Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

GŁOŚNE CZYTANIE „STARSI- MŁODSZYM” BUDYNEK B

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

w czytelni szkolnej w budynku B odbywały się cykliczne zajęcia  głośnego czytania "Starsi - Młodszym".

Uczniowie klas 4 mieli okazję wysłuchać fragmentów "Pinokia" w interpretacji starszych koleżanek z klasy 8. Nie zabrakło również licznych zabaw i zajęć plastycznych, podczas których uczestnicy rysowali ulubionego bohatera.

Więcej…

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 8a i 8e uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych odbywających się

w Pedagogicznej Bibliotece w Bydgoszczy.

Tematyka zajęć:

  • Akademia Gier Logicznych,

których celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, pamięci, spostrzegawczości – a to wszystko przy okazji świetnej zabawy z grami planszowymi i zagadkami logicznymi.

  • Bezpieczeństwo w sieci”,
Więcej…

Z ogromną przyjemnością publikujemy wyniki Gminnego Konkursu „Piękna nasza Polska..."

Z ogromną przyjemnością publikujemy wyniki Gminnego Konkursu „Piękna nasza Polska..."

Jury w składzie: Danuta Ferenstain, Bernadetta Drzewiecka, Joanna Załęgowska, Zdzisław Napora, Mariola Grewling, Anna Bujarkiewicz i Anna Lesińska wybrało po trzech zwycięzców w każdej z kategorii wiekowej oraz prace wyróżnione.

 

W kategorii pierwszej ( klas I-III) wyłoniono laureatów nagród:

I- Kinga Szala (S.P. Łochowo)

II- Oliwier Buksztynowicz (S.P. Białe Błota)

III- Szymon Krzywański (S.P. Białe Błota)

oraz przyznano  wyróżnienia Michał Trajder(S.P. Białe Błota) i Nicolas Potka(S.P. Białe Błota).

Więcej…

REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ERGOMETRZE W POZNANIU.

30.10.2018 na zaproszenie Michał Jelińskiego (Mistrz Olimpijski z Pekinu oraz czterokrotny mistrz świata) pojechaliśmy na zawody „Active Row” do Poznania. Po raz pierwszy tak daleko i w takiej konkurecji wzięliśmy udział i nie zawiedliśmy! Pod opieką trenerów Mateusza Klawittera i Rafała Kensika wywalczyliśmy III miejsce wśród 10 szkół z Poznania i okolic. Dodatkowo najlepszą zawodniczką w  swojej kategorii okazała się Nadia Jadomska, a Brajan Bonk zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie: Mateusz Klawitter, Rafał Kensik

 

Więcej…

NASI CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU BYDGOSKIEGO W UNIHOKEJU!

26.10.2018 w Wojnowie odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w unihokeja. W turnieju rywalizowało 12 drużyn. Nasi chłopcy z klas 4-6 zdobyli wicemistrzostwo pod okiem trenera Rafała Kensika, oraz chłopcy z klas 7-8 po zacietej walce również zajęli II miejsce pod okiem trenera Rafała Kubackiego. Gratulujemy!

Opiekunowie: Rafał Kensik, Rafał Kubacki

 

Więcej…

SPACER ALEJKAMI SCHÖNBRUNN

Tanecznym krokiem weszliśmy w nowy cykl edukacyjnych koncertów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Podczas pierwszego w nowym roku szkolnym koncertu naszymi gośćmi były panie:

Karolina Szponar – skrzypce

Martyna Kościuszko – wiolonczela

Ewelina Dudzik – fortepian

Więcej…

WŁOSKA MOZAIKA

24 października w naszej szkole odbyła się druga w tym roku szkolnym audycja muzyczna z cyklu edukacyjnych koncertów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Na scenie szkolnej auli gościliśmy:

panie:  Anetę Nurcek i Zuzannę Szary – śpiew

pana Arkadiusza Szopę – fortepian

 

Więcej…

TAEKWONDO

W naszej szkole uczniowie mają okazję zobaczyć różnorodne prezentacje zachęcające ich do czynnego spędzania wolnego czasu. Ostatnio gościliśmy instruktorów AZSUKW  TAEKWONDO BYDOGOSZCZ.

