Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

19 kwietnia 2013 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Część artystyczną przygotowały: Kamila Jagielnicka z klasy IV b, Zuzanna Gołębiewska z klasy IV d, Oliwia Mazur z klasy V a. Grupa "Nutki" pod kierownictwem p. Magdaleny Opalińskiej zaśpiewały piosenki o książkach i bibliotece. Teatrzyk o "Kopciuszki" przedstawiły Kasia Duszyńska, Martyna Kurz, Aleksandra Janik Karol Hoffman, Adam Orylski z klasy VI c. Zwiedzający bibliotekę szkolną zwiedzający otrzymali Dyplom Pasowania ucznia  klasy I na czytelnika Biblioteki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Białych Błotach, list do rodziców oraz exilibris znak własności książki naszej biblioteki.
Więcej…

TELEDYSK - BIBLIOTEKA SZKOLNA

Ostatnio dużo mówi się o likwidacji bibliotek szkolnych w Polsce i próbie zastąpienia ich bibliotekami publicznymi. Nasi uczniowie wiedzą jak obie instytucje są ważne i potrzebne ale też znają różnice ich funkcjonowania. Rozumieją, że "BIBLIOTEKA SZKOLNA" to nie to samo co "BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZKOLE".

Emocje, które towarzyszą temu tematowi postanowiliśmy wykorzystać w dobrym celu i najpierw nagraliśmy piosenkę a później w naszej bibliotece powstał teledysk.
Więcej…

POTYCZKI WIELKANOCNE

Dnia 27 marca uczniowie klas IV – VI mogli sprawdzić się w KLASOWYCH  POTYCZKACH WIELKANOCNYCH.  Mieli okazję sprawdzić swoją wiadomości i umiejętności  w quizie wiedzy, konkurencjach sportowych i podczas przyozdabiania palmy oraz jajka wielkanocnego. Kiedy przedstawiciele klas zmagali się z konkurencjami, pozostali uczniowie dzielnie im kibicowali. Emocji i zabawy było bez liku.

 

Więcej…

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca 2013r. dzieci ze szkoły podstawowej przywitały pierwszy dzień wiosny z kwiatami we włosach. Nauczyciele świetlicy przygotowali „Wiosenny salon fryzjerski”.  Na korytarzach szkolnych zrobiło się wiosennie i kolorowo. Dziewczęta chętnie przybiegały podczas przerwy po barwne kwiaty. Chłopcy natomiast mieli kwiaty malowane na twarzach. Wielobarwny kosz ozdób sprawił, że wszyscy poczuliśmy się wiosennie i radośnie. Szkoda, że za oknem jeszcze leży śnieg.
Więcej…

PINOKIO

Nasza szkoła wzięła udział w nowatorskim projekcie współorganizowanym przez TVP S.A. Oddział w Bydgoszczy "Internetowy Teatr TVP dla szkół". 21 marca 2013 roku w naszej szkole uczniowie klas I - III na żywo za pośrednictwem Internetu obejrzeli spektakl "Pinokio" z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
Więcej…

BIAŁE BŁOTA ODDAŁY PRAWIE 10 LITRÓW KRWI

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż  podczas trwania „Tygodnia kolorów” w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w dniu czerwonym pojawił się po raz pierwszy w Białych Błotach wóz do poboru krwi ze stacji krwiodawstwa w Bydgoszczy. Wszystko rozpoczęło się dnia 21.02.2013 roku o  godzinie 10 przed budynkiem Szkoły Podstawowej, kiedy to pojawili się pierwsi wspaniali mieszkańcy Białych Błot, pragnący oddać swoją krew. Szczególne podziękowania dla zaangażowanych rodziców, byłych uczniów oraz nauczycieli.

Więcej…

OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie  obecnych klas trzecich wzięły udział w Projekcie  „Od grosika do złotówki” pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.  Realizacja projektu trwała 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie podróżowali z Grosikiem po planetach: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Złotówka, Grosikowa Majówka, Grosikowe Wakacje, Grosikowe Wspomnienia, Grosikowe Oszczędzanie, Grosikowe wędrówki. Podczas „galaktycznej podróży” poznali oni podstawy edukacji finansowej, w tym np.

 

Więcej…

WALENTYNKI

W dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski miał pełne ręce roboty. Poczta walentynkowa dosłownie pękała w szwach, trzeba było wszystkie listy posegregować a następnie dostarczyć do adresata. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem i wszyscy obdarowani z wypiekami na twarzy czytali swoje walentynkowe kartki. Najwięcej listów, bo aż 8,  otrzymała ANGELIKA CZARNECKA z 6 A.
Życzenia można było również przekazać wypisując je na przygotowanym w tym celu arkuszu, umieszczonym na gazetce Samorządu Szkolnego "ŚCIANKA" - (ku uciesze wielu).

Więcej…

RELIGIE ŚWIATA

Dnia 12.02.2013r. gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Pomorskiej, którzy zagrali koncert zatytułowany „Religie świata”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje panujące w religii chrześcijańskiej, islamu, hinduizmu oraz judaizmu. Muzycy z filharmonii wykonali utwory charakterystyczne dla danych religii śpiewając oraz grając na organach, oboju i tamburynach.

Więcej…

I GMINNA KONFERENCJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH "ZNAM SWOJE PRAWA".

7 lutego 2013 roku odbyła się w naszej szkole I GMINNA KONFERENCJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH - "ZNAM SWOJE PRAWA". W konferencji wzięły udział Samorządy Uczniowskie z Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie oraz z naszej szkoły. Konferencja była okazją do bliższego zapoznania się uczniów działających w Samorządach Uczniowskich oraz do uświadomienia sobie na ile znają uczniowie swoje prawa.
Więcej…

Strona 59 z 63

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.