Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

MUSIC MACHT SPAΒ

19  listopada uczniowie kształcenia zintegrowanego ponownie wzięli udział w koncercie muzyków z filharmonii pod tytułem: Muzyka sprawia przyjemność.  Tym razem wspólnie wyruszyliśmy w podróż, a dokąd? Po tytule odgadujemy, ze  do Niemiec, ale nie tylko, bo nasza muzyczna wędrówka zaprowadziła nas również do Austrii. Przy okazji dzieci poznały kilka podstawowych zwrotów po niemiecku: Guten Tag, Halo, Danke, Ich liebie dich. Podczas tej muzycznej podroży, dzieci wysłuchały utworów czterech wielkich kompozytorów: Franciszka Schuberta, Jana Sebastiana Bacha, Józefa Haydna, oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W następnym utworze po Pieśni o pstrągu i Walczyku Tyrolskim, mieliśmy okazje posłuchać na żywo tyrolskiego jodlowania.

Uczniowie dowiedzieli się, że muzyka przepięknej pieśni Ave Maria to nic innego jak Preludium C-dur J. S. Bacha. Haydn natomiast jest kompozytorem muzyki, do której Niemcy śpiewają swój hymn.
Koncerty muzyków są niezwykłym przeżyciem dla uczniów, bo za każdym razem dzieci nie tylko słuchają utworów, ale biorą udział w ich graniu, robiąc to poprzez wydobywanie muzyki  klaskaniem, tupaniem, klepaniem, pstrykaniem itp.  Tym razem włączyliśmy się wszyscy do zagrania Marsza Tureckiego, Ody Do Radości i Marsza Radeckiego. Z niecierpliwością czekamy na koncert świąteczny.

 

Tekst i zdjęcia: Dorota Górska

{ppgallery}{/ppgallery}