TAEKWONDO to bardzo stara sztuka walki, której korzenie pochodzą z Korei. To sport kształtujący charakter i rozwijający umiejętności interpersonalne. Dzięki systematycznym ćwiczeniom znacznie poprawia się ogólna sprawność fizyczna.


Więcej…

KOLEJNA WYCIECZKA KOŁA PRZYRODNICZEGO

W tym roku szkolnym Koło przyrodnicze uczestniczy w projekcie „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Ogród Botaniczny UKW.

25 października 2018roku uczestniczyliśmy w drugich zajęciach pt. „ Grzyby wokół nas”.

Więcej…

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Naszą szkolną bibliotekę odwiedziła grupa III z Przedszkola Wróżka. Dzieci obejrzały i zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, miały okazję zadać pytania bibliotekarzom i pooglądać książki. Przy okazji Przedszkolaki założyły kartę czytelnika swojej grupy i wypożyczyły książkę. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia wkrótce!

 

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 6B

Trochę z opóźnieniem, ale za to hucznie obchodziliśmy dzień chłopaka w naszej klasie. Dziewczęta spisały się na medal. Zorganizowały konkurs dla kolegów, który wyłonił „najlepszego” z nich – naszego tegorocznego króla klasy. Rodzice zadbali  o słodki poczęstunek. We wtorek 16 października udaliśmy się na długo przez nas wyczekiwany film „Hotel Transylwania 3”. Jak dobrze się bawiliśmy – widać na zdjęciach.


Więcej…

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni szkolnej w budynku B odbyła się „Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej”, w której  udział wzięli uczniowie z klasy 4d wraz z wychowawcą panią Magdaleną Wolską oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Aliną Janowicz.


Więcej…

MISTRZOSTWA SZKOŁY W UNIHOKEJA

20 października 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Unihokeja. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W zawodach wzięło udział 130 uczniów z 20 oddziałów.


 

Więcej…
11 października odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Organizatorem zawodów był UKS Czapla Białe Błota oraz Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.
Więcej…

JESIENNA WYCIECZKA DO BRZÓZEK

Uczniowie klas: Ih i Ie wybrali się na wycieczkę do artystycznych Brzózek. Na miejscu powitała nas pani Kasia, która zaprosiła na spacer po leśnej okolicy, zajęcia plastyczne i zabawy na polanie. Podczas wycieczki po lesie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia leśnych zwierząt i leśnej roślinności. Po spacerze rysowaliśmy pastelami.
Więcej…

SZKOŁA PODSTAWOWA W BIAŁYCH BŁOTACH MISTRZAMI POWIATU BYDGOSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 15 października 2018 w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowali reprezentanci pięciu  gmin z naszego powiatu. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła złote medale we wszystkich grupach wiekowych.(dziewczęta rocznik 2008-2006, chłopcy 2008-2006, dziewczęta 2005-2003, chłopcy 2005-2003).
Więcej…

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

"Nasze mocne strony. Pamiętaj, każdy je ma! - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej im. J. Verne'a w Białych Błotach w budynku A i B.

 

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października 2018 roku o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne'a  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowana została przez panie Magdalenę Sobolewską oraz Marię Rauhut.

Na scenie podziwiać można było występy chóru Chanson prowadzonego przez panią Magdalenę Opalińską oraz chóru Legato prowadzonego przez panią Magdalenę Puciatą.

Więcej…

LITTLE HEROES

W środę nasi uczniowie wzięli udział w biegu przeszkodowym „Little heroes”. To niezwykłe sportowe wydarzenie było świetną okazją, by sprawdzić swoje umiejętności sportowe, ale też fantastycznie się bawić w gronie rówieśników. Swoją obecnością zaszczycili nas pani poseł Ewa Kozanecka oraz pan poseł Tomasz Latos.


 

Więcej…

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2018 został ustanowiony

Rokiem Ireny Sendlerowej.

Z tej okazji nauczyciel bibliotekarz przy współpracy nauczyciela języka polskiego zorganizowały wyjście do Muzeum Oświaty w Bydgoszczy na lekcję

„Irena Sendlerowa sprawiedliwy wśród narodów świata”

z klasą IIID gimnazjum.


Więcej…

Strona 3 z 78

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.