Z okazji przypadającego 17 lutego Dnia Kota w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu plastyczno-technicznego pt. „Kot”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Napłynęło bardzo dużo kocich prac. W ocenie jury brało pod uwagę samodzielność, wkład własny i ogólne wrażenie artystyczne. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Justyna G. i Aleksandra K.

Wyniki konkursu ogłoszonego w ramach DBI na figurkę "Szieciaka" są następujące:

I miejsce Igor Lewicki
I miejsce Milena Kujawka

 

Tłusty czwartek i matematyka

11 lutego w naszej szkole był dniem w którym dominowała matematyka i pączki. 

Tego dnia odbył się drugi etap konkursu matematycznego, w czasie którego uczestnicy zajadali się pysznymi pączkami.

Ale również została podsumowana zeszłoroczna edycja Ligii Zadaniowej.

Oto sukcesy naszych uczniów.

Jesienią odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych pt.''Pani jesień''. Ze względu na pandemię i nauczanie zdalne teraz dopiero ogłaszamy wyniki. W konkursie brało udział 40 uczniów. Wszystkie prace są ciekawe i prezentują wysoki poziom artystyczny. Wyłoniliśmy 30 nagrodzonych prac. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział. 

Maria Łukiewska Iwona Kościelska

Konkurs plastyczny „Jesień w moich oczach”

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny „Jesień w moich oczach”, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Spośród wielu ciekawych prac zostały wyłonione trzy miejsca i wyróżnienia.

I miejsce Marta Kulczyk klasa 2 d

II miejsce Lena Babińska 2a, Antosia Plewińska 2a

III Daniel Pietrzyk 2g

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM.

Pod koniec października rozegrano Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym klas V-VIII. W zawodach udział wzięło około 40 osób. Obowiązywał system grupowy z którego zwycięzcy awansowali do fazy finałowej. Do ścisłego finału awansowało czterech zawodników. Finaliści zapewnili sobie udział w reprezentacji szkoły, która została zgłoszona do mistrzostw powiatu bydgoskiego. Klasyfikacja końcowa finału chłopców.

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

                                 Dnia 9 października na terenach leśnych Białych Błot odbyły się Igrzyska Dzieci
i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatu Bydgoszcz oraz Klub Uczniowski „Czapla” Białe Błota. W zawodach na szczeblu powiatowym wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Łochowa, Niemcza, Żołędowa, Solca Kujawskiego i Białych Błot. Reprezentacja każdy szkoły składała się z 6 zawodników/zawodniczek , gdzie każdy miał do pokonania dystans 800m. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego zajęła  następujące miejsca:

 

5 października 2020 roku  w miejscowości Białe Błota odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych  Biegach Przełajowych na etapie powiatowym.  Pogoda dopisała naszym sportowcom witając wszystkich słońcem i idealną temperaturą powietrza. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół z powiatu bydgoskiego .

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego odniosła sukcesy zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnie.

"Wodny świat" Mai

Maja Kapturska, uczennica klasy III F została laureatką w konkursie fotograficznym "Wodny świat" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Nagrodę i dyplom za uzyskanie III miejsca Maja otrzymała z rąk Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa pana Mariusza Stężewskiego. Ogromnie cieszymy się z sukcesu uczennicy naszej szkoły i serdecznie jej gratulujemy

wych. Aleksandra Michalak

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

          Dnia 21.09.2020r. na stadionie lekkoatletycznym w Białych Błotach, UKS CZAPLA po raz kolejny zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły dzieci z kilku gmin: Żołędowo, Osielsko, Łochowo Białe Błota. Rywalizacja przebiegała w konkurencjach indywidualnych i zakończyła się sztafetą 4x 100 m wśród dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Dziękujemy klubowi “Czapla” za wspaniałą organizację i przygotowanie pięknych medali, a uczestnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych.