28 listopada w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z umiejętności pisania pismem technicznym.  Wyniki konkursu są następujące:

 


 

 

Nasi uczniowie: Aleksandra Czerwińska i Michał Kolassa z klasy VID wykonali prezentację multimedialną na konkurs historyczno-komputerowy pt. "Leon Wyczółkowski i jego związki z regionem kujawsko-pomorskim". Praca jako jedna z 10 została zakwalifikowana do finału, spośród wielu prac nadesłanych z całego regionu. Finał obył się 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Bydgoszczy. Nasi uczniowie pod opieką p. Anny Olkowskiej i E. Ramian zdobyli wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu!!!

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS IV SĄ NASTĘPUJĄCE:

I miejsce – Agata Kołaczyk z kl. IV d i Mateusz Kołodziejski z kl. IV a, którzy wykonali marakasy

II miejsce – Kacper Owczarek z kl. IV e za wykonanie dzwonków „rurowych”,

III miejsce – Paulina Nitschke za marakas.


 

 

W dniach 26 – 27 listopada 2012 r., podczas lekcji muzyki w klasach IV-VI, odbyła się kolejna edycja Cecyliady – klasowych prezentacji artystycznych uczniów naszej szkoły.

Św. Cecylia – patronka muzyków, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, której wspomnienie przypada 22 listopada, i tym razem dodawała odwagi naszym młodym artystom podczas ich wstępów przed rówieśnikami. Tegoroczni wykonawcy pokazali różnorodne talenty i zainteresowania: wokalne (solowe i zespołowe), wokalno-instrumentalne (były także autorskie piosenki !), instrumentalne (pianino, keyboard, gitara, skrzypce, flet prosty, harmonijka ustna, fletnia Pana), taniec solo (np. balet) i zespołowy (wystąpiły też całe klasy), rysunek i malarstwo, teatr, kabaret oraz tegoroczna nowość – „Cecylie i Cecyliusze”, klasowi prezenterzy.


O1.12.2012 w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się X jubileuszowy konkurs „MISTRZ ARYTMETYKI”, w którym wzięło udział 83 uczniów z 17 szkół podstawowych.AKCJA

„ZBIÓRKA MAKULATURY”

ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

POSZCZEGÓLNE KLASY IV – VI ZEBRAŁY NASTĘPUJĄCĄ ILOŚĆ MAKULATURY:

Klasa IV a – 8,8 kg

Klasa IV b – 11,6 kg

Klasa IV d – 12,4 kg

Klasa V b - 5,5 kg

Klasa V c – 54,2 kg

Klasa V d – 28,47 kg

Klasa V f – 18,9 kg

Klasa VI a – 25,4 kg

Klasa VI b – 6,5 kg

Klasa VI c – 16,8 kg

Klasa VI d – 227,6 kg

W naszej szkole został ogłoszony konkurs na "KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ" wykonaną w dowolnym programie graficznym. Ilość kartek przeszła najśmielsze oczekiwania. A oto wyniki konkursu:

Rozstrzygnięcie konkursu dla klas I - III,

na indywidualne wykonanie postaci Misia, dowolną techniką, w formie kukiełki, pacynki,marionetki, maskotki lub figurki.

24 listopada 2012 r. Agata Kołaczy z klasy IV d postawiła swoje pierwsze kroki na wokalnej scenie konkursowej, biorąc udział w VII Wojewódzkim Konkursie Artystycznym Frajda, który odbył się w Zespole Szkół nr 16 w Bydgoszczy. Agata była jedną z dziewiętnastu uczestniczek w kategorii konkursowej klas IV – VI (konkurencja była duża).  Debiut naszej uczennicy należy uznać za udany, mimo braku miejsca na podium.  Agata udowodniła, że nie tylko pięknie gra na skrzypcach, ale także świetnie śpiewa. Życzymy dalszych sukcesów!

 

Zakończyły się szkolne etapy Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty. Odbyły się konkursy z języka polski, matematyki i przyrody, w których wzięło udział  120 uczniów naszej szkoły. Do następnego rejonowego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: