Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

TYDZIEŃ EKOLOGII W NASZEJ SZKOLE.

Od 20 do 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole tydzień ekologii. W tym czasie odbyło się wiele atrakcji. Uczniowie z naszej szkoły  malowali na boisku szkolnym mapę świata. Cała szkoła miała okazję wziąć udział w konkursie plastycznym i wykonać projekt plakietki ekologicznej. Najlepsze projekty prac zostały przekazane do firmy, która wykonała  dla naszych uczniów prawdziwe plakietki. Pozostałymi pracami o tematyce ekologicznej udekorowano naszą szkołę.

 

 

Szczególnym dniem była środa – 22 kwietna, kiedy to świętowaliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia odbył się pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów. Na lekcjach poruszano tematy związane z ekolologią, recyklingiem, ochroną środowiska i zagrożeniami, jakie niesie współczesny przemysł dla naszej Ziemi.

W budynku B 24 kwietnia odbył się apel, podczas  którego uczniowie klas młodszych zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło też pokazu mody w stylu eko, który połączono z konkursem na najciekawszy strój.

Pomysłodawcami i koordynatorami tygodnia ekologicznego byli nauczyciele przyrody,  a w klasach młodszych pani Justyna Gryń.

Anna Owedyk, Justyna Gryń

{ppgallery}{/ppgallery}