Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: BIBLIOTEKI SZKOLNE - KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI".

 

Więcej…

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, w dniach od 30 września do 6 października odbył się Tydzień Zakazanych Książek.
Jest to nie tylko akcja uświadamiającą, ale świetna okazja do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcająca do czytania książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.


Więcej…

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, dnia 9 października, pojechaliśmy na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Bydgoszczy. Mieliśmy okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteczne? od zaplecza?, przechadzać się? tajnymi? korytarzami i zaglądać w najciekawsze zakamarki pomieszczeń. Zobaczyliśmy dział introligatorni, wypożyczalnię, czytelnię, Bibliotekę Bernardynów, dział regionalny, magazyny itd. Uczniowie poznali zasady korzystania z katalogów tradycyjnych i zautomatyzowanych oraz zasady funkcjonowania Biblioteki.

Więcej…

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 3 października 2012 roku klasa IVd i IVe udały się do Kruszwicy na „Rajd Pieczonego Ziemniaka”. W ramach rajdu odbył się:

- rejs słynnym statkiem wycieczkowym Rusałka oraz promem,

- gry i zabawy na świeżym powietrzu,

- wybory miss i mistera rajdu,

- objadanie się grillowanymi kiełbaskami i oczywiście pieczonymi ziemniakami,

- zwiedzanie Mysiej Wieży.


Więcej…

WYCIECZKA DO TORUNIA

Jak Wisła długa, Sekwana szeroka, a Dunajec rwący, Toruń ze swych wybornych pierników słynący. Dlatego 28.09.2012r. postanowiliśmy wybrać się do ,,Żywego Muzeum Piernika" w Toruniu aby zgłębić tajniki powstawania tego toruńskiego symbolu. Braliśmy aktywny udział w pokazie pomagając wyrabiać ciasto piernikowe: przesiewając mąkę, ubijając w moździerzu korzenie, etc. Następnie przy pomocy oryginalnych form kształtowaliśmy z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabraliśmy jako pamiątkę.

 

Więcej…

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „PORTRET JANUSZA KORCZAKA”

W miesiącu wrześniu w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs dla uczniów klas IV i V na portret Janusza Korczaka  wykonany w programie graficznym PAINT.
Więcej…

„ŁOWCY TALENTÓW”

Dnia 1 października w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny "Łowcy talentów", którego celem było znalezienie talentów matematycznych wśród uczniów klas czwartych. W konkursie wzięło udział 29 wspaniałych matematyków, z czego ośmiu z nich uzyskało jednakowo najwyższy wynik. Te osoby 8 października pisały "dogrywkę" w trakcie której udało się wyłonić uczniów którzy zajęli trzy pierwsze miejsca.

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA U SZEŚCIOLATKÓW

30 wrzesień to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi  mają wtedy swoje wielkie święto!

Nie inaczej było też w oddziale przedszkolnym. 1 października dało się wyczuć odświętną atmosferę! Po przybyciu do szkoły dziewczynki wraz z wychowawczynią odśpiewały uroczyste „Sto lat", złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły upominki. Następnie zaproszono chłopców do wspólnej zabawy i konkurencji.  W nagrodę każda dziewczynka mianowała chłopca „królewiczem”. Nie brakowało też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopca na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach.

Agnieszka Chodur

 

Więcej…

BIAŁE BŁOTA MISTRZAMI POWIATU BYDGOSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH !

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się  4 października w Białych Błotach. Sztafety rywalizowały na dystansach : dziewczęta szkoły podstawowej 8x800m. a dziewczęta gimnazjum 10x800m., chłopcy szkoły podstawowej 8x 1000m. a chłopcy gimnazjum 10x1000m. Uczniowie naszej szkoły pokonując reprezentantów  z czterech szkół podstawowych uzyskali I miejsce i złote medale. Organizatorem imprezy był UKS „Czapla” z Białych Błót.

organizatorzy: I.Kotońska - Mojsiej, A.Kieroński, M.Jabłońska.

Więcej…

PRZYSIĘGA PRZEDSZKOLAKA

Na początku września dzieci  w grupie 6 – latków nauczyły się „Przysięgi przedszkolaka.”

W nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, który ma przypominać o ustalonych zasadach.

Ta przysięga codziennie towarzyszy dzieciom.

Agnieszka Chodur

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE V D

Zaczęliśmy świętowanie od wizyty w Multikinie. Obejrzeliśmy film pt. „Na tropie Marsupilami” – był naprawdę zabawny. Potem pobawiliśmy się na placu zabaw i zagraliśmy w piłkę. Dzień zakończaliśmy na grach i zabawach w naszej sali. Wybraliśmy trzech najlepszych chłopaków klasy V D. Objedliśmy się rogalikami domowej roboty i w szampańskich nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Ślefarska

 

Więcej…

WYCIECZKA KLASY VC DO OPERY

Dnia 2 października 2012 roku odbyła się wycieczka klasy V c do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Uczniowie z zapartym tchem  śledzili losy królewny i jej przyjaciół. Chętnie dali się też porwać do zabawy z rozbrykanymi krasnoludkami, które pojawiły się również na widowni.

Więcej…

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

19 września 2012 roku na terenie Białych Błot odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w  Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wśród zawodników było 61 dziewcząt - I miejsce zajęła Katarzyna Karnas, III miejsce zajęła Weronika Nowacka. Oraz 62 chłopców - V miejsce zajął Leszek Korzeb. Uczniowie naszej szkoły awansowali tym sposobem do wojewódzkich mistrzostw w indywidualnych biegach przełajowych.
Więcej…

WYCIECZKA ROWEROWA - 29.09 20012

Tradycją stały się już jesienne wycieczki rowerowe białobłocką przyrodniczą ścieżką ekologiczną. Ruszyliśmy zwyczajowo dużą grupą, ponieważ takie imprezy są bardzo popularne wśród naszych dzieci.

Tym razem naszym celem była obserwacja przyrody, szukanie materiałów jakie proponuje nam las i łąka. Zbieraliśmy kasztany, żołędzie, liście trawy i kwiaty.


Więcej…

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

27 września 2012 roku odbył się  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-III.

 

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VI D

Z okazji Dnia chłopca dziewczęta z klasy VI d dla swoich kolegów z klasy przygotowały przedstawienie w którym parodiowały w przebraniach typowe zachowania chłopców na lekcjach. Później każdy chłopiec musiał zjeść plasterek cytryny a następnie się uśmiechnąć, ale chyba najzabawniejszy dla chłopców był lizak w kształcie smoczka.
Więcej…

Strona 73 z 74

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.