Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Oddziały przedszkolne

PO DNIU MARCHEWKI NADSZEDŁ W ZERÓWCE CZAS NA DZIEŃ ZIEMNIAKA.

W czasie „ziemniaczanej” imprezy było wiele atrakcji i co za tym idzie radości dla najmłodszych. Dzieci tańczyły z ziemniakami, rzucały nimi do celu, rozwiązywały quiz, robiły ziemniaczane pieczątki, był nawet ziemniaczany tor przeszkód :) A na sam koniec dnia pani  Jola, pani Basia i pani Agnieszka, czyli mamy naszych uczniów, przygotowały dla dzieci pyszne frytki.

Więcej…

DZIEŃ ZIEMNIAKA W 0 B

24 października 2014 roku zerówki świętowały Dzień Ziemniaka. Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych, zabawach i quizach, w których tematem przewodnim były ziemniaki. Przedszkolakom wiele radości sprawiało wykonywanie Ziemniaczanych Ludzików oraz prac plastycznych z wykorzystaniem stempelków zrobionych z ziemniaków. Na zakończenie dnia nie zabrakło również pysznych frytek.

Rita Piotrowska

 

Więcej…

DZIEŃ MARCHEWKI

15 października w zerówce zorganizowaliśmy sobie marchewkowy dzień pod hasłem: „Jem marchewkę na surowo, bo to smacznie, bo to zdrowo". Dzieci spróbowały soku marchewkowego, a gdy przekonały się, jaki jest smaczny - każde dziecko chciało posmakować surową marchewkę. Przedszkolakom frajdę sprawiło również wykonanie papierowego warzywa.

Natalia Mianowana

Więcej…

KUCHARZE Z OB

W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego 0b poczuły się jak prawdziwi kucharze. Wspólnymi siłami  wykonały kompoty z jabłek, które zimą przypomną nam smak lata. Przedszkolaki zrobiły również pyszną, warzywną sałatkę, która w mgnieniu oka zginęła z ich talerzy.

 

Rita Piotrowska

 

Więcej…

DZIEŃ RODZICA W ZERÓWCE

Po uroczystym pożegnaniu zerówek udaliśmy się do sali by świętować Dzień Rodzica.

Wiersze, piosenki oraz skoczny taniec sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy rodziców oraz dzieci.

Na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci pysznych tortów.

Tekst:Hanna Nowakowska

 

Więcej…

AKORDEON

17 marca podczas zajęć muzycznych pięciolatki zobaczyły na żywo instrument muzyczny.  Był to akordeon. Dzieci miały mnóstwo pomysłów na to, co może mieścić się w tajemniczym, czarnym futerale. W trakcie zajęć  poznały budowę akordeonu, sposób wydobywania dźwięku. Samodzielnie zmieniały rejestry, a chętne podjęły próbę gry na instrumencie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Bociany już przyleciały" oczywiście przy akompaniamencie akordeonu.

Natalia Kucharczyk

Więcej…

"WIDOK Z OKNA"

"widok z okna"... to temat XI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego -Okolica w której mieszkam.

Jednym z jej laureatów został pięciolatek z naszego oddziału przedszkolnego.

Artur Jaroszyński zajął 3 miejsce, a co widział za oknem zobaczcie sami...


GRATULUJEMY!!!

 Więcej…

BAL KARNAWAłOWY DLA NAJMłODSZYCH

Karnawał to czas balów, przebierańców i wesołej zabawy.
Nieodzownym atrybutem dziecięcych balów jest strój. Już na długo przed planowaną zabawą odbywały się wśród dzieci dyskusje na temat strojów, w co lub za kogo przebiorą się na bal.


Więcej…

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY DLA WOŚP

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 12 zagrała by ratować życie. Tym razem zagrali aby wspomóc zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów, do akcji w Białobłockim Ośrodku Kultury  przyłączyły się też dzieci z oddziałów przedszkolnych: pięciolatki zagrały na instrumentach, a sześciolatki zatańczyły Twista. Dziękujemy za przybycie!
Agnieszka Rogóż
Danuta Gapińska

Więcej…

ŚWIĄTECZNIE U PIĘCIOLATKÓW

19 grudnia 2013r, w naszej grupie odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci przygotowały Jasełka, po których zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek. W ciepłej rodzinnej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy świąteczne życzenia, śpiewaliśmy kolędy, a na koniec odwiedził nas gość specjalny...
Danuta Gapińska

Więcej…

Strona 5 z 9

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.