Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

DZIEŃ CHŁOPAKA W IVE

Zwykły piątek? Oczywiście, że nie! W klasie 4e od tygodnia trwały przygotowania do Dnia Chłopaka – dekoracje, laurka, gry i zabawy, przepyszne ciasta upieczone przez mamy dziewczynek i oczywiście masa innych słodkości. Bawiliśmy się na całego. Poniżej fotorelacja mówi wszystko.  W tym miejscu bardzo chciałabym podziękować  mamom i dziewczynkom za zaangażowanie i pomoc.

wychowawca: Anna Olkowska

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 5 A

Chociaż Dzień Chłopca przypadał dopiero w sobotę, dziewczynki  już w środę, na godzinie z wychowawcą, przygotowały dla chłopców niespodziankę z okazji ich święta. Były życzenia, zabawne konkurencje, dużo słodkości i upominki. Wszystkim towarzyszyły dobre humory, co widać na zdjęciach:)

Więcej…

HARCERZE NA SZLAKU

W minioną sobotę zuchy i harcerze wyruszyli czerwonym szlakiem Jeremiego Przybory, który ciągnie się przez malownicze tereny z Myślęcinka do Fordonu.

W ramach obchodzonego 100 lecia harcerstwa w Bydgoszczy, podjęliśmy wyzwanie – przejście trasy wokół Bydgoszczy, która wynosi…100 kilometrów. Kolejny odcinek za nami, kolejne punkty zdobyte.

 

Więcej…

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

12 września 2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze,  prowadzonych przez funkcjonariusza Policji sierżanta Krzysztofa Bratz.

Pierwszoklasiści zdobyli wiedzę na temat podstawowych zasad ruchu drogowego. Mogli również zaspokoić swoją ciekawość w kwestii bezpieczeństwa.

Pedagodzy

ZAPROSZENIE DO ORKIESTRY DĘTEJ

Na początku września klasy piąte odwiedził pan Józef Damski – instruktor Orkiestry Dętej. Jak co roku zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi zespołu. Zaciekawieni uczniowie próbowali swojej siły oddechu, wydobywając dźwięki z klarnetu, saksofonu i fletu poprzecznego.

Owocem przeprowadzonych lekcji jest rozpoczęcie nauki gry na instrumentach dętych przez cztery  dziewczynki z klas piątych. Życzymy wytrwałości!

Więcej…

NARODOWE CZYTANIE

W piątek 8 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. W tym roku do tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia został wybrany dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Do auli dzieci zabrały ze sobą przyniesione z domu egzemplarze lektury.


Więcej…

I ZABRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK...

Tegoroczna  inauguracja roku szkolnego 2017/2018  odbyła się w nietypowym czasie, bo 4 września. Początek roku szkolnego to również początek reformy oświaty, na mocy której staliśmy się ośmioletnią szkołą podstawową. Podczas uroczystości Pani dyrektor Danuta Ferenstain przedstawiła nowych wicedyrektorów: Panią Bernadettę Drzewiecką, Panią Renatę Karwowską, Panią Joannę Załęgowską oraz Pana Zdzisława  Naporę. Następnie  życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów. Inaugurację roku uświetniło przybycie Pani wizytator Moniki Laskowskiej reprezentującej Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz wójta Gminy Białe Błota Macieja Kulpę.

Więcej…

WAKACJE W SZKOLE

Kolejne półkolonie letnie już za nami. Był to czas pełen wrażeń, przygód i niezliczonych atrakcji. Odwiedziliśmy nieznane nam dotąd miejsca i przypomnieliśmy sobie niektóre, wcześniej przez nas odkryte.

Ogromnym dla nas zaskoczeniem okazał się pobyt w Papugarni w Bydgoszczy. Udając się
w gościnę do tych kolorowych ptaszków mogliśmy przekonać się, że są one bardzo miłe i towarzyskie. Cały czas szukały zabawy i pstrokatych elementów naszej garderoby;)


 

Więcej…

WARSZTATY KALIGRAFII

9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 5c uczestniczyli w warsztatach kaligrafii. Każdy mógł spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem, co okazało się dużym wyzwaniem. Podczas zajęć uczniowie kreślili wzory oraz litery, a także zdobyli wiedzę na temat historii piśmiennictwa.

 

Więcej…

Strona 8 z 60

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.