Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

URZĄDZENIA MOBILNE NA LEKCJI MATEMATYKI W RAMACH DNIA „JESTEM SMART”

Uczniowie klas VI b i VI d oraz V c Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach w ramach dnia z technologią „Jestem Smart” mieli okazję na lekcji matematyki skorzystać z urządzeń mobilnych.  Przygotowane dla nich zadania miały pobudzać ich wyobraźnię, uaktywnić umiejętność planowania ale także pokazać jak korzystać z Google Maps, Translatora i Kalkulatora przy jednoczesnym wykorzystaniu umiejętności matematycznych takich jak: sumowanie, przewalutowywanie, obliczanie kosztu paliwa, obliczanie średniej prędkości pojazdu.

Jak się okazuje zarówno matematyka jak i umiejętność korzystania z urządzeń mobilnych  jest bardzo potrzebna w życiu codziennym.

Klasa V d  w ramach dnia z technologią „Jestem smart” zapoznała się z techniką robienie zdjęć za pomocą urządzenia mobilnego. Uczniowie robili sobie zdjęcia w różnych pozach a następnie na zajęciach komputerowych mogli stworzyć kolaż z uzbieranego materiału. Zabawa była rewelacyjna, ale poza zabawą uczniowie poznali techniki robienia zdjęć smartfonem, zgrywania tych zdjęć a następnie tworzenia kolażu.

Rohde Elżbieta

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}