Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Mistrzostwa Szkoły w szachach za nami.

domyślna zaślepka

Mistrzostwa Szkoły w szachach za nami. 

 19 lutego bieżącego roku rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w szachach. Były to pierwsze takie Mistrzostwa w historii szkoły.  Licznie zgromadzeni uczestnicy turnieju zostali podzielni na trzy grupy. W grupie pierwszej zagrali uczniowie  klas 1-3. W grupie drugiej uczniowie z klas 4-5, a w ostatniej najstarszej grupie uczniowie klas 6-8. Turniej rozegrany został w grupach tempem 10 minut na partię dla zawodnika. Każdy zawodnik  rozegrał od 4 do 6 partii z różnymi przeciwnikami. W grupie młodszej wygrał  Karol Kalka z klasy 1b. Drugie miejsce zdobył Aleksander Kukuła z klasy 3e. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Dudkiewicz klasa 2a.

W grupie klas 4-5 na najwyższym stopniu podium stanęła Kornelia Ciecierska z 5c. Drugie miejsce po zaciętym finale zajął Maksymilian Gotowski z 4f. Na trzecim miejscu uplasował się Alan Sikora z klasy 5b.  Łącznie zagrało 16 uczestników w tej grupie. W najstarszej grupie zwyciężył Wiktor Zamerluk z klasy 6a, drugie miejsce zajął Krystian Sroga z klasy 7d. Najniższe miejsce na podium przypadło zaś Tymonowi Czapkowskiemu z klasy 7b.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, natomiast zwycięzcy otrzymali dodatkowe  pamiątkowe dyplom za zajęcie poszczególnych miejsc. Osoby, które zajęły czołowe miejsca w poszczególnych grupach będą reprezentować Szkołę na XII Międzyszkolnym Turnieju Im. Mariana Rejewskiego w Łochowie.

Opiekę nad turniejem sprawowali:, p. Ewa Brzozowska, p. Marcin Stawluk oraz p. Grzegorz Kościelski.

Gratulujemy zwycięzcom.

 

Podziękowania składamy dla klubu Miniutor Energa Gwiazda Bydgoszcz za użyczenie profesjonalnych zegarów szachowych na turniej.