Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

21 października 2017 był ważnym dniem dla rzeszy 130 uczniów klas pierwszych.W obecności dyrekcji szkoły, rodziców, licznie zgromadzonych gości  i nauczycieli zostali oni uroczyście przyjęci w poczet uczniów. Pani dyrektor Danuta Ferenstain wygłosiła  przemówienie, w którym w ciepłych słowach wyrażała się na temat dzieci i ich funkcjonowania w nowe

dla nich, szkolnej rzeczywistości. Mówiła też o wsparciu ,na jakie zawsze mogą liczyć uczniowie ze strony dorosłych zarówno w szkole jak i w domu. Po tych słowach dzieci zaprezentowały swe wiadomości i umiejętności. Wykazały się znajomością ruchu drogowego oraz symboli narodowych. Zaśpiewały piosenki, odgadły treść zagadek. Nastąpił uroczysty moment ślubowania ,a potem pasowania.

Zaproszeni goście przybyli z prezentami. Były to gry, książki, dyplomy, długopisy, pióra, zakładki do książek , słodycze, okładki na legitymacje .Koniec uroczystości zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami klasowymi. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

Całość poprowadziła Pani Magdalena Piotrowska.

Nagłośnienie i oświetlenie – Pan Mateusz Mielcarek

Poczet sztandarowy- Pan Bogusław Pawłowski

Wychowawczynie klas pierwszych: Pani Monika Bordon,Pani  Maria Łukiewska , Pani Iwona Kościelska, Pani Mariola Kmieć, Pani Aleksandra Końpa,Pani  Justyna Gryń.

{ppgallery}{/ppgallery}