Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Aktywne soboty

AKTYWNA SOBOTA I C

W sobotę 13 lutego uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci. W czasie zajęć obejrzeli 9 kreskówek przedstawiających sytuacje, których trzeba się wystrzegać korzystając z Internetu miedzy innymi publikacja zdjęć, prześladowanie w Internecie czy wyłudzanie danych osobowych.

Więcej…

WARSZTATY Z ORIGAMI LUTY

Zajęcia origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowanie na zajęciach sztuki origami, pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci , ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

 

Więcej…

WALENTYNKOWE WARSZTATY ORIGAMI

Kolejne warsztaty origami za nami, tym razem tematem przewodnim były walentynki. Sobotni poranek 13 lutego zdominowały kolory czerwieni i różu. Składaliśmy serca, takie bardzo proste, ale też skomplikowane i wymagające ogromnej precyzji i skupienia. Uczestnicy warsztatów, oprócz składania serc i innych ozdób z papieru, zapoznali się  także z historią sztuki origami, a najzabawniejszym momentem okazał się słodki poczęstunek, który nasi origamiści jedli pałeczkami!

Więcej…

BAW SIĘ Z NAMI ORIGAMI

16 stycznia już po raz trzeci spotkaliśmy się na warsztatach origami. Tym razem pracowaliśmy nad  formami przestrzennymi oraz rozpoczęliśmy zabawę z origami modułowym.

Aby z powodzeniem wykonać każdy model origami, potrzebne są tylko dwie ręce, papier oraz odrobina cierpliwości i koncentracji. Nasi młodzi origamiści bez trudu poradzili sobie z nowymi wzorami i w efekcie powstały dmuchane balony, aparaty fotograficzne, pudełka oraz znana każdemu zabawka „piekło-niebo” w nieco innej odsłonie.

Więcej…

WARSZTATY ORIGAMI 2

12 grudnia 2015 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty orgiami zorganizowane przez panią Dorotę Lipińską. Podczas zajęć chętni uczniowie doskonalili swoje umiejętności w japońskiej technice składania papieru.
W miłej atmosferze uczniowie wykonali świąteczne ozdoby: gwiazdora, choinkę, aniołka i kusudamę.
Było to już kolejne spotkanie, odkrywające przed dziećmi tajniki orgiami. Zachęcamy do kolejnych, sobotnich warsztatów.
Katarzyna Lewandowska

Więcej…

A MY NADAL PŁYWAMY!


W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły nadal spędzają soboty na basenie w Barcinie. Dzięki Radzie Rodziców, działającej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne'a, młodzi pływacy mogą relaksować się w jacuzzi, grać w piłkę wodną czy  pracować nad swoją kondycją. Jest to świetny sposób spędzania czasu, bo jak wiadomo , pływanie wspaniale wpływa na rozwój młodych ludzi. Kto wie, może wśród nas jest następca Otylii Jędrzejczak?

Więcej…

NOWE PROJEKTY MISTRZÓW KODOWANIA

W sobotę 14 listopada 2015 roku odbyło się trzecie spotkanie z ramach projektu Mistrzowie Kodowania. Tym razem popracowaliśmy nad animacją krajobrazu i grą WYŚCIGÓWKA .

Życzymy  miłej zabawy z naszymi projektami i prosimy o komentarze, czy Wam się podobają.

Anna Olkowska


Więcej…

WARSZTATY ORIGAMI

14 listopada w świetlicy odbyły się warsztaty origami. Podczas pierwszego spotkania ze sztuką składnia papieru zaproponowaliśmy dzieciom  technikę origami płaskiego z koła. Technika ta polega na składaniu papierowych kół w różnych formatach i komponowaniu na płaszczyźnie obrazka z dowolnej liczby pozaginanych kół.


 

Więcej…

FITNESS I AEROBIK SPORTOWY

Zawodnicy sekcji Fitness WKS "O.R.I" i jednocześnie uczniowie klas  o rozszerzonym programie wychowania fizycznego z zakresów sportów gimnastycznych i tenisa ziemnego  mimo młodego wieku w sobotę 24 października 2015 roku uczestniczyli w zajęciach akademickich tj. w ćwiczeniach " Fitness i aerobik sportowy" w Wyższej Szkole Gospodarki.

Więcej…

WARSZTATY CERAMICZNE – FORMA PŁASKA

Warsztaty ceramiczne składały się z dwóch , a w zasadzie trzech części : teoretycznej, praktycznej i biesiadnej .

Podczas pierwszej dzieci dowiedziały się, co to jest glina i co może wchodzić w jej skład. Jak długo schnie i od czego zależy ten proces.  Co dzieje się z pracami podczas  wysychania.  Jak i kiedy utrwala się małe dzieła sztuki, tak aby czas i wpływ warunków atmosferycznych nie był dla nich straszny.

Więcej…

Strona 3 z 6

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.