KONSTRUKTOR F1

 29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu „Konstruktor F1”. W zawodach na najdłuższy przejazd pojazdu napędzanego balonem (powietrzem) brali udział uczniowie z klas IV – VIII. Uczniowie wykonywali pojazdy samodzielnie.

QUIZ WIEDZY O POLSCE

23 listopada 2019 roku odbył się „Quiz wiedzy o Polsce” dla klas drugich. Celem było propagowanie postawy patriotyzmu wśród dzieci. Uczniowie zmagali się z różnymi konkurencjami dotyczącymi nie tylko wiedzy o naszej ojczyźnie, ale i umiejętności posługiwania się mapą oraz pracą w zespole. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

 

5 października 2019 roku w auli naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy o patronie Marianie Rejewskim. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych. W ramach zapoznania dzieci z postacią wybitnego kryptologa w październiku miała miejsce prelekcja filmu " Tajemnice Enigmy", a pod koniec ubiegłego roku szkolnego klasy zwiedzały Izbę Pamięci Mariana Rejewskiego. Odbyło się też spotkanie z pułkownikiem Jerzym Lewicem,  który opowiadał o zasługach polskich kryptologów w złamaniu szyfru Enigmy.

          8 listopada 2019 roku nasza szkoła świętowała 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym szczególnym dniu cała szkoła radośnie zaangażowała się w najróżniejsze działania . Uczniowie ubrali  biało - czerwone stroje, wykonali plakat o tematyce niepodległościowej.

Na przerwach towarzyszyła uczniom muzyka patriotyczna, można było wspólnie śpiewać pieśni . O godzinie 11.11 wszyscy  odśpiewali uroczyście hymn Polski.  Wielu uczniom spodobała się możliwość rozwiązywania krzyżówek niepodległościowych oraz zagadek ukrytych w kodach QR. O 12.30 Pani dyrektor Danuta Ferenstain  wylosowała szczęśliwców wśród osób, które wykonały poprawnie krzyżówki i rozwiązali zagadki QR

WYRÓŻNIENIE DLA MICHAŁA ZDUNKA W KONKURSIE

 „EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY – II EDYCJA  2019”

 Konkurs „Ekologiczny edukator szkolny” organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-7) województwa kujawsko-pomorskiego. Zadaniem konkursu jest podejmowanie proekologicznych działań na rzecz lokalnej społeczności.

 

WIELKI SUKCES SZTAFETY DZIEWCZĄT Z NASZEJ SZKOŁY!

 Dziewczyny z klas 7-8 Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach zajęły 9. miejsce na Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 29.10.2019 roku w dolnośląskiej Olszynie.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

W  październiku 2019 roku w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół przez Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko- Pomorskiego za rok  2018/2019. Szkoły, które miały  najwięcej osiągnięć sportowych w różnych dyscyplinach  w ubiegłym roku szkolnym ,otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a zajęła II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w klasyfikacji generalnej. Nagrody wręczyła  prezes SZSWKP- Pani Małgorzata Szopińska.

8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w unihokeju, które odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole.

Gratulujemy naszej drużynie oraz trenerowi Rafałowi Kensik

Nauka języka obcego to nie tylko słówka czy gramatyka.

Wiąże się z nią również poznanie kultury i obyczajów państw,

w których dany język obowiązuje.

Z okazji obchodzonego w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Stanach Zjednoczonych celtyckiego święta „Halloween”,

w celu przybliżenia kultury krajów anglojęzycznych,

nauczyciele języka angielskiego w naszej szkole

zorganizowali konkurs na najciekawszy lampion z dyni.

MISTRZOWIE POWIATU BYDGOSKIEGO W UNIHOKEJU

Zostaliśmy mistrzami powiatu bydgoskiego w unihokeja podczas zawodów 21.10.2019 roku w Wojnowie.

Nasi chłopcy po raz pierwszy awansowali z pierwszego miejsca do dalszych rozgrywek, które odbędą się w naszej szkole. Zapraszamy na ¼ finału 29.10.2019 roku  do sali B o godz 11.00

Rafał Kensik