Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

WYCIECZKA JANIA GÓRA- WIOSKA CHLEBOWA KLASY II B i II D

Jania Góra klasy 2 b i 2 d

WYCIECZKA JANIA GÓRA- WIOSKA CHLEBOWA KLASY II B i  II D

4 października 2021 r. klasy II b i II d wybrały się na wycieczkę do Wioski Chlebowej w Janiej Górze. Celem wycieczki było poznanie procesu wyrabiania chleba, począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrabiania ciasta. Dzieci samodzielnie dekorowały chlebki nasionami, które zostały przeniesione do pieca chlebowego. Uczniowie mile spędzili czas, zapoznali się z historią o „ Luppo”. Podobała im się wyprawa po produkty do pieczenia chleba- „ historia od ziarenka do bochenka”. Duże zainteresowanie sprawiło im spotkanie niezwykłych postaci: Gospodarza, Strażnika Soli, Wody, Ognia i Stracha. Wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu przyrody, rozróżniały zboża, poznały drogę jaką musi przejść ziarenko, aby stać się chlebem.

Wycieczka była urozmaicona smacznym poczęstunkiem podpłomyków oraz pieczonych kiełbasek z pieca chlebowego. Dostarczyła nam wielu wrażeń, bawiliśmy się wspaniale i pogoda też nam dopisała.

Maria Łukiewska, Iwona Kościelska

{ppgallery}Jania Góra klasy 2 b i 2 dJania Góra klasy 2 b i 2 dJania Góra klasy 2 b i 2 dJania Góra klasy 2 b i 2 dJania Góra klasy 2 b i 2 dJania Góra klasy 2 b i 2 dJania Góra klasy 2 b i 2 d{/ppgallery}