Uczniowie klas pierwszych brali udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. " Portret Świętego Mikołaja". Prace konkursowe były wykonane dowolną techniką, wyróżniały się pomysłowością, oryginalnością i estetyką wykonania. Ocenę prac dokonaliśmy w dwóch kategoriach: w formie płaskiej i przestrzennej. 6 grudnia 2017 roku na apelu wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy i upominki za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia oraz dyplomy za udział w konkursie.

4 grudnia 2017 roku  odbyły się w Szkole Podstawowej w Łochowie gminne mistrzostwa o “Pluszowego Misia”. Do konkurencji sportowych przystąpiły dzieci z klas I, II i III, przestrzegając zasad “fair - play”. Walka była zacięta. I miejsce SP Łochowo

II miejsce SP Białe Błota

Uczestnicy:

Po wygranych zawodach powiatowych 17 listopada 2017 roku  reprezentacja Szkoły Podstawowej im Juliusza Verne’a rozegrała kolejny turniej ½  o Mistrzostwo Województwa Kujawsko - Pomorskiego w unihokeja. Zajęliśmy III miejsce w turnieju, a w całym województwie  VIII miejsce. Gratulujemy!

W dniu 8.11.2017 odbyły się zawody w unihokeja na szczeblu powiatowym w Wojnowie. Najlepsze drużyny z gmin rozegrały turniej o to by zagrać na zawodach wojewódzkich.

Drużyna chłopców z naszej szkoły rocznik 2004-3005 zajęli mistrzostwo powiatu Bydgoskiego.

3 listopada 2017 roku  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I. Było 18 uczestników.  Jury w osobach- p .Honorata Radkiewicz oraz p. Natalia Grochowska zwracało uwagę na znajomość tekstu na pamięć, artykulację, intonację oraz interpretację tekstu. Dzieci pięknie zaprezentowały poezję z literatury dziecięcej .


 

1 miejsce – Zofia Chojnacka,    kl. 6d    (dynia nr 4)

2 miejsce – Inez Sławińska,     kl. 4b   (dynia nr 15)

3 miejsce – Malwina Jasiecka,   kl. 5c   (dynia nr 12)

Dnia 25.10. 2017 r odbyły się  w Bydgoszczy Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Startowało 21 najlepszych szkół i walka była zacięta, a pogoda nie dopisała. Dziewczęta startowały na dystansie 800 m. a chłopcy na 1000 m. Wyniki były następujące:


 

23.10.2017r. (poniedziałek) odbył się ostatni etap obchodów

XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją”

konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

przeprowadzony w Szkole Podstawowej im. J. Verne’a budynek B w Białych Błotach.

W konkursie udział wzięli chętni  uczniowie z klasy 7 oraz 2 i 3 klasy gimnazjum.

18.10.2017 r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w Białych Błotach. Startowało kilka najlepszych szkół z całego powiatu. Rywalizacja była zacięta, ale zwyciężyć mogła tylko jedna szkoła!