostały przeniesione do pieca chlebowego. Uczniowie mile spędzili czas, zapoznali się z historią o „ Luppo”. Podobała im się wyprawa po produkty do pieczenia chleba- „ historia od ziarenka do bochenka”. Duże zainteresowanie sprawiło im spotkanie niezwykłych postaci: Gospodarza, Strażnika Soli, Wody, Ognia i Stracha. Wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu przyrody, rozróżniały zboża, poznały drogę jaką musi przejść ziarenko, aby stać się chlebem.

Wycieczka klasy 2 a i 2 f

Wycieczka do kina klasy 2 f i 2a

6 października pojechaliśmy do kina na seans pt. „Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła”.
Przed wyjazdem ustaliliśmy zasady zachowania się w kinie i przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w autokarze. Wszyscy byliśmy bardzo podescytowani, ponieważ była to nasza pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. 
Fabuła wciągnęła nas niczym pyszny popcorn, bowiem Adam wraz ze swoją rodziną i kosmatymi przyjaciółmi-niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele wyruszyli z misją ratunkową. To co odkryli w dalekiej puszczy, zjeżyło im włos na głowie i futro na grzbiecie. Musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.
Film oczywiście polecamy i już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu!
Natalia Grochowska
Justyna Gryń
Anna Lewandowska
 

KLASA 7 B W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ IM. MARIANA REJEWSKIEGO W BYDGOSZCZY

          5 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki pedagogicznej. Choć dla większości z nas biblioteka kojarzy się tylko z książkami i ciszą, to my bawiliśmy się świetnie. Adrenalina i śmiech towarzyszyły nam przez wszystkie zajęcia.

Z WIZYTĄ W TEATRZE

 6 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 5 f i 5 h  wraz z opiekunami odwiedzili Teatr Polski w Bydgoszczy. Uczestnicy obejrzeli przedstawienie pod tytułem ”Sprzedawcy bajek”. Dzieci dowiedziały się, czym kończy się kłamstwo. Przekonały się, że aby być szczęśliwym, nie trzeba wyjść za księcia i zamieszkać w zamku. Po  spektaklu w doskonałych humorach  wróciliśmy do szkoły.

 Organizatorzy:

Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz, Jarosław Malicki

PLANETARIUM W TORUNIU

27 listopada 2019 roku klasy 6 g i 6 k wybrały się wraz z opiekunami do planetarium w Toruniu.

Nasze kroki skierowaliśmy najpierw do Bazy Mars i Sali Geodium. Są to interaktywne pomieszczenia, w których uczestnicy mogą dotknąć wszystkich eksponatów oraz wykonywać eksperymenty. Następnie udaliśmy się na seans pt. „Wirująca Ziemia”.

Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

PRZEDSTAWIENIE NA LODZIE

 15 października 2019 roku uczniowie klasy 5 B , a także uczniowie 7 pozostałych klas z naszej szkoły wybrali się na Lodową Baśń  do Torunia pt.” Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Widowisko teatralne zostało oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana i zatańczyli w nim  łyżwiarze z całej Polski. Przedstawienie to zostało przygotowane z wielkim rozmachem i wywarło na uczestnikach widowiska niezapomniane wrażenia. Najwięcej emocji dostarczyli  tzw. połykacze ognia, którzy wykonali niezwykły taniec z pochodniami.

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY- STOLICY POLSKI

          4 października 2019 roku 44 uczniów klasy V b, V e oraz część uczniów klasy V a wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Mimo bardzo wczesnej pory  zbiórki, która zaplanowana została na godzinę 5.30 , wszystkim uczestnikom dopisywał humor.  Celem wycieczki było poznanie miasta, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od Starego Miasta, gdzie dzieci zobaczyły Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Barbakan , Katedrę Św. Jana, Pałac Prezydencki, Warszawską Syrenkę oraz Pomnik Młodego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego . Uczniowie mile spędzili czas w największym w Polsce Centrum Nauki Kopernik.

WYCIECZKA  DO MUZEUM OŚWIATY

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa 6j wraz z wychowawcą Justyną Makowiecką i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania szkoły swoich dziadków i pradziadków.

Uczestnicy, dzięki atmosferze stworzonej przez prowadzącą zajęcia, mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów oraz elementarze i podręczniki, z których kiedyś ich rówieśnicy korzystali. Od rylca do wiecznego pióra, to historia pisma i materiałów piśmienniczych, z którą również się zaznajomili. Mieli też niepowtarzalną okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii.