Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„ZIMOWISKO 2015”

Ponad 120 dzieci spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. Verne’a w Białych Błotach. Pogoda nie była niestety zimowa, ale dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to liczne zabawy integracyjne, plastyczne i sportowe. Po raz pierwszy dzieci wspinały się na ściance w Centrum Wspinaczkowym SPIDER w Bydgoszczy. Nie zabrakło zabaw w Family Parku oraz na basenie w Solcu Kujawskim.

W zależności od wieku dzieci obejrzały seanse filmowe w Multikinie: „Baranek Shaun”, „Pingwiny z Madagaskaru”, „SpongeBob”. Uczestnicy zimowiska mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków zumby pod kierunkiem trenera p. Pawła ze Szkoły Tańca „Bohema”.

Cały tydzień pracowały z nami studentki z Wolontariatu PROJEKTOR, realizując projekt edukacyjny „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci poznały świat zmysłów, zasady zdrowego odżywiania się, uczyły się udzielania pierwszej pomocy. A na koniec dnia na każdego uczestnika czekał smaczny obiad. Mam nadzieję, że te 5 dni, spędzone w szkole były atrakcyjne, przyjemne i miłe.

Dziękuję za pomoc p. Bogusi Ćwięka ze Szkoły Tańca Bohema.

Dziękujemy studentkom, a szczególnie Dagmarze Rutkowskiej (naszej absolwentce) za ciekawe zajęcia w ramach wolontariatu studenckiego PROJEKTOR.

Dziękuję za współpracę nauczycielom-wychowawcom.

Danuta Ferenstain

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}