Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

MIKOŁAJKOWE WIECZORY

MIKOŁAJKOWE WIECZORY

MIKOŁAJKOWE WIECZORY

W trzy grudniowe wieczory klasy:  4b , 4g oraz 6a spędziły czas w bibliotece szkolnej na Mikołajkowym Wieczorze zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy: Małgorzatę Mellem – Zwiewkę i Alinę Janowicz przy współpracy wychowawców: Karoliny Polerowicz, Anny Kalinowskiej i Adrianny Dublańskiej.

Każdy wieczór rozpoczął się od głośnego czytania legendy o św. Mikołaju oraz wspólnym przeczytaniu baśni Andersena „Dziewczynki z zapałkami”.

Podczas jednego z wieczorów uczniowie klasy 4b pisali listy do św. Mikołaja, w których zamieszczali swoje prośby o prezenty.

Ukoronowaniem wieczorów był film pt. ”Mikołaj i Spółka” o tematyce bożonarodzeniowej. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz świąteczny nastrój. Nie zabrakło poczęstunku oraz słodkich upominków.

Miłym akcentem jednego z wieczorów było przybycie gościa w przebraniu Śnieżynki.

Dodatkowe zajęcia w odmiennej formie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Mikołajki rozpoczynają bowiem czas oczekiwania na święta, czas choinki, kolędy i śniegu. Tak więc wszyscy czekamy z niecierpliwością na nadchodzące Boże Narodzenie.

MIKOŁAJKOWE WIECZORYMIKOŁAJKOWE WIECZORYMIKOŁAJKOWE WIECZORYMIKOŁAJKOWE WIECZORYMIKOŁAJKOWE WIECZORYMIKOŁAJKOWE WIECZORY