Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„Tydzień z Dashem i Dotem”

„Tydzień z Dashem i Dotem”

5 czerwca, w środę, gościliśmy w naszej szkole p. Krzysztofa Jaworskiego ze Stowarzyszenia „Mistrzowie Kodowania” i firmy WONDER, który wraz z Niebieskimi Stworkami – robotami DASH i DOT włączył się bezpośrednio w pracę w ramach projektu „Tydzień z Dashem i Dotem”, który trwał w dniach 03-07.06.2019 r.

Najpierw klasa Ie p. H. Piotuch zapoznała się z robotami, potem klasa Ve p. R. Olszowca prowadziła programowanie graficzne robotów przy użyciu aplikacji „Blocklify”. Na koniec roboty zawitały do klasy III a p. J. Wysockiej i tutaj wcieliły się w kilka różnych postaci. Uczniowie zaprojektowali różne postacie oraz nadali im oprawę wizualną z klocków Lego. Ostatnim etapem pracy było – na podstawie wymyślonych historyjek – zaprogramowanie również w aplikacji „Blocklify 4 kids” poruszania się samodzielnego Dasha. Pojawili się Strażak, Pomocnik pielęgniarki, Łowca duchów, Wielki Sprzątacz i pies Lampo. Każdy z pracujących zespołów zaprezentował działanie swojego robota.

Niespodziewaną akcją uczniów – zaskoczeniem dla wszystkich – było złożenie życzeń p. Dyrektor z okazji jej urodzin 🙂 Roboty kierowane przez dzieci w aplikacji „Go!” dostarczyły p. Ferenstain kartkę z życzeniami oraz słodki  kwiatek – lizaczek „różyczkę”.

Wspaniałą pracą naszych uczniów p. Krzysztof był zauroczony. Z żalem wyjeżdżał do kolejnej szkoły, ponieważ zyskał mnóstwo inspiracji do dalszej pracy.

Nam też ten czas minął za szybko. No i żal, że Niebieskie Stworki odjechały. Dobrze, że dwaj bracia, pieszczotliwie zwani „Czesio” i „Stefan” pozostali u Nas i możemy z nimi pracować nadal 🙂

 

Opiekun projektu

Joanna Wysocka

{ppgallery}{/ppgallery}