Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE BIAŁE BŁOTA

11 listopada 2013 r. w kościele parafialnym Białych Błotach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny.

Reprezentanci pocztu sztandarowego uroczyście wprowadzili Sztandar  Szkoły, a Chór Chanson, w krótkim programie artystycznym poprzedzającym Mszę św. wykonał trzy pieśni historyczne.

Organizatorem uroczystości było Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach.

Więcej…

WARTO ŚPIEWAĆ PIEŚNI PATRIOTYCZNE

Pierwszy konkursowy występ Chóru Chanson zakończył się sukcesem.  29 października 2013r. w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Polsko, kocham Cię” w Bydgoszczy, nasz młody zespół wyśpiewał I miejsce .

 

Więcej…

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek odbyła się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach odbyła się akademia z okazji 95 rocznicy Niepodległości Polski. W uroczystości udział wzięła społeczność szkolna. Przygotowany i przedstawiony program artystyczny godnie upamiętnił to wydarzenie na który składały się pieśni  patriotyczne, wiersze, prezentacja  multimedialna „Droga do wolności”, oraz taniec narodowy „Krakowiak”. Akademię przygotował B. Pawłowski przy współpracy p. M. Opalińskiej, D. Górskiej, M. Piotrowskiej.

Więcej…

J - JAK JAJKO

Uczniowie klasy I c przy okazji utrwalania głoski i litery" J, j jak jajo" poznawali walory smakowe i odżywcze jajka. Przygotowali smakowite i pomysłowe potrawy. Wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Zadbali o higienę i  estetykę podania dań.

Iwona Kościelska

Więcej…

PLASTYCZNE WĘDRÓWKI JESIENI

"Kto powiedział ,że jesień jest smutna,

że ma kolor szarego płótna,

że jej prawie nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział ?

Ja nie!

Dla mnie jesień to pora wesoła,

Roześmiana i gwarna jak szkoła.(…)"

Marek Głogowski

Więcej…

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 26 października nasi wychowankowie oficjalnie wstąpili w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Verne'a. Dzieci bardzo przejęte czekały na moment ślubowania i pasowania. Po powitaniu i przemówieniach gości, którzy obdarzyli nowych uczniów prezentami, nastąpił krótki sprawdzian umiejętności uczniów. Dzieci śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki dotyczące pakowania plecaka szkolnego.

Więcej…

JESIENNY POKAZ MODY

Dnia 25 października 2013r. w naszej szkole odbył się pokaz mody jesiennej. W roli modelek i modeli wystąpili przedszkolacy oraz uczniowie klas pierwszych. Dzieci z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały na tę okazję przepiękne stroje.Okazało się, że tej jesieni w ubiorach powinny dominować kasztanowe korale, jarzębinowe kapelusze oraz liściaste peleryny :) Dzieci, odważnie prezentując swoje stroje nagradzane były gromkimi brawami.
A oto kilka zdjęć prosto z wybiegu.

Danuta Gapińska i Agnieszka Rogóż

 

Więcej…

WARSZTATY PLASTYCZNE

W sobotę 19.10 odbyły się warsztaty plastyczne, w których wzięła udział klasa III c oraz III g. Tematem przewodnim były "Tajemnice barw - ciepłe i zimne", a zajęcia poprowadziła pani Marta Wiśniewska z ZS nr 33 w Bydgoszczy. Uczniowie rozmawiali na temat kolorów tęczy, poznali podział barw na ciepłe i zimne, nauczyli się łączyć kolory tak, by powstała efektowna praca. Dzieci za pomocą kolorowych pasków wykonały piękne prace zwierząt, które można podziwiać w galerii zdjęć z tego spotkania.

 

Więcej…

POKAZ TAEKWONDO

25 października w naszej szkole odbył się pokaz Taekwondo, narodowego sportu i tradycyjnej sztuki walki Korei.

Taekwondo to bardzo fajna, dynamiczna, olimpijska sztuka walki, polegająca na posługiwaniu się w 95% nogami oraz rękoma.


 

Więcej…

JESIEŃ, ACH TO TY

Dnia 19 października, zajęcia w szkole odbyły się pod hasłem "JESIEŃ, ACH TO TY". Zadaniem uczniów było wykonanie jesiennego obrazu, jesiennej inspiracji wspólnie z całą swoją klasą pod opieką wychowawcy. Ponadto każda klasa brała udział w jesiennych zawodach sportowych, w czasie których były takie konkurencje jak: rzut kasztanem do celu, bieg z kasztanem na głowie, czy też bieg z kasztanem na łyżce. Te trzy zadania były oceniane przez panią dyrektor Danutę Ferenstain oraz  wychowawców klas w poziomach.
Więcej…

Strona 59 z 67

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.