Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

ZMAGANIA Z KRÓLOWĄ NAUK

Dnia 11 marca 2017 w Szkole Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach odbył się piąty międzygminny konkurs matematyczny „Zmagania z królową nauk” nad którym patronat objęło Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Do matematycznych potyczek stawiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Szkoła Podstawową im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie, Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku oraz Szkoła Podstawowa im. J. Verne’a w Białych Błotach. Konkurs odbywał się równolegle w dwóch poziomach: klas piątych oraz szóstych  i został podzielony na trzy etapy. W etapie I drużyny reprezentujące klasy piąte przedstawiły przygotowane wcześniej prace przestrzenne  „Zwierzaki figuraki”. Natomiast klasy szóste zaprezentowały albumy pt. „Matematyka w obiektywie”. II etap na obu poziomach polegał na rozwiązaniu pięciu skomplikowanych zadań rachunkowych.  Etap III polegał na rozwiązywaniu krótkich zadań tekstowych. Pierwsza część konkursu była bardzo przyjemna, ciekawa  a nawet momentami zabawna. Natomiast najbardziej emocjonujący był etap trzeci gdzie drużyny same decydowały o tym jak trudne i za ile punktów wybiorą zadanie.

Jury pod przewodnictwem niezależnych  matematyków nauczycieli gimnazjum im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach Pani Elżbiety Cerafickiej oraz Pani Bożeny Guz wyłoniło następujących zwycięzców:

Poziom klas piątych:

I miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. J. Verne’a w Białych Błotach

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Nowej Wsi Wielkiej

Poziom klas szóstych:

I miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. J. Verne’a w Białych Błotach

III miejsce –  Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach.

Wiemy, że konkurs bardzo spodobał się uczniom i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}