Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „READING BUILDS KNOWLEDGE”

domyślna zaślepka

WYNIKI  POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „READING BUILDS KNOWLEDGE”

 23.04.2022 r. w naszej szkole odbył się drugi etap zespołowego konkursu czytelniczego z języka angielskiego. Organizatorem konkursu byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej, którzy  razem z Nauczycielami bibliotekarzami zorganizowali ten konkurs dla uczniów ze szkół podstawowych. Nadrzędnym celem konkursu było upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych. Naszą Szkołę reprezentowały dwa zespoły składające się z czterech uczniów z poziomu klas 5-6 oraz czterech uczniów z klas 7-8, którzy pomyślnie zakwalifikowali się do drugiego etapu , uzyskując najwyższą liczbę punktów. Konkurs polegał na przygotowaniu książeczki w programie komputerowym- Book Creator na podstawie przeczytanych lektur, druga konkurencja polegała na nagraniu scenki na podstawie przeczytanych książek przez uczniów, natomiast ostatnia konkurencja polegała na rozwiązaniu testu ze znajomości poznanej książki, który został udostępniony drogą internetową za pomocą test portalu.

Z przyjemnością ogłaszamy, że zespół uczniów z naszej szkoły z poziomu klas 7-8 w składzie : Kornelia Kalka- klasa 7b, Milena Szwarc – klasa 8a, Aleksandra Solińska z klasy 8a oraz Oskar Radkiewicz- z klasy 8d zajęli II miejsce. Natomiast uczniowie z poziomu klas 5-6 w składzie Antoni Czapkowki –klasa 5c, Karolina Cabaj oraz Antonina Małecka z klasy 4h, a także Damian Szwarc z klasy 6b zajęli III miejsce. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy, a pozostałych uczniów serdecznie zachęcamy do następnej edycji konkursu, który odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym.  

Dla osób szczególnie zainteresowanych załączamy link do książeczki przygotowanej przez uczniów z poziomu klas 7-8.  https://app.bookcreator.com/library/-Mzyx5OpZr4z_6INUu_v/okvUTXjokUgIeC13XTlKwKME8iF2/EdcVF5E0RrWT8TnaNMK63Q/AN6OB2ncRS-GoioumYpAXA

Agnieszka Babiuk-Jabłońska