Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA BRZECHWY

Przez odpowiednią literaturę dla dzieci

kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu

toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej…

Jan Brzechwa

 

„Kaczka dziwaczka”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”, „Entliczek- pentliczek”, „Samochwała…” i tak można wymieniać bez końca. Kto z nas dzieci i dorosłych nie zna tych pełnych humorów wierszy Jana Brzechwy. Oczywiście znamy je wszyscy. Nie bez powodu zatem Jan Brzechwa nazywany jest przez autorów czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości. Jego popularność wśród kilku już pokoleń czytelników jest niezwykła i ciągle żywa.

26 listopada 2014 roku w Niepublicznym Przedszkolu 4 Pory Roku w Cielu królowały wiersze tego wspaniałego poety. Odbył się tam bowiem konkurs recytatorski poezji Jana Brzechwy. Do konkursu przystąpiło 41 uczestników, którzy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: dzieci 3-4 letnie oraz 5-6 letnie. Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Hubert Gapiński
  2. Kamil Jaroszyński
  3. Mikołaj Majer
  4. Natalia Napora
  5. Klaudia Sarnowska
  6. Amelia Skowronek

Od początku zmagań widać było, że poziom interpretacji był wysoki, a dzieci przygotowane doskonale. Oglądaliśmy i słuchaliśmy naszych małych artystów z zapartym tchem, mocno oklaskiwaliśmy ich występy. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem, gdyż u każdego uczestnika dało się zauważyć wyróżniający się talent aktorski.

To było niezwykłe przeżycie i wspaniałe spotkanie z poezją i sztuką!

Wszystkie, biorące udział w konkursie, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki Jana Brzechwy ”Akademia Pana Kleksa”. Nagrodzeni i wyróżnieni dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.

Ogromne brawa i serdeczne gratulacje należą się naszym najmłodszym uczniom za odwagę sceniczną i trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Marlena Wiese

{ppgallery}{/ppgallery}