Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

KOŁO KLUBOWICZA GIER PLANSZOWYCH

Koło klubowicza gier planszowych dla uczniów klas IV -VI uważamy za otwarte!!! 17 września odbyło się pierwsze spotkanie młodych sympatyków i jak się okazuje pasjonatów gier planszowych. Pomimo ograniczeń czasowych nikomu nie chciało się wracać do domu, a wszystko dzięki miłemu, rodzinnemu klimatowi i grze Dixit, którą poniżej krótko opisujemy i zachęcamy do grania.

Opis gry Dixit

Dixit  to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.
Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i mówi zdanie nawiązujące do tego obrazka. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem – nie ma tu ograniczeń. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która najlepiej pasuje do zdania bajarza. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa na stole. Gracze (poza bajarzem) głosują, która karta należała do bajarza. Jeśli nikt nie zgadnie, albo zgadną wszyscy, bajarz dostaje 0 punktów. Przy innych konfiguracjach i gracze i bajarz są nagradzani punktami.

Kolejne spotkanie klubowiczów już we wtorek dla klasa II i III o godzinie 14.30 -15.30 z Panią Natalia Grochowską. A my starsi gracze ( IV – VI ) spotykamy się oczywiście we środę od 15.00 – 16.00/30

Danuta Wilczarska-Szafarczyk

 

{ppgallery}{/ppgallery}