MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM.

Pod koniec października rozegrano Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym klas V-VIII. W zawodach udział wzięło około 40 osób. Obowiązywał system grupowy z którego zwycięzcy awansowali do fazy finałowej. Do ścisłego finału awansowało czterech zawodników. Finaliści zapewnili sobie udział w reprezentacji szkoły, która została zgłoszona do mistrzostw powiatu bydgoskiego. Klasyfikacja końcowa finału chłopców.

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

                                 Dnia 9 października na terenach leśnych Białych Błot odbyły się Igrzyska Dzieci
i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatu Bydgoszcz oraz Klub Uczniowski „Czapla” Białe Błota. W zawodach na szczeblu powiatowym wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Łochowa, Niemcza, Żołędowa, Solca Kujawskiego i Białych Błot. Reprezentacja każdy szkoły składała się z 6 zawodników/zawodniczek , gdzie każdy miał do pokonania dystans 800m. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego zajęła  następujące miejsca:

 

5 października 2020 roku  w miejscowości Białe Błota odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych  Biegach Przełajowych na etapie powiatowym.  Pogoda dopisała naszym sportowcom witając wszystkich słońcem i idealną temperaturą powietrza. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół z powiatu bydgoskiego .

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego odniosła sukcesy zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnie.

"Wodny świat" Mai

Maja Kapturska, uczennica klasy III F została laureatką w konkursie fotograficznym "Wodny świat" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Nagrodę i dyplom za uzyskanie III miejsca Maja otrzymała z rąk Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa pana Mariusza Stężewskiego. Ogromnie cieszymy się z sukcesu uczennicy naszej szkoły i serdecznie jej gratulujemy

wych. Aleksandra Michalak

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

          Dnia 21.09.2020r. na stadionie lekkoatletycznym w Białych Błotach, UKS CZAPLA po raz kolejny zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły dzieci z kilku gmin: Żołędowo, Osielsko, Łochowo Białe Błota. Rywalizacja przebiegała w konkurencjach indywidualnych i zakończyła się sztafetą 4x 100 m wśród dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Dziękujemy klubowi “Czapla” za wspaniałą organizację i przygotowanie pięknych medali, a uczestnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych.

SUKCES TYMONA GOTOWICZA

Uczeń klasy 6g, Tymon Gotowicz, został Laureatem XXX Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Tymon napisał opowiadanie pt. „Fascynujące regaty”. Podzielił się w nim swoją przygodą związaną z żeglarstwem, które jest jego pasją od kilku lat. Jury doceniło pracę Tymona i umieściło go w gronie ośmiu laureatów konkursu w kategorii klas 4-6, natomiast jego praca opublikowana  została w książce pokonkursowej zatytułowanej „Gramy o przyszłość”. Tymon otrzymał także dyplom oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!!! Niech to zwycięstwo będzie dowodem na to, że można połączyć miłość do sportu z zamiłowaniem do literatury.

 Dorota Lipińska

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko - Planeta:

 Bardzo dobry wynik uzyskali:

 - Julita Kurz

- Wiktoria Ślefarska

- Weronika Żmuda - Trzebiatowska

 

Wojewódzki Urząd Marszałkowski w związku z 100 rocznicą Urodzin Jana Pawła II ogłosił konkurs Mój przyjaciel Jan Paweł II. Nasze uczennice Julia Tomaszewska z kl 5e i Karolina Tomaszewska z 7f wraz z rodzicami stworzyli piosenkę dla Jana Pawła II. Autorami tekstu są p. Emilia Tomaszewska - mama i Karolina Tomaszewska kl.7f, nagranie i montaż p. Rafał Tomaszewski - tata. Wykonanie Julia Tomaszewska kl 5e i Karolina Tomaszewska kl 7f. Podkład muzyczny został przerobiony przez JacobStudio w Bydgoszczy. 

https://www.youtube.com/watch?v=EK_fs5vhOaA  

KOCHANI!

Dziękujemy bardzo za przesłanie na maila swieltica@spbb.pl  Waszych prac wielkanocnych pisanek. Możemy podziwiać różne techniki wykonania. Kilka pisanek przesłały  wychowawczynie świetlic.

Pozdrawiamy serdecznie

 WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

             Niezmiernie miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły zostało uhonorowanych za wyniki osiągnięte w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego organizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Etap wojewódzki miał się pierwotnie odbyć 14 marca, jednak w  związku z obecnie panującą sytuacją w naszym kraju i odpowiednimi rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia został on odwołany. W rezultacie podjęto decyzję o tym, że wyniku etapu rejonowego stają się wynikami końcowymi konkursu.