Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

SZKOLNY TURNIEJ SUPERFARMERA

23 maja odbył się szkolny turniej Superfarmera.  Miejsce, w którym odbywały się  rozgrywki, było bardzo ciekawe. Gościliśmy w firmie Lely, która jest liderem w wyposażeniu obór, automatycznym systemie doju i w produkcji maszyn do szybkiego zbioru pasz. Zostaliśmy wspaniale przyjęci, mogliśmy zobaczyć maszyny rolnicze i nowoczesne roboty do podgarniania paszy oraz nowoczesne roboty udojowe.

Gospodarze zadbali nie tylko o wspaniałą atmosferę, ale też o poczęstunek. Wielkie podziękowania składamy Państwu Aerts i całej firmie Lely!

Po zwiedzeniu firmy Lely, 19 zawodników zmagało się z trudnościami w hodowli zwierzątek i walczyło o tytuł najlepszego Superfarmera. Uczestnicy grali według zasad dynamicznych, rozgrywki składały się z trzech partii, a o przydziale graczy do stolików decydowało losowanie. Za każdą rozgrywkę uczestnicy otrzymywali punkty duże i małe. Do ostatnich chwil wielkie emocje trzymały wszystkich  w napięciu, a uczestnicy walczyli zaciekle o każdy punkt.

Tytuł Superfarmera otrzymali:

I miejsce – Julita Kurz

II miejsce – Karolina Kasperuk

III miejsce – Krystian Mikołajczyk

IV miejsce – Paweł Kasperuk

GRATULUJEMY!

Motywacją był nie tylko tytuł Superfarmera i nagrody rzeczowe ufundowane przez Grannę i firmę Lely, ale także możliwość reprezentowania naszej szkoły w ogólnopolskim turnieju w Warszawie, który odbędzie się  13 czerwca w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na zakończenie odwiedziliśmy jeszcze firmę John Deere, gdzie wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, a także samodzielnie przejechać się kosiarką.

Monika Rzońca i Robert Olszowiec

{ppgallery}{/ppgallery}