Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„Zimowisko 2021” dobiegło końca.

domyślna zaślepka

„Zimowisko 2021” dobiegło końca.

W dniach od 4 do 15 stycznia 2021 r. podczas 2 turnusów ponad 100 dzieci z klas 1-4, spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez naszą Szkołę. To były wyjątkowe półkolonie! Ale reżim sanitarny nie przeszkodził nam w dobrej zabawie!

Pogoda wreszcie była zimowa i wielką frajdą były zabawy na śniegu. Ale dla dzieci przygotowaliśmy wiele innych atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, taneczne, sportowe i wiele innych. Odwiedziły nas cudne alpaki Klejnocik i Eskuzo. Dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki w Escape room o tematyce westernowej i badawczej. Dzieci brały udział w warsztatach ceramicznych wykonując prezenty dla najbliższych oraz warsztatach kulinarnych.

Własnoręcznie zrobiona pizza smakowała jak nigdy. Starsi uczestnicy szyli (też własnoręcznie!) poduszki – emotki, w ramach akcji Pożeracze Smutków. Panie nauczycielki chemii przygotowały warsztaty naukowe ze wspaniałymi efektami! Nasi Strażacy z OSP Białe Błota przygotowali pokazy pierwszej pomocy oraz pokazy sprzętu strażackiego. A w naszej auli było jak w prawdziwym kinie. Na koniec dnia, na każdego uczestnika czekał smaczny obiad. Nie było wyjazdów, ale mam nadzieję, że czas spędzony w szkole był atrakcyjny, przyjemny i miły.         

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tych wyjątkowych dni.

Dziękuję Wszystkim za pomoc w organizacji Zimowiska. Paniom chemiczkom – Renacie, Annie i Iwonom,  Strażakom, Pani Karolinie, Pani Darii, Pani Małgosi, Pani Asi i Panu Mateuszowi.

Dziękuję wszystkim wychowawcom oraz pracownikom za współpracę.  

Dziękuję dzieciom, które były bardzo, bardzo grzeczne, pięknie ze sobą bawiły się i przestrzegały wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Już umówiliśmy się na półkolonie letnie.

Danuta Ferenstain

{ppgallery}{/ppgallery}