Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

WIELKI SUKCES SZTAFETY DZIEWCZĄT Z NASZEJ SZKOŁY!

 

WIELKI SUKCES SZTAFETY DZIEWCZĄT Z NASZEJ SZKOŁY!

 Dziewczyny z klas 7-8 Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach zajęły 9. miejsce na Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 29.10.2019 roku w dolnośląskiej Olszynie.

 

         Wszystko zaczęło się na początku października – wtedy zostały rozegrane powiatowe mistrzostwa w Białych Błotach, które nasze dziewczyny wygrały z dość wyraźną przewagą nad drugim zespołem, dublując przy okazji cztery inne sztafety. Niespełna dwa tygodnie później – 16 października w Myślęcinku – miały miejsce mistrzostwa województwa, również zwycięskie dla naszych niesamowitych dziewcząt, które niesione tym zwycięstwem, pod koniec miesiąca przejechały ponad 400 kilometrów, by stanąć w szranki z innymi zespołami w dolnośląskiej Olszynie. Tam  po walce, a także w wyniku dyskwalifikacji jednej z drużyn zajęły wspaniałe- 9. miejsce. Brawo!!!

 

Dziewczyny biegały w składzie:

Amelia Byczkowska

Oliwia Łada

Weronika Gołata

Nikola Gacka

Zuzanna Surdy

Tatiana Nowak

Iga Tomaszczyk

Vanessa Rępalska

Otylia Janka

Wiktoria Goza

Karolina Tomaszewska

Weronika Kotlarek

 

 

 

Podczas mistrzostw powiatu i województwa drużyną opiekowali się Monika Jabłońska oraz Andrzej Kieroński, zaś do Mistrzostw Polski drużynę przygotował już Andrzej Kieroński.

         Trzeba również docenić starania innych naszych sztafet, które również brały udział w zmaganiach na różnych szczeblach. Były to:

  • sztafeta dziewcząt z klas 4-6 – 4. miejsce w mistrzostwach powiatu, opiekun Marcin Stawluk
  • sztafeta chłopców z klas 4-6 – 1. miejsce w mistrzostwach powiatu, 6. miejsce w mistrzostwach województwa, opiekun Sebastian Zwiewka
  • sztafeta chłopców z klas 7-8 – 1. miejsce w mistrzostwach powiatu, 10. miejsce w mistrzostwach województwa, opiekunowie Monika Jabłońska i Andrzej Kieroński

 

 {ppgallery}{/ppgallery}