Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

WE ARE THE CHAMPIONS!!!

Uczniowie klas 3-6 mieli okazję przeżyć w Dąbkach pięciodniową przygodę kulturowo-lingwistyczną, biorąc udział w multikulturowych warsztatach. 150 metrów od morza uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez native-speakerów z Włoch, Wenezueli, Irlandii, Togo oraz Ukrainy.

Poznaliśmy zwyczaje, odmienne kultury oraz historię egzotycznych oraz europejskich krajów, biorąc udział w żywych dyskusjach (oczywiście – po angielsku) z ich mieszkańcami, a także poprzez prezentacje.

Bardzo przypadła nam do gustu nauka tańców narodowych oraz tajemnicze potrawy (np. langosz) i przekąski popijane afrykańską herbatą.

Wyczerpujące, rozgrzewające szare komórki do czerwoności, zajęcia były przeplatane chwilami relaksu na basenie, w jacuzzi, multi-kulti party, dyskotekami, grą w piłkarzyki lub tenisa stołowego. Nie omieszkaliśmy także pospacerować nad Bałtykiem. Spacery plażą długo będziemy wspominać. Szczególnie ten nad pobliskie bunkry, z przepięknym widokiem potoku uchodzącego do morza.

Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy również Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie oraz odpoczęliśmy nad jeziorem Bukowo.

Motywem przewodnim naszej wyprawy był przebój Queen „We are the champions”. Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy oraz medale za wyczerpujący wysiłek umysłowy oraz aktywne uczestnictwo w programie zajęć. Szkoła zdobyła nawet złoty puchar „Kultur i Smaków Świata”. Jednak największą nagrodą dla organizatorów były dzieci, które rozmawiały po angielsku, nawet tego nie zauważając.

 

Anna Wiśniewska

{ppgallery}{/ppgallery}