MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

           Dnia 7.10.2019 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły, rocznik 2007 i młodsi zostali Mistrzami Powiatu bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Również chłopcy z rocznika 2005 zajęli I miejsce i dziewczynki, rocznik 2005 zostały Mistrzyniami Powiatu bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody zostały rozegrane na trasach leśnych w Białych Błotach. Wystartowało kilka reprezentacji ze szkół: Dąbrowa Chełmińska, Nowa Wieś Wielka, Brzoza, Solec Kujawski, Łochowo, Żołędowo i gospodarze Białe Błota. Nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i wygrały z dużą przewagą, dzięki czemu wywalczyły awans na Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 16 października w bydgoskim Myślęcinku. Gratulujemy!!!

„LOGO SZKOŁY”

Konkurs szkolny  dla uczniów klas 6-8 i rodziców.

W związku z powołaniem w naszej szkole nowego patrona zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest wykonanie projektu znaku graficznego promującego szkołę w Białych Błotach.

Do kogo adresowany jest konkurs?

- Uczniowie i ich rodzice;

- Uczniowie pracujący w zespołach  2-osobowych;

- Uczniowie wykonujący pracę indywidualnie

Zadanie:

Zaprojektuj logo naszej szkoły.

ŁOWCY TALENTÓW

24 września odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas IV - "ŁOWCY TALENTÓW". Zadaniem uczniów było rozwiązanie 10 zadań w których należało wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i sprytem.  W konkursie wzięło udział 24 uczestników. Oto wyniki:

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W WIOŚLARSTWIE NA TORZE REGATOWYM GOPŁO W KRUSZWICY

W dniach 25-28.08.2019 roku  odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie na torze regatowym Gopło w Kruszwicy.

Uczennica z klasy 7b Emilia Słowińska jako sterniczka razem ze swoimi kolegami z osady w konkurencji czwórki podwójnej ze sternikiem juniorów młodszych: Kacprem Mickiewiczem, Filipem Suproniakiem, Kacprem Kołodziejskim, Jackiem Matelskim z klubu Zawiszy Bydgoszcz zdobyła brązowy medal przegrywając tylko z osadami MOS Ełk i Posnani RBW.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW NA TORZE REGATOWYM MALTA

W dniach 4-5.08.2019 roku  odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Dziewczęta rewelacyjnie się spisały, startując w kategorii ósemki podwójnej ze sterniczką dziewcząt na dystansie 1500 metrów. Zdobyły złoty medal i otrzymały tytuł Mistrza Polski.

W osadzie popłynęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Białych Błotach: Nadia Jadomska 8f , Emilia Dolska 8e, Agnieszka Kotopka 8b, Vanessa Rępalska 8b oraz Emilia Słowińska 7b.

Tytuły Szkolnego Konstruktora Instrumentów Muzycznych w tegorocznym szkolnym konkursie muzycznym dla klas IV - VI otrzymali:

 I miejsce

Adam Wiśniewski kl. 4i za ksylofon, bębenek, marakas i trójkąt

Zdobyciem najwyższego tytułu – Złotego Pasma w Konkursie Chórów Regionu Kujawsko-Pomorskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019 zakończył się dla naszego muzycznego zespołu ten rok szkolny.

7 czerwca 2019 roku w Kościele Ewangelickim przy Placu Zbawiciela w Bydgoszczy odbyły się przesłuchania konkursowe siedemnastu chórów z naszego województwa, których prezentacje oceniane były za:

By uczcić 200. rocznicę urodzin wielkiego polskiego kompozytora XIX wieku, „ojca polskiej opery” – Stanisława Moniuszki, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zorganizowała Wojewódzki Konkurs wiedzy o kompozytorze doby romantyzmu.

Konkurs przebiegał w trzech etapach:
– realizacja testu teoretycznego w szkołach – przeprowadzonego przez nauczyciela, na podstawie przygotowanego przez Organizatora materiału,
– realizacja testu słuchowego – przeprowadzonego przez nauczyciela, na podstawie utworów wskazanych przez Organizatora,
– finał konkursu (teoretyczny i słuchowy) dla zwycięzców etapów szkolnych w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej.

„BRITISH DAYS”

 Dni Brytyjskie to już w naszej szkole tradycja. Tym razem zaproponowaliśmy następujące atrakcje:

3 czerwca odbył się konkurs Literowania "BEST AT SPELLING" dla klas 4.

5 MIEJSCE W POLSCE W KAT. MŁODZICZEK U-13 DLA TĘCZY BYDGOSZCZ!!

Emilia Sobierajska i trenerka Karolina Bietracka w dniach 2-5.06.2019r., razem ze swoją drużyną Tęcza Bydgoszcz, mieli możliwość rozegrania finału Mistrzostw Polski Młodziczek u-13 w Koninie. Rywale byli bardzo silni i musieliśmy uznać ich wyższość. Niestety dwie porażki i remis w grupie dał nam tylko możliwość grania o miejsca 5-8.