Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Aktywne soboty

DWA OGNIE

13 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Białych Błotach odbyły się rozgrywki w „Dwa ognie” klas V. Wyniki były następujące:

I miejsce – klasa 5 D

II miejsce - klasa 5 E

III miejsce – klasa 5 C

IV miejsce -  klasa 5A

 

 

Więcej…

RODZINNE SPOTKANIE POD CHOINKĄ

13 grudnia 2014 roku w sobotnie przedpołudnie uczniowie klasy IIc wraz ze swoimi rodzicami znaleźli czas na wspólne robienie stroików świątecznych i  papierowych łańcuchów na choinkę szkolną . Mama Michała w upominku świątecznym zrobiła wspaniałego bałwana na drzwi sali 103 .Przy słodkim poczęstunku czas szybko upłynął w cudownej  atmosferze.  Warto było spotkać się w tak miłym gronie w ten przedświąteczny czas…

Iwona Kościelska

 

Więcej…

ZROBIŁO SIĘ ŚWIĄTECZNIE…

Przez dwie soboty chętni uczniowie robili w szkole  z masy solnej pierniczki.

Na stołach powstawały wspaniałe serca, choinki i Mikołaje, które przeniosły nas w cudowny, magiczny czas Bożego Narodzenia. Szkoda tylko, że nie można było ich zjeść…gdyż były to ozdoby  na choinkę!

Te piękne arcydzieła powstawały pod czujnym okiem pani Ireny Gniazdowskiej i pani Anny Olkowskiej.

Więcej…

SOBOTNIE MIKOŁAJKI KLAS I a i IV g

Sobotni mikołajkowy dzień klasy I a i IV g spędziły na basenie w Barcinie. Był to wyjątkowy dzień pełen prezentów, zabaw zorganizowanych przez panie animatorki i w wodzie, i na lądzie oraz pysznego obiadku i słodyczy przygotowanych przez panią Lenę Patalas – organizatora naszego wyjazdu. Cały nasz pobyt był starannie przygotowany i przemyślany. Panie w pięknych strojach mikołajkowych, pomagały nam na każdym kroku.

Więcej…

LATYNOSKA SOBOTA ZA NAMI

W sobotę, 22 listopada, odbyło się pierwsze z comiesięcznych spotkań tanecznych „Rodzinny  Dance – Zumba - Latino”. Aktywnie sobotni  poranek spędziły 22 osoby. Dwoje najmłodszych uczestników miała niespełna 2 lata! Każdy znalazł coś dobrego dla siebie. Dzieciaki miały świetną zabawę, a panie niezły wycisk. Po ćwiczeniach stwierdziły, że dzięki tańcom mają mnóstwo energii na sobotnie zakupy!

Więcej…

SOBOTNIE PRZEDPOŁUDNIA NA BASENIE

Dzięki inicjatywie Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a  w Białych Błotach nasze dzieci już po raz kolejny spędziły sobotnie przedpołudnie na basenie w Barcinie. Uczniowie pływali, zjeżdżali z rury, odpoczywali w jacuzzi.

Taka forma spędzania czasu okazała się bardzo atrakcyjna. „Basen jest super”, „Kiedy znów jedziemy”, „Wolę to od komputera”- takie głosy było słychać bardzo często.

 

Więcej…

BITWA "NA LIŚCIE"

W minioną sobotę jedenastu odważnych i niebojących się przymrozku uczniów kółka  fotograficznego wybrało się do lasu, aby o świcie uwiecznić na zdjęciach kolory goszczącej u nas  jeszcze jesieni.  Było zimno, ale zdjęcia się udały, a kończąca wyprawę bitwa „na liście” rozgrzała nas na do widzenia.

opiekun kółka: Anna Olkowska

 

Więcej…

SPORTOWA SOBOTA - MISTRZOSTWA MINIPIŁKĘ NOŻNĄ

12 kwietnia 2014 roku odbyły się w naszej szkole mistrzostwa w minipiłkę nożną chłopców klas VI. Pogoda nam dopisała i na orlika przybyły cztery drużyny. Rozgrywaliśmy mecze systemem „każdy z każdym”. Walka była zacięta, lecz przestrzegaliśmy zasad gry fair play. W końcowej klasyfikacji wyniki były następujące:

 


Więcej…

SPOTKANIE ZESPOŁU NUTKI

5 kwietnia 2014 roku Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach odbyło się spotkanie dzieci z zespołu wokalnego Nutki. W tygodniu zajęcia prowadzone są w czterech grupach, dlatego była to okazja to integracji i zabawy całego zespołu. W pierwszej części dzieci po serii ćwiczeń oddechowych, postawy i emisji głosu, pracowały intensywnie nad aktualnym materiałem wokalnym. W drugiej części odbyła się tradycyjna już uczta, na którą złożyły się smakołyki przyniesione przez Nutki.

Więcej…

ZLOT CZAROWNIC

8 marca, w odpowiedzi na moje zaproszenie, ze wszystkich zakątków naszej gminy zleciały się małe czarownice. Wszystkie były fantastycznie przygotowane do uroczystego obchodzenia swojego święta. Klasyczne  i supernowoczesne modele ich mioteł przyciągały wzrok i wzbudzały podziw w towarzystwie. Uczestniczki sabatu gotowe były do zabaw, psot i oczywiście rywalizacji. Zaczęły jednak od malowania szponów zieleniami, czerwieniami i czernią – co jedna to piękniej!


Więcej…

Strona 5 z 6

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.