Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Klasowe wyjście klasy 6f

W ostatnich dniach klasa 6f wraz z opiekunami wybrała się do kina na film – „Za duży na bajki 2”. Jest to kontynuacja hitu „Za duży na bajki”. To przede wszystkim  opowieść o relacjach, odpowiedzialności i rodzicielstwie, ale również przygodowe kino akcji. Tym razem ekipa nastolatków wybiera się do Zakopanego, żeby razem z mamą Waldiego i jej nowym partnerem odwiedzić szaloną ciotkę Mariolę. Gdy okazuje się, że w okolicy mieszka biologiczny ojciec chłopaka, ten rusza z kolegą, by odnaleźć mężczyznę, którego nawet nie pamięta. Po drodze czeka ich m.in. przeprawa przez cmentarz i spotkanie z niedźwiedziem.

Nasze dalsze kroki skierowaliśmy nad Kanał Bydgoski. Przeszliśmy fragment od ul. Marszałka Focha i Rondem Grunwaldzkim, gdzie kanał został  zasypany.  Dalej, od wysokości początku ul. Nakielskiej sytuuje się nieczynny dla żeglugi, Stary Kanał Bydgoski. Wzdłuż niego ciągną się planty z pięknymi okazami starodrzewu. Spotkamy tu czarne topole, kasztanowce, dęby, wiązy, buki, wodolubne olchy czarne …  

Nasze klasowe wyjście uważamy za udane, a nad Stary Kanał Bydgoski planujemy jeszcze się udać. Uczniowie klasy 6f wraz z opiekunami: K. Ślefarską i R. Kenskiem.