Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

WHY NOT ANGIELSKI I NIEMIECKI ZUSAMMEN

23 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbył się konkurs pod hasłem „Why not angielski und niemiecki zusammen”.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy realioznawczej krajów niemiecko-
i anglojęzycznych (Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii), uświadomienie wzajemnych wpływów kultur i tradycji europejskich oraz budzenie świadomości interkulturowej wśród uczniów i uczennic.

Zakres wiedzy obejmował znajomość utworów muzycznych i ich wykonawców, atrakcje turystyczne, wszystkie „naj-” i umiejscowienie ich na mapie Europy, potrawy z krajów anglo- i niemieckojęzycznych, symbole narodowe i ich historię, baśnie ( nazewnictwo po niemiecku i angielsku), wynalazki i wynalazców, święta i obyczaje.

Konkurs odbywał się w trzyosobowych grupach w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5-7 szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne.

Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu było wykonanie przez zespoły lapbooka na temat sportu w wybranym przez siebie kraju niemiecko- lub anglojęzycznym i przesłanie go do Bydgoszczy.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły. Klasy 7 reprezentowała grupa klasy 7g w składzie Magdalena Steltmann, Natalia Grzesiak i Mikolaj Patalas oraz grupa klasy 7d: Agata Cisewska, Maja Kozłowska i Agnieszka Kućmierz. Dziewczęta zajęły w swojej kategorii wiekowej III miejsce. Klasy gimnazjalne reprezentowały uczennice klasy 2gb – Wiktoria Ceglarska, Dominika Falkowska i Rozalia Trudnowska, które zajęły I miejsce wśród gimnazjalistów. Serdeczne gratulacje!

Opiekun –Adrianna Dublańska

{ppgallery}{/ppgallery}