Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

PÓŁKOLONIE 2014

W dniach od 30 czerwca do 11 lipca uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach brali udział w półkoloniach letnich zorganizowanych przez naszą szkołę. Dzieci korzystały z wielu atrakcji – zwiedziły Bydgoszcz oraz m.in. Wyspę Młyńską i Muzeum Oświaty, uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Brzózkach, odpoczywali pod tężniami w Inowrocławiu. Wielką frajdą były zabawy na basenie w Solcu Kujawskim oraz fantastyczna szkoła przetrwania w Łącku.

Odbywały się również zajęcia w szkole, które uatrakcyjnili studenci w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Wolontariusze z Lublina prowadzili gry i zabawy pod hasłem „Wakacje na wesoło”. Uczestnicy półkolonii brali udział w zabawach z improwizacji teatralnej, w zabawie w małego chemika i fizyka, poznali tajniki iluzji, uczyli się udzielania pierwszej pomocy. W drugim tygodniu, studenci z Rzeszowa przygotowali atrakcje pod hasłem „Kreatywnie-efektywnie”. Każdy dzień był innym hasłem: dzień sportowy, biologiczno-chemiczny, angielski Let’s Talk, plastyczny, kryminalistyczny.

Dziękujemy studentom za ciekawe, pomysłowe zajęcia i fantastyczne podejście do dzieci. Zapraszamy na kolejne projekty do naszej szkoły.

Mam nadzieję, że półkolonie, choć na terenie szkole były udane i, że spotkamy się za rok.

A jak było, zobaczycie na zdjęciach.

Danuta Ferenstain

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}