Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

PLUSZOWY MIŚ!!!

Dnia 16.11.2012 r. odbyły się w naszej szkole gminne zawody sportowe „Pluszowy Miś”. Udział wzięły dzieci z klas I, II, III ze szkoły podstawowej im.ks. J. Twardowskiego z Przyłęk, ze szkoły im.J.Pawła II z Łochowa i z Białych Błót. Dzieci startowały w różnych konkurencjach sprawnościowych, podczas których świetnie się bawiły i rywalizowały ze sobą według zasad „fair – play”.

Więcej…

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2012 r. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbyły się uroczystości gminne obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyła także grupa uczniów z naszej szkoły. Reprezentanci pocztu sztandarowego uroczyście wprowadzili Sztandar Szkoły, a Zespół Instrumentalny Allegretto w krótkim programie artystycznym poprzedzającym Mszę Św., wykonał dwie pieśni patriotyczne. Organizatorem uroczystości było Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach.

Więcej o uroczystości na stronie

www.bok.bialeblota.com.pl/index.php/component/content/article/35-wiadomoci-ogolne/355-obchody-dnia-niepodlegoci

WYNIKI ETAPÓW SZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH KURATORA OŚWIATY

Zakończyły się szkolne etapy Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty. Odbyły się konkursy z języka polski, matematyki i przyrody, w których wzięło udział  120 uczniów naszej szkoły. Do następnego rejonowego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Więcej…

ROZDANIE NAGRÓD WOJEWODY

W dniu 19.11.2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Wicewojewodę Bydgoskiego – Zbigniewa Ostrowskiego i Dyrektora Generalnego Urzędu – Andrzeja Baranowskiego za konkurs:  „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego jakiej nie znacie”.


 

Więcej…

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w PŁYWANIU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

6 listopada 2012 r. na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w pływaniu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w 29 konkurencjach. Najlepsi reprezentować będą nasz powiat w mistrzostwach województwa. Organizatorami zawodów byli MUKS „Roszak” i OSiR w Solcu Kujawskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodycze, zaś najlepsi medale i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.


 

Więcej…

11listopada 2012

W piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Honorowymi gośćmi byli kombatanci białobłockiego ZKRP I BWP.


 


Więcej…

MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 13 listopada w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini- piłce ręcznej. W zawodach uczestniczyło pięć gmin, w tym uczennice z naszej szkoły. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym i przestrzegając zasad fair – play.

Więcej…

POZNAJEMY ZAWODY

W grupie 6-latków rozpoczynamy cykl zajęć pt. „Poznajemy zawody”. W związku z tym organizowane będą spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy reprezentują interesujące profesje. 12 listopada jako pierwsza odwiedziła nas Julki mama, która zdradziła nam tajniki zawodu KRAWCOWEJ. Pani Ania opowiedziała nam o swoim zawodzie, zademonstrowała działanie maszyny do szycia, pokazała akcesoria potrzebne krawcowej do szycia – do czego potrzebne są wszystkie nitki, igiełki, szpilki, naparstki i inne ciekawe rzeczy. Krok, po kroku opowiedziała nam jak powstają ubrania. Mieliśmy okazje przyjrzeć się różnym rodzajom ściegów krawieckich. Były to bardzo interesujące zajęcia, gdyż każdy z nas choć na chwilę mógł poczuć się krawcem.

Dziękujemy za wizytę!

 

Więcej…

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW SZEŚCIOLATKÓW

29 października 2012r. w grupie 6-latków odbyły się zajęcia otwarte podsumowujące cykl tematyczny o jesieni. Celem zajęć było zaprezentowanie przez dzieci swojej wiedzy i umiejętności, a także zintegrowanie dzieci i rodziców. Była to okazja do zaobserwowania swojej pociechy podczas, pracy, nauki i zabawy. Codzienny pośpiech utrudnia nam wszystkim przeżywanie takich radosnych chwil z naszymi pociechami. Zajęcia otwarte były więc doskonałą okazją do wspólnej zabawy, a powstałe jesienne stroje, które wychodziły spod rąk dzieci, rodziców i babć to prawdziwe projekty jesiennej mody. Miło było popatrzeć na uśmiechnięte twarze i wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Bardzo dziękuję za liczne przybycie i aktywny udział w zajęciach.

Wasza obecność miała  wielkie znaczenie dla dzieci.

Więcej…

Grupa 6-latków zaprezentowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy „NA STRAGANIE", a także zatańczyła do piosenki  „Pac, gruszka do fartuszka”. Dzieci przedstawiły utwór rodzicom, grupom z oddziału przedszkolnego, a także klasie pierwszej. Przedszkolaki z wielkim zapałem przygotowywały się do występu. Wraz z wychowawczynią opanowały tekst na pamięć i  przygotowały stroje warzyw.
Zgromadzeni widzowie byli zauroczeni grą swoich kolegów. Na koniec goście zostali poczęstowani sokiem owocowo - warzywnym.
Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Więcej…

WYNIKI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ -ETAP SZKOLNY

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej.

Poniżej znajdują się wyniki:

Więcej…

11 LISTOPADA - AKADEMIA DLA KLAS PIERWSZYCH

W dniu 09.11.2012 r. w naszej szkole odbył się apel dla klas pierwszych z okazji 83 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu uczniowie mieli okazję obejrzeć na projektorze multimedialnym historię Polski (w wersji animowanej). Mogli zapoznać się z burzliwymi losami naszego kraju, przekonać się, że nie od razu nasz kraj wyglądał tak, jakim widzimy go dziś, że wiele lat temu dzieci nie mogły chodzić do polskiej szkoły, uczyć się w języku ojczystym.


Więcej…

MISTRZOSTWA GMINY W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 7.11.2012 r. dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły zagrali mecz z drużyną ze Szkoły Podstawowej sąsiadującej w Łochowie. Walka była zacięta i emocje sięgały zenitu. Chłopcy dopingowali dziewczęta, które wygrały 3:2 z drużyną, z Łochowa.

Doping dziewcząt również zadziałał, gdyż chłopcy SP Białe Błota wygrali po 5 minutowej dogrywce 9:8 z drużyną SP Łochowo. Trzymamy kciuki za naszych zwycięzców, ponieważ 13.11.2012r jedziemy  na Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Piłki Ręcznej do Koronowa.

Więcej…

WYNIKI KONKURSÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Kochani już czas, aby podsumować waszą aktywność podczas trwania akcji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, w ramach której organizowane były różne konkursy. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji i gratulujemy pomysłów, kreatywności i zaangażowania. Mamy nadzieję, że do kolejnych inicjatyw przyłączycie się równie chętnie. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas apeli podsumowujących.
Więcej…

HALLOWEEN

31 października, dokładnie wtedy kiedy przypada obchodzone w krajach anglojęzycznych święto Halloween,
w naszej szkole odbył się konkurs na ,,Najciekawszy Lampion z Dyni''. Konkurs, organizowany przez nauczycieli języka angielskiego, cieszy się niezmienną popularnością już od 12 lat.
Więcej…

Strona 73 z 77

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.