Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, Pani Danuta Ferensztain, dokonała uroczystego otwarcia roku szkolnego 2013/2014.

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej mury szkoły przywitały uczniów. Usłyszały znów radosny gwar i urwane opowieści o wakacyjnych przygodach.

Wszystkim życzymy powodzenia i przyjemnego szperania po tajnikach wiedzy.

 


Więcej…

PÓŁKOLONIE LETNIE

Choć wakacje dobiegają końca, my ciągle żyjemy wspomnieniami wspólnie spędzonych chwil na półkoloniach letnich. Każdy dzień dostarczał nam wielu atrakcji. Codzienne wycieczki czy zajęcia w szkole nie pozwalały nam się nudzić. Fantastyczne zabawy organizowali nam sympatyczni studenci z fundacji "Projektor". Ciężko było nam się z nimi rozstać. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne półkolonie szkolne. Do zobaczenia. Ps. A tak się bawiliśmy...

Dorota Kowalewska, Anna Radzikowska, Kinga Czarniak-Leśniarek

 

Więcej…

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

28  sierpnia 2013 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Tego dnia uczniowie z klas I - V otrzymali promocję do kolejnej klasy, a najlepsi dostali dyplomy i nagrody uznania. Uczniów klas VI uroczyście pożegnaliśmy na oddzielnym apelu. W trakcie tego apelu nastąpiło uroczyste  przekazanie sztandaru klasom piątym oraz uroczyste ślubowanie klas szóstych. Nie zabrakło również wspomnień - została przedstawiona prezentacja multimedialna z zdjęciami tegorocznych absolwentów.


Więcej…

MOCNE STRONY KLAS TRZECICH

Dnia 21 czerwca uczniowie klas III zaprezentowali swoje mocne strony swoim przyszłym wychowawcom. Jednocześnie był to moment, kiedy uczniowie po raz pierwszy mogli porozmawiać z swoim przyszłym wychowawcom. Każda z klas jest inna i można powiedzieć, że przyszłe klasy czwarte to wspaniali: akrobaci, tancerze, muzycy i aktorzy.

 

Więcej…

NASZE CHÓRY ZAŚPIEWAŁY W BYDGOSKIM RATUSZU

19 czerwca 2013 r. na zaproszenie prezydenta miasta Bydgoszczy, do ratusza przybyli dyrygenci chórów i dyrektorzy szkół z regionu uczestniczący w programie „Śpiewająca Polska”. Gości powitał i poprowadził uroczystość koordynator programu prof. Mariusz Kończal. W imieniu prezydenta Bydgoszczy, słowa uznania i podziękowanie za zaangażowanie w program przekazał dyrygentom zastępca - Pan Jan Szopiński.


Więcej…

BAL SZÓSTOKLASISTY

Tradycją naszej szkoły jest, iż szóstoklasiści żegnają się z sobą na  BALU SZÓSTOKLASISTY.  Przyszli absolwenci naszej szkoły bawili się przy muzyce, którą serwował im, Pan Marcin Raubo. Zabawa była przednia, co można zobaczyć na poniżej zamieszczonej fotorelacji. Tegoroczną nowością na balu był wybór KRÓLA I KRÓLOWEJ BALU. Królową została Dominika Uba a królem - Piotr Sadowski.
Więcej…

POKAZ Z ROBOTYKI

Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki. Uczniowie poznali różnice pomiędzy robotami mobilnymi i kroczącymi. Mieli okazje na własne oczy obejrzeć mechanizmy, dzięki którym roboty poruszają się.  Uczniowie samodzielnie uruchamiali roboty, wyprowadzali psa - robota na smyczy, urządzili zawody sumo.

 

Więcej…

KARTA ROWEROWA W NASZEJ SZKOLE

W miesiącu maju nasi  uczniowie  przystąpili do  egzaminu  karty  rowerowej. Najpierw zmagali się z egzaminem teoretycznym rozwiązując 20 pytań. Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego przystąpili do egzaminu praktycznego pokonując kilkanaście przygotowanych przeszkód. Podczas egzaminu gościła w naszej szkole pani policjantka, która bacznie obserwowała poczynania naszych uczniów.

 

Paweł Zabrzeński

 

Więcej…

GMINNY DZIEŃ SPORTU

29 maja uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Gminnym Dniu Sportu. Reprezentanci szkoły brali udział w różnych dyscyplinach sportowych reprezentując szkołę jak najlepiej. Dla kibiców poza emocjami sportowymi nie zabrakło innych atrakcji: słodki poczęstunek, kiełbaska z grilla, a najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zamków oraz mogli pomalować sobie twarz.

Więcej…

BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI 2013

W dniach 23 – 24.05.2013 członkowie kola przyrodniczego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie UKW w Bydgoszczy. Wszystkie wybrane przez nas zajęcia związane były ze ścieżką przyrodniczą.

W czwartek 23.05.13 uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Cytryna, papryka, czy kapusta kiszona, gdzie kryje się więcej kwasu askorbinowego”. Zajęcia odbyły się w prawdziwym laboratorium. Samodzielnie miareczkowaliśmy, przeliczaliśmy i interpretowaliśmy własne wyniki. Okazało się, że zdecydowanie najwięcej kwasu askorbinowego, czyli witaminy C zawiera czerwona papryka.


Więcej…

Strona 59 z 64

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.