Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

WYPRAWA II

21 października uczniowie klasy IV a zwiedzali Biały Spichrz , w którym mieści się dział archeologiczny Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, która przybliżyła im pracę archeologa. Następnie zwiedzały bogatą  wystawę „Bydgoszcz i region u zarania dziejów”. Uczniowie zdobytą wiedzę mogli sprawdzić podczas rozwiązywania konkursowej karty pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy interaktywne oraz możliwość przymierzenia zbroi woja. Wycieczkę zakończył spacer po Starym Rynku i pamiątkowe zdjęcie z Kazimierzem Wielkim.

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Był piękny, wrześniowy dzień. Postanowiliśmy więc, że wyruszymy na wycieczkę do Kruszwicy. Wszyscy  uczniowie klas IV spakowali plecaki i po godzinnej podróży wysiedliśmy nad brzegiem jeziora Gopła.

Płynęliśmy statkiem „Rusałka” podziwiając piękno tamtejszej okolicy. Po krótkim spacerze dotarliśmy do Rysiówki – cudownie położonej leśniczówki, w której graliśmy w piłkę, skakaliśmy niczym wiewiórki, oglądaliśmy film o przyrodzie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.
Więcej…

PIKNIK KLAS 2A I 2H

W piątkowe, wrześniowe popołudnie dzieci z klasy 2a i 2h wraz z rodzicami postanowiły wspólnie, aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu na terenie Centrum Rozrywki Ekstremalnej w Prądkach. Było wiele atrakcji. Między innymi malowanie twarzy, lepienie w ciastolinie, pływanie kajakiem, strzelanie z paintballa do butelek, gra w piłkarzyki i malowanie na folii. Dobry humor nie opuszczał nas przez cały piknik.
Więcej…

OGNISKO KLASY II D

Wrześniowa pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 2 D wraz z rodzinami postanowili spędzić sobotnie przedpołudnie na zabawach przy ognisku w Zielonce. Była to doskonała okazja do tego, aby poznać się jeszcze lepiej i porozmawiać nie tylko o sprawach szkolnych ;-)
Więcej…

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

23 września klasy IIIc i IIIk wzięły udział w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa” zorganizowanych w Miasteczku Ruchu Drogowego w Myślęcinku. To wspólna inicjatywa bydgoskich policjantów oraz Straży Miejskiej w Bydgoszczy. W zajęciach brali również udział: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, Maltańska Służba Medyczna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna w Bydgoszczy oraz Inspekcja Transportu Drogowego.
Więcej…

JANIA GÓRA

20 września 2016r. we wtorek klasy 3a i 3g wybrały się wspólnie na wycieczkę do Janiej Góry, a dokładnie do Wioski Chlebowej. Na miejscu na uczniów  czekało  wiele atrakcji, miedzy innymi:
Więcej…

TO BYŁ DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ…

15 września 2016 roku klasy III b i III d  wybrały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Dzieci brały udział w pokazie i warsztatach historycznego wypieku piernika, gdzie poznały tajniki  piernikarskiej wiedzy średniowiecznej. Zajęcia prowadzone były w języku stylizowanym na staropolski.
Więcej…

SZKOŁA PRZETRWANIA KLASY V E

W dniu 20 czerwca 2016r udaliśmy się całą naszą klasą na szaloną przygodę w nieznane nam tereny-polana leśna Łącko k/Inowrocławia. Środek lasu, piękna przyroda i niestety...cały czas deszcz. Na początek solidna musztra wojskowa. Wszyscy otrzymali maskujące kombinezony wojskowe i ekwipunek. Dowództwo wysłało załogę na ekspedycję, w której trzeba się wykazać wieloma umiejętnościami. Zadanie polegało na przejściu szlaku wiodącego przez tereny nieprzyjaciela i zdobycie celu.
Więcej…

BIWAK KLASY 5 B

Piątek 17 czerwca był dla klasy 5a wyjątkowy! Uczniowie spędzili ze sobą cały dzień i noc- wszystko za sprawą biwaku kończącego rok szkolny 2015/2016.  Zaczęliśmy od wyjazdu do kina na film „Alicja po drugiej stronie lustra”, potem był obiad i podchody w lesie. Pogoda była dla nas łaskawa i wszystkie plany związane z zabawą na świeżym powietrzu zostały zrealizowane.

Więcej…

KONIEC ROKU TUŻ TUŻ

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, słońce za oknem nie zachęca do rozwiązywania zadań w sali, więc uczniowie klas Ii i Ib zrobili sobie krótką przerwę w zajęciach i udali się na lody. Ulubiony smak pierwszaków to ciasteczkowe i truskawkowe, ale wszystkie były pyszne. Teraz czekamy na świadectwa i zamierzamy dobrze wypocząć podczas wakacji, aby stawić czoło drugiej klasie.
Wychowawcy i Uczniowie klas Ib i Ii
Więcej…

Strona 8 z 21

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.