Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„Niepodległa 1918–2018”

domyślna zaślepka

 

Rok przed wielką rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła włączyła się do programu „Niepodległa 1918–2018” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności.

Do programu zgłosiło się czterysta szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 214 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel. Otrzymaliśmy, więc piękne Miano Szkoły Niepodległej i zostaliśmy, jako szkoła, która konsekwentnie realizowały zadania i nie poddała się w połowie drogi, uhonorowani zaproszeniem do Warszawy na uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających zdobycie zaszczytnego miana.

Uroczysta Gala odbyła się 8 lutego 2019 roku w Sejmie RP. Na uroczystości, która połączona była z Inauguracją Obchodów 100-lecia Sejmu Ustawodawczego, gościli: Premier Mateusz Morawiecki, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odbyła się konferencja naukowa „Drogi do Niepodległości” oraz otwarcie wystawy „Niepodległa”.  Gala nadania miana Szkoły Niepodległej, wręczenie certyfikatów i dyplomów oraz koncert pieśni patriotycznych były wzruszającym przeżyciem.

Gratuluję i dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, którzy włączyli się w realizację tego projektu. Szczególnie dziękuję p. Edycie Ramian, nauczycielce historii za przewodniczenie i koordynowanie wszystkich zadań. Dzięki Wam mogłam wziąć udział w tak pięknej i niezapomnianej uroczystości.

Danuta Ferenstain – dyrektor Szkoły Niepodległej

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}