Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

LAUREACI MUZYKOLANDII

W ubiegłą sobotę Chór CHANSON, Zespół taneczny SISTERS  oraz zespół instrumentalny KAPELA VERNE’A zaprezentowali się w konkursie muzycznym MUZYKOLANDIA w Szkole Podstawowej nr 14  w Bydgoszczy.  Przywieźliśmy ze sobą dyplomy, statuetki i płytę z muzyką wielkich dzieł organowych J. S. Bacha.

I miejsce w kategorii zespoły wokalne oraz I Nagrodę Publiczności zdobył nasz Chór pod kierunkiem Pani Doroty Górskiej. Dziewczyny wykonały piosenkę ludową w dwugłosie oraz anglojęzyczną na 4 głosy.

II miejsce w kategorii zespoły taneczne zdobyła formacja SISTERS, którą utworzyły siostry Lewickie i siostry Świetlik z 6b  również  poprowadzone przez Panią Dorotę.

III miejsce w kategorii zespoły instrumentalne zdobyła KAPELA VERNE’A przygotowana przez Panią Malwinę Galińską. Kapela uzyskała również nagrodę publiczności. Na gitarach zagrali: Karol Szopiński i Amelia Pater, a na djembe i na dzwonkach zagrała Julka Małecka.  Gościnnie zaśpiewał Kamil Wasielewski – laureat Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz Kasia Dulian i Weronika Koperska.

W komisji dziecięcej zasiadła nasza ubiegłoroczna chórzystka Agata Kołaczyk .

Emocje były spore, bo poziom wysoki i uczestników nie brakowało.

Dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesu.

 

Malwina Galińska i Dorota Górska

{ppgallery}{/ppgallery}