Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Wszystkie śmieci nasze”

21 kwietnia klasa 3c i 3e postanowiły wziąć udział w akcji pt. „Wszystkie śmieci nasze” z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzieci wraz z wychowacami zaopatrzyły się w rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci. Wszyscy chętnie zaangażowali się w zbieranie  śmieci, choć było ich stosunkowo niewiele, co oznacza ,że mamy coraz większą świadomość dotyczącą konsekwencji zaśmiecania lasów. W ten sposób uczniowie uczyli się postawy proekologicznej.

Rozwój naszej cywilizacji doprowadził do naruszenia równowagi ekologicznej Ziemi. Dopiero w końcu lat 60-tych społeczeństwa dostrzegły problemy naszej planety.

 22 kwietnia 1970 roku po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych świętowano Dzień Ziemi. Celem tych obchodów jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem. Na całym świecie w tym dniu są organizowane spotkania, wiece, odczyty, wystawy, marsze i demonstracje. W 140 krajach w marszach, happeningach i paradach bierze udział ponad 200 milionów osób.

{ppgallery}{/ppgallery}