Jak co roku, dziewczyny z kl.6 a na zajęciach z wychowawcą przygotowały szereg niespodzianek dla chłopców z okazji ich święta. Na początku wręczyły im upominki i poczęstowały czekoladowymi babeczkami i ciastem. Potem  zorganizowały zabawę   „ Zadanie albo wyzwanie”, w wyniku której wyłoniły zwycięzców. Otrzymali oni dyplomy i medale. Wszystkim towarzyszyły świetne nastroje, co widać na zdjęciach.

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej  im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, jest przyjęcie w poczet członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.

Dnia 29 września 2018r. - 164 uczniów szczególnie przeżywało ten dzień. Fakt obecności rodziców, ich wychowawców i zaproszonych gości dodawał wagi tej uroczystości. Gorące słowa skierowała do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli p. dyrektor Danuta Ferenstain.

SENSOPLASTYKA

BARDZO AKTYWNA SOBOTA W ŚWIETLICY  BUDYNEK A

24.11.2018r

Z połączenia wyłącznie naturalnych produktów, zmysłów dzieci i  własnej miski, można było w świetlicy ugniatać, mieszać , kleić, przelewać , dolewać, wąchać i oczywiście brudzić się, brudzić!!!

A to wszystko dla dobrej zabawy, własnego działania, relaksu i miło spędzonego czasu ;_)

 

NA NASTĘPNE ZAJĘCIA Z SENSOPLASTYKI ZAPRASZJĄ

MAGDA TULIBACKA I KINGA CZARNIAK-LEŚNIAREK

 

Dnia 27.09.2018r. w świetlicy szkolnej odchodziliśmy „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Na dobry początek przywitano dzieci, które przybyły do świetlicy na Święto Ziemniaka wierszem:

„Święto dziś ziemniaka mamy.

Tak więc wszystkich zapraszamy.

Na konkursy i zawody,

Na zagadki i podchody.

Uśmiech, humor i zabawa

To jest najważniejsza sprawa”!


W dniu 25 września uczennice naszej szkoły uczestniczyły w programie telewizyjnym nagrywanym na żywo w bydgoskiej "Dolinie Śmierci".

„Bo w bibliotece szkolnej w budynku B fajnie jest!!!”

W piątkowy wieczór, 23 listopada 2018 roku uczniowie klasy 4i wzięli udział  w Niezwykłym Wieczorze w Bibliotece Szkolnej w budynku B. Aby zarazić pasją czytania, rozbudzić  ciekawość oraz rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów ,zorganizowano głośne czytanie fragmentów „Dynastii Miziołków” Joanny Olech. Wspólne czytanie lektury wywołało nie tylko uśmiech na twarzach młodych czytelników, ale uświadomiło wszystkim uczestnikom, iż z lekturą można spędzić fantastyczne chwile.

17 września już po raz VI ulicami naszej gminy przejechali uczestnicy Gminnego Samochodowego Rajdu Pamięci. Uroczysty start rajdu miał miejsce na placu przy Szkole Podstawowej im. J. Verne’a , gdzie delegacje złożyły kwiaty pod

-Tablicą Dębów Pamięci „Katyń1940-2009”


W ostatni wtorek Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Białych Błotach realizowali w naszej szkole działania profilaktyczne, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych poznali podstawowe zasady poruszania się po drodze, spotkali się z Polfinem (policyjną maskotką) oraz mieli możliwość zwiedzania radiowozów.

Spotkanie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji oraz usystematyzowało wiedzę na temat bezpieczeństwa.

1 września to w historii naszego kraju wyjątkowy dzień.

W całej Polsce, odbywają się uroczystości upamiętniające rozpoczęcie II Wojny Światowej.

Także w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, przedstawicielami władz lokalnych i zaproszonymi gośćmi upamiętnili pamięć zamordowanych 79 lat temu.

NARODOWE ŚPIEWANIE CHÓRÓW  W OPERZE NOVA

 

https://youtu.be/4Jh4mO9Per0

 

 

23 listopada 2018 roku Chór Chanson Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a  w Białych Błotach w składzie: