Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Z NEPTUNEM ZA PAN BRAT.

W dniach 14-15 maja klasy 6c i 6d wyjechały na wycieczkę do Gdańska i Sopotu.

Wczesnym rankiem 14 maja zebraliśmy się przy szkole, tam już czekał na nas autokar  z przewodnikiem. Po trzygodzinnej podróży dotarliśmy do Gdańska, gdzie obejrzeliśmy Stare Miasto z jego głównymi atrakcjami: zabytkowym żurawiem , Bazyliką Mariacką oraz ulicą Mariacką, którą nazywa się „ulicą jubilerów”. Z Przystani Żeglugi Gdańskiej popłynęliśmy w rejs na Westerplatte.

 

Tam, w ciszy i skupieniu, podziwialiśmy bohaterstwo polskich żołnierzy. Monumentalny  pomnik  oraz napis „Nigdy więcej wojny” wywarły na nas ogromne wrażenie. Po długim i niezwykle udanym dniu udaliśmy się na nocleg do ośrodka „Alma” na wyspie Sobieszowskiej.

15 maja zaczęliśmy od niezwykłego spotkania z nauką w Centrum Hewelianium. Wystawa „Z energią” pokazała nam i objaśniła podstawowe prawa fizyki, byliśmy także świadkami doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu. Potem pojechaliśmy do fabryki cukierków „Ciuciu”, gdzie zobaczyliśmy cały proces wyrabiania słodyczy. Zdecydowanie uznaliśmy to za najsłodsze miejsce w całym Gdańsku. Ostatnim etapem naszej wyprawy był spacer po molo w Sopocie, tam zrelaksowaliśmy się przed podróżą do Białych Błot.

Wycieczka była czasem nie tylko zwiedzania i oglądania zabytków, ale również chwilami spędzonymi w gronie kolegów i koleżanek z klasy. Z pewnością zapamiętamy ten wyjazd na długo.

 

Uczniowie i wychowawcy klas 6c i 6d

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}