Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW Z HISTORII

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW Z HISTORII

Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem biorą udział w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich  z historii!

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej  dla szkół gimnazjalnych organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne wzięło udział  6 uczniów naszej szkoły. Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolneo, okręgowego i centralnego a każdy z nich z części ustnej i pisemnej. Po szkolnych eliminacjach ustnych do etapu pisemnego zostało zakwalifikowanych troje uczniów: Wiktoria Kuczewska klasa III A, Oskar Wiarek klasa III B i Emilia Słupińska klasa III A. W części pisemnej etapu szkolnego uczniowie musieli przygotować pracę pisemną na jeden z trzech tematów zaproponowanych przez organizatorów olimpiady.

Prace zostały przesłane na wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – dwie z nich Oskara Wiarka i Wiktorii Kuczewskiej ( temat ich pracy: Porównaj wizje uniwersalistycznego cesarstwa Karola Wielkiego  i Ottona III) uzyskały pozytywny wynik a uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego – części pisemnej. W tej części 15 uczniów z całego okręgu zmagało się z testem obejmującym wiedzę  i umiejętności z historii powszechnej i Polski od starożytności po czasy współczesne. Test pomyślenie przeszła Wiktoria Kuczewska, która wraz z 6 osobami została zakwalifikowana do części ustnej. 7 grudnia 2018 r. w budynku Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Wiktoria odpowiadała na pytania komisji dotyczące 3 lektur wybranych z listy organizatora olimpiady. Jako jedna z 4 osób została zakwalifikowana do zawodów centralnych, które odbędą się w dniach 1-3 marca 2019 r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał !!!!

W kolejnym Wojewódzkim Konkursie  Interdyscyplinarnym  o Wielkich  Polakach  –

Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku, wzięło udział 2 uczniów naszej szkoły: Emilia Słupińska klasa III A i Hubert Serdyński klasa III B, którzy zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego. Test wiedzy i umiejętności tej części konkursu odbył się 14 lutego 2019 roku. Do etapu wojewódzkiego został zakwalifikowany Hubert Serdyński. Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki 21 marca!!

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach historycznych oraz ich rodzicom.

 

Opiekun uczniów w wyżej wymienionych konkursach –  nauczyciel historii Magdalena Wolska