Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Ranczo u Lucy

Ranczo u Lucy

21 września klasa 6F wraz z wychowawcą Małgorzatą Piecuch i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz  wybrała się do Ośrodka Terapeutyczno-Wypoczynkowego ”Ranczo u Lucy”. Pogoda nas nie odstraszyła, bowiem z doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia i wyprowadzania zwierząt. Można było skosztować zdrowego mleka, chętni świetnie poradzili sobie z czesaniem kucyków. Wspaniałą atrakcją było przejście w  labiryncie kukurydzy. Kolejną atrakcją wycieczki był wspólny taniec  przy muzyce prowadzony przez właścicielkę rancza.

Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach „Od ziarenka do bochenka” z wypiekania bułek w piecu chlebowym, zbudowanym z gliny i słomy.

     Zostaliśmy także poczęstowani świeżym chlebem domowego wypieku i pieczoną kiełbaską. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się małe kotki zamieszkujące na terenie rancza, a także koza, która pozowała do zdjęcia. Nie ma wątpliwości, że pobyt w gospodarstwie dostarczył wszystkim wiele wrażeń. To był wspaniały dzień! Zabawa była przednia, a gościnność Rancza u Lucy jest godna polecenia.

{ppgallery}{/ppgallery}