Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

MAGIA TEATRU

Od 19 do 22 stycznia 2015 roku klasa Va, w ramach lekcji języka polskiego, wzięła udział w projekcie „Magia teatru”.  Uczniowie poznawali słownictwo związane z tą dziedziną sztuki oraz uczyli się, czym jest język teatru.  Najciekawszymi elementami tego przedsięwzięcia był wyjazd do Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki oraz wizyta pani Józefiny Szałańskiej.

 

Spotkanie z teatrem żywym było kluczowe dla zrozumienia i przede wszystkim przeżycia tych wszystkich emocji, które wypełniają to miejsce. Dlatego też uczniowie obejrzeli spektakl „Pchła Szachrajka” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Przedstawienie  okazało się bardzo żywiołowe i zabawne, ale na tym się nie skończyło, bo zajrzeliśmy także za kulisy. Pani Katarzyna Krzyżaniak zaprowadziła nas w każdy niemalże zakątek teatru; scena, garderoby, pracownie, magazyn dekoracji.  Wtorkowy wyjazd do teatru wszyscy uznaliśmy za wyjątkowo udany!

W środę natomiast odwiedziła nas pani Józefina Szałańska i podzieliła się swoim bogatym doświadczeniem oraz wiedzą na temat warsztatu pracy aktora. Praca z tekstem „Ptasiego radia” okazała się niezwykle pasjonująca i wywołała w uczniach wiele emocji. Pani Józefina zachęcała do zabawy głosem, do żywiołowego wyrażania uczuć i przede wszystkim uświadamiała, że praca aktora jest bardzo trudna i wymaga nieustannego doskonalenia swoich umiejętności. Serdecznie dziękujemy pani Józefinie za to interesujące spotkanie.

Jestem pewna, że te doświadczenia zapadną uczniom na długo w pamięci.  Może za jakiś czas zaowocują teatralno – aktorskimi zainteresowaniami?

{ppgallery}{/ppgallery}