Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

 Majówka w wykonaniu uczennic naszej szkoły- Emilii Sobierajskiej oraz Niny Barczewskiej była na najwyższym poziomie! W dniach 29.04- 2.05.2019 r. obie dziewczynki, pod opieką Karoliny Bietrackiej, razem ze swoją drużyną „UKS Tęcza Bydgoszcz” udały się na finały XIX edycji turnieju piłkarskiego
„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

Dziewczyny swoją przygodę zaczęły od fantastycznego koncertu Roksany Węgiel, z którą miały okazję porozmawiać i wziąć autografy. Tego samego wieczoru odbyło się losowanie grup i dowiedzieliśmy się z kim będziemy rywalizować następnego dnia.

U-10:

Feniks Kramarzyny

GSS Grodzisk Wlkp.
Tarnovia Tarnów
Tęcza Bydgoszcz

U12:

Unia Opole

KSP Kielce

SP Poświętne

Tęcza Bydgoszcz

 

Czerwone Bestie z przytupem rozpoczęły rozgrywki o Puchar Tymbarku! Dziewczyny walczyły o każdą piłkę, fantastycznie rozgrywały oraz pokazały wiele ciekawych akcji strzelając ponad 30 goli i zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca!

U-10:

Tęcza – Feniks Kramarzyny 2:0

Tęcza – GSS Grodzisk Wlkp. 12:0

Tęcza – Tarnovia Tarnów 2:0
U12:
Tęcza – Unia Opole 7:0
Tęcza – KSP Kielce 1:1
Tęcza – SP Poświętne 10:0

 

W kat. U10 zawodniczki pokonały w ćwierćfinale Unię Opole 4:0, a w półfinale okazały się lepsze od Ząbkovii, którą zwyciężyły 2:1 tym samym awansując do finału. Z kolei w kategorii U12 zawodniczki w ćwierćfinale wygrały z Kostrzynem 1:0 ale później minimalnie przegrały w półfinale z Krosnem 2:3 i w meczu o 3. miejsce uległy Sprintowi Katowice 0:2. Tym samym Emilka Sobierajska razem z koleżankami zajęła 4 miejsce w kategorii U12 – co jest wielkim sukcesem dla naszej uczennicy !

Natomiast Nina Barczewska razem z zawodniczkami u10, miały okazję aby zagrać na stadionie narodowym! Ambitna gra, wysokie umiejętności piłkarskie,  wyśmienita atmosfera, dały dziewczynkom wicemistrzostwo Polski !

 

Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów sportowych !

{ppgallery}{/ppgallery}