Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

W związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium sąsiedniej Ukrainy oraz przyjęciem przez Polskę tysięcy uchodźców niezbędna jest szeroka pomoc zarówno dla walczących obrońców, jak i dla uchodźców, wśród których są przede wszystkim kobiety i d

W związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium sąsiedniej Ukrainy oraz przyjęciem przez Polskę tysięcy uchodźców niezbędna jest szeroka pomoc zarówno dla walczących obrońców, jak i dla uchodźców, wśród których są przede wszystkim kobiety i dzieci.

W związku z tym organizujemy wspólne działania związane ze zbiórką oraz przekazaniem zebranych darów do Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Najbardziej potrzebne są:

– materiały opatrunkowe, rękawiczki i maseczki jednorazowe

– żywność długoterminową

– woda, batony energetyczne, suszone owoce

– środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów itd.)

– środki czystości

– nowy sprzęt kwatermistrzowski (prześcieradła, śpiwory, łóżka polowe, koce itd.)

– nowe ręczniki

 

Ponadto zbieramy:

– ubrania i płaszcze przeciwdeszczowe 

– wiadra domowe, beczki 20/30/40/60 litrów

– zastawy stołowe wielokrotnego użytku

– świece, latarki, baterie

 

Dary we wszystkich szkołach podstawowych w Gminie Białe Błota oraz świetlicy wiejskiej Gminnego Centrum Kultury w Cielu przyjmowane będą w niedzielę – 27 lutego od godz. 10:00 do 15:00.

W akcji pomagają harcerze z 7 BDH Białe Czaple oraz 7 BDH Włóczykije ze Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, 7 BDH Drużyna harcerska im. płk Antoniego Grygiela ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie, 7 BDH „Leśna Horda” ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy mogą udzielić pomocy do przekazywania darów również bezpośrednio do punktu Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Warmińskiego 10 w Bydgoszczy, zarówno dzisiaj do godz. 15:00, jak i w niedzielę między 10:00 a 15:00.

W wszelkich dalszych działaniach będziemy na bieżąco Państwa informować.