Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

PRÓBNA EWAKUACJA W BUDYNKU B

W budynku B naszej szkoły odbyła się próbna ewakuacja połączona z ćwiczeniami Straży pożarnej. Uczniowie nie tylko udowodnili, że w razie pożaru potrafią sprawnie opuścić budynek szkoły, ale również mogli obserwować pracę dzielnych strażaków. Dzieci zadowolone, że to tylko próba bardzo cieszyły się, że poradziły sobie z zadaniem tak dobrze jak strażacy.

Więcej…

ZAJĘCIA W PLENERZE KÓŁKA FOTOGRAFICZNEGO

Dnia 29.09.2013 r. uczestnicy kółka fotograficznego już tradycyjnie o tej porze roku wybrali się na zajęcia plenerowe na pobliską Ścieżkę Dydaktyczną. Przyroda i tym razem nie zawiodła swoim pięknem, jak i darami którymi nas przy okazji obdarzyła. I tak oprócz pięknych zdjęć, przynieśliśmy grzybki.

Więcej…

VIII RODZINNY RAJD ROWEROWY

21 września 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Przy pięknej pogodzie ruszyliśmy  o godz. 10 z Brzozy. Uczestników rajdu tradycyjnie przy Kościele pobłogosławił Ksiądz miejscowej Parafii. Każdy z uczestników dostał kamizelkę odblaskową i odblaski. Ok. godz.11:30 rowerzyści dotarli do mety rajdu położonej w Przyłękach, gdzie rozpoczął się Festiwal Sportowo - Turystyczny. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkurencjach.

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE IV A

Z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z klasy IV a przygotowały nietypową lekcję w czasie której chłopcy zostali uhonorowani a jednocześnie wszyscy mogli się bawić przy grze w kalambury. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najszczerszy i najsympatyczniejszy uśmiech po zjedzeniu kawałka cytryny, który wygrał Paweł.
Więcej…

SPRZĄTANIE ŚWIATA PRZEZ UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

Nasza szkoła jak co roku włączyła się czynnie do akcji, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Zdjęcia pokazują jak nie dbamy o nasze środowisko. Dziękujemy klasom szóstym za sprzątanie naszej "małej ojczyzny".

 

Więcej…

MŁODZI LUTOSŁAWNI

24 września w naszej szkole rozpoczął się nowy sezon artystyczny. Uczniowie klas I – III  wysłuchali pierwszego koncertu muzyków z filharmonii, p.t. „Młodzi Lutosławni”.  Zaprezentowano twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora II połowy XX wieku – Witolda Lutosławskiego. Wysłuchaliśmy pieśni tworzonych do wierszy polskich poetów oraz utworów instrumentalnych. Pierwszym utworem była pieśń do wiersza Juliana Tuwima: O panu Tralalińskim:


Więcej…

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

20 września o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się projekcja przedstawienia teatralnego o tematyce ekonomicznej „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”. Sztuka o tematyce ekonomicznej przedstawiała historię Janka, najmłodszego z rodzeństwa, ale najbardziej przedsiębiorczego, pracowitego i pełnego pomysłów godnych prawdziwego przedsiębiorcy. W obliczu katastrofy rodzinnej on jeden będzie umiał powstrzymać nieszczęście.


 

 

Więcej…

ZDROWE ŚNIADANIE

Dnia 18 września uczniowie klasy IIIe przygotowali na zajęciach zdrowe śniadanie. Jesienne kanapki były bogate w warzywa, smaczne i estetycznie podane. Dzieci podczas zajęć utrwaliły zasady zdrowego odżywiania.

 

Katarzyna Lewandowska.

Więcej…

BEZPIECZEŃSTWO W DOMU I NA DRODZE

W ostatni poniedziałek (23.IX) najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Błonie i Białe Błota. Uczniowie poznali mundur strażników prawa oraz ich wyposażenie. Policjanci przekazali informacje na temat bezpieczeństwa i nauczyli dzieci jaka postawa pomoże im uchronić się przed atakiem psa. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze.Weronika Stoltman

Więcej…

ROBO PROJECT

W naszej szkole odbył się pokaz robotów. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się w jaki sposób poruszają się i komunikują roboty, ale mieli okazję z nimi rywalizować. Niestety uczennica klasy pierwszej mimo dużego dopingu przegrała układanie kostki Rubika z robotem, ale mimo tego wszyscy doskonale się bawili.

Więcej…

Strona 59 z 66

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